ОНЛАЙН-ТРАНСЛЯЦIЯ
13.03.2017 | 16:46

Суд виправдав міського голову Гайворона, звинуваченого у хабарництві

Суд виправдав міського голову Гайворона, звинуваченого у хабарництві

Дарницький районний суд Києва 6 лютого виніс вирок, яким виправдав звинуваченого у корупції міського голову Гайворона Романа Волуйка. 

Про це йдеться у тексті вироку, що опублікований в Єдиному державному реєстрі судових рішень. 

Вивчивши матеріали справи і покази свідків, суд виніс вирок підозрюваного визнати невинуватим у вчиненні злочину передбаченого ч.3 ст.368 КК України та виправдати у зв'язку з тим, що не доведено, що кримінальне правопорушення вчинено обвинуваченим. 

Також Волуйку повернули заставу 413 400 гривень та зняли арешт із майна. Цікаві факти виплили під час судового процесу. 

Позиція звинувачення

Так, обвинувачення наполягало, що директору ТОВ «Український центр навчання та професійного розвитку», яке займається оптовим та роздрібним продажем металоконструкцій та транспортно-вантажними перевезеннями необхідно було знайти земельні ділянки, які мали розташовуватись у зручному з точки зору транспортних сполучень місці. Тому у лютому 2016 року він знайшов на кадастровій карті дві земельні ділянки у Гайвороні. Для перемовин він відрядив представника підприємства. Під час зустрічі з Волуйком, де обговорювалося виділення землі, той нібито вимагав хабар, суму якого зобов’язався повідомити пізніше. Згодом підприємство перемогло у земельному аукціоні за вказані ділянки. Єдиним конкурентом на торгах був кум міського голови. Після торгів Роман Волуйко підписав договори оренди й скерував їх до державного реєстратора та у розмові з представником підприємства повідомив, що клопотатиме на сесії міськради про передачу цих земельних ділянок у власність підприємцям за заниженою ціною. Тоді, за версією слідства за свої «послуги» він вимагав 4 тисяч доларів. Вже 17 травня, після того, як представник підприємства отримав завірені держреєстратором договори, він передав меру Гайворона половину із обумовленої суми – 2 тисячі доларів. Саме у цей момент Волуйка затримали працівники військової прокуратури. 

Кошти, вилучені під час затримання

Позиція міського голови Гайворона 

Версія ж міського голови Гайворона кардинально відрізняється. Свою вину він не визнав і показав суду, що «у кінці 2015 року був обраний Гайворонським міським головою та у цей час всі повноваження із міста Гайворон, яке являється містом районного значення з допомогою голови Гайворонської районної державної адміністрації почали передаватись у сусідній населений пункт - селище Голованівськ, яке після адміністративної реформи повинно стати центром об'єднаної громади, що потягло за собою скорочення робочих місць, відтік населення із міста та інші проблеми. Після обрання його міським головою він почав відстоювати питання міста у зв'язку із чим у нього виник конфлікт із головою Гайворонської РДА, який мав з цього приводу своє бачення». 

Роман Волуйко

За показами Волуйка, голова Гайворонської РДА «з допомогою свого заступника, який є батьком дружини оперуповноваженого відділу з обслуговування Дарницького району управління захисту економіки в Києві департаменту захисту економіки Нацполіції України, який здійснював оперативне супроводження кримінального провадження, спланували та реалізували відносно нього провокацію щодо отримання коштів».

Голова Гайворонської РДА (по центру) та голова ОДА Сергій Кузьменко (зправа)

Про візит представника фірми він розповів, що почувши що фірма планує дати 200 робочих місць, запросив землевпорядника, який надав відомості про землю. Коли землевпорядник пішов, представник фірми, за словами міського голови, запитав у нього, яку він хоче отримати особисту вигоду. Він відповів, що йому нічого не треба. 

Під час наступної зустрічі, за показами мера Гайврона представник підприємства «знову почав розхваляти яка у них велика, потужна та платоспроможна компанія, а також неодноразово наголошував, що йому виділені кошти для вирішення питання на місці та продовжив наполягати на тому, щоб Волуйко назвав суму своєї особистої вигоди, однак він відповів, що йому нічого не потрібно, він любить своє місто та хоче, щоб їх компанія працювала у ньому, однак наполягав на цьому повідомляючи, що нічого просто так не буває.

Ці розмови йому були неприємні та він неодноразово повідомляв, що особисто йому нічого не потрібно окрім того, щоб у місті були робочі місця, та бажаючи якомога швидше закінчити цю розмову та відправити представника фірми він сказав, що минулий голова хотів за це отак і показав п'ять пальців свої руки, на, що той, помітно зрадів, відповів, що зрозумів, подякував та пішов.

Наступного разу він бачився із представником після аукціону, за результатами якого компанія яку представляв останній виграла право на оренду земельних ділянок про які йшла мова. Представник зайшов до мера в кабінет та сказав, що його власники хочуть знижку та просять чотири, на що Роман Волуйко відповів хай буде, однак, що він мав на увазі не зрозумів.

Четверта зустріч із представником також була у його робочому кабінеті, коли останній зайшов із підписаними договорами оренди та запитав, що йому далі робити на, що мер відповів, що потрібно йти в реєстраційну службу та набрав одного із її працівників і попросив, що якщо є можливість, щоб вони прийняли представника без черги, оскільки йому ще необхідно їхати до Києва. Працівник реєстраційної служби погодився та сказав, що у нього для Волуйка є запрошення на, що останній сказав, що якщо представник фірми буде повертатися до міської ради то нехай передасть це запрошення йому».

Коли представник фірми повернувся, він передав меру Гайворона пакунок. Той його взяв, думаючи, що це з реєстраційної служби. У цей момент відбулося затримання. Також Волуйко повідомив суду, що свого кума в аукціоні брати участь не просив. 

Покази свідків 

У ході судового засідання суд допитав представника підприємства, який проводив переговори з Волуйком. Він підтвердив, що міський голова Гайворона не озвучував і особисто не вимагав у нього хабар. Ініціативу «віддячити» меру проявив саме представник підприємства, який спочатку запитував, яку мер хоче для себе особисту вигоду, а потім пропонував написати суму на папері. Проте Волуйко відмовився будь-що називати. Вказані покази підтверджені й записом диктофону, який проводив представник фірми. 

Ось короткий витяг із них. На питання, чи потрібна винагорода, мер Гайворона відповідає: «На даний час, на даний час… мені треба, щоб ви зайшли. І мається на увазі, що треба від мене, іменно по моїй роботі, я вже вам казав, що я постараюся все зробити. На счот того, що там казалось компенсація, питання даже не стоїть про неї. Мені треба, щоб зайшла людина і почала працювати. Мені треба, щоб ви зайшли, мені треба робочі місця людям. Що треба від мене я буду старатися повністю, даже вплоть до того, що даже не розглядається питання компенсації».

Однак після відповіді Волуйка, представник підприємства знову починає розмову про неправомірну вигоду повідомляючи: «Я понимаю, что просто так «папа маму не целует. Мне нужно ето видиние», на що мер Гайворона відповідає «Я просто дуже люблю своє місто…Дуже люблю своє місто… мені треба щоб тут була робота, щоб ці люди тут жили».

Далі в розмові представник фірми знову повертається до теми неправомірної вигоди та повідомляє «Є листочок, який потім піджигається», «ручечка, взяли, я побачив і мені цього достатньо», на що Волуйко відповідає «Шо ви мене упрошуєте. Пока залишайте всьо так як є», «Я маю на увазі ми тут сидимо, ви мені об'ясняєте, розжовуєте, а я тут сижу торгуюся як непонятно хто. Мені аж неприємно зовсім, мені треба, щоб ви працювали, всьо», «На даний час тоді всьо. Працюйте».

У суді з’ясувалося яким чином кум мера Гайворона познайомив того із представником підприємства. Свідок, а саме кум Волуйка, розповів, що попросив його про це голова Гайворонської РДА. Він також підтвердив, що в того були неприязні стосунки з мером Гайворона. Суд також встановив, що свекор заступника голови Гайворонської РДА працював оперуповноваженим відділу з обслуговування Дарницького району управління захисту економіки в Києві департаменту захисту економіки Нацполіції України. Саме до нього із заявою про вимагання звернувся  представник фірми та був перенаправлений до військової прокуратури. Проте свекор заступника голови Гайворонської РДА за власної ініціатив проводив оперативний супровід справи. 

Крім того, суд зробив запити у податкові інспекції у Дарницькому та Дніпровському районах Києва, на що отримав відповідь, що ТОВ «Український центр навчання та професійного розвитку» не звітує до органів ДФС про здійснення фінансово-господарської діяльності. Власник підприємства, який нібито й знайшов на кадастровій карті вказані земельні ділянки на судове засідання не з’явився попри кількаразові виклики. 

Варто додати...

У результаті суд дійшов висновку, що мала місце провокація, а не вимагання і виправдав мера Гайворона. 

Нагадаємо, після того, як Роман Волуйко вийшов з-під варти, внісши заставу, зустрічати його прийшло кілька десятків містян із прапорами України і квітами. 


Також нагадаємо, що 28 листопада минулого року з вимогою звільнити голову Гайворонської РДА Юрія Клименка Кіровоградську ОДА пікетували кілька десятків мешканців Гайворонського району. Для очільника РДА навіть привезли труну. 

За даними сайту ЦВК, Юрій Клименко на виборах балотувався від БПП, Роман Волуйко став міським головою від ВО «Батьківщина». 

1270 0
НОВИНИ

Найсвіжіші та найголовніші новини за сьогодні на Ukr.net.

Sinoptik.ua - погода в Україні та Світі.

KINOafisha.ua - всі фільми в кінотеатрах України.

Електронна пошта №1- простий та зручний e-mail ім'я@ukr.net.Найсвіжіші та найголовніші новини за сьогодні на http://www.ukr.net.

Sinoptik.ua - погода в україні та світі.

KINOafisha.ua - всі фільми в кінотеатрах України.

Базар avtosale.ua - місце, де можна купити найкраще авто.