ОНЛАЙН-ТРАНСЛЯЦIЯ
23.03.2017 | 10:37

Суд постановив, що порушення під час переобрання секретаря міськради не було

Суд постановив, що порушення під час переобрання секретаря міськради не було

Сьогодні в Апеляційному суді області відбувся розгляд апеляційної скарги прокурора Кіровоградської місцевої прокуратури Володимира Солопова на постанову Ленінського райсуду від 15 лютого про закриття адмінпровадження у зв’язку із відсутністю складу правопорушення, у якому звинувачували секретаря міської ради Андрія Табалова. 

Суд першої інстанції закрив справу за звинуваченням у адмінправопорушенні під час процедури обрання секретаря міської ради на четвертій сесії міської ради Кропивницького, яка відбулася 23 вересня минулого року. Як писав раніше РК, більшість депутатів міської ради тоді проголосували за обрання секретарем ради депутата Андрія Табалова. Сам депутат брав участь у таємному голосуванні, але як потім повідомляв у коментарях ЗМІ, за себе не голосував.  

Проти зміни секретаря почали активно виступати декілька прихильників звільненого секретаря ради Сергія Бойка від «Радикальної партії Олега Ляшка». Деякі з них звернулися до обласного управління Нацполіції та заявили про порушення процедури голосування. Обласне управління захисту економіки при управлінні Нацполіції провело перевірку та склало адмінпротокол про порушення за ч.ч. 1,2 ст. 172-7 КУпАП. Зокрема порушенням вважають «неповідомлення про конфлікт інтересів під час голосування за включення до порядку денного 4-ї сесії міської ради Кропивницького питання про обрання секретарем міськради» та участь у процедурі таємного голосування за обрання секретаря міськради.

На засідання за головування судді Володимира Гончара прибули прокурор Кіровоградської місцевої прокуратури Володимир Солопов, секретар міськради Андрій Табалов, адвокат секретаря міськради Максим Тупало, ЗМІ.

На попередньому судовому засіданні суд заслухав пояснення прокурора та секретаря міськради і його захисника. Сьогодні суддя досліджував матеріали справи, серед яких і заява Андрія Табалова про конфлікт інтересів, яку він подав міському голові, протокол сесії, в якому зазначено, що заява була підшита до протоколу.

Під час судових дебатів прокурор наполягав на наявності ознак конфлікту інтересів, адже публічно оголошено про це не було. 

Сторона захисту клопотала відмовити у задоволенні апеляційної скарги.

"Не бачу в словах прокурора жодних доказів. Крім того, свідок, який говорив на суді першої інстанції про те, що я скоїв правопорушення, це людина заангажована, однопартієць звільненого попереднього секретаря. Повторюсь, що у своїх діях правопорушення не бачу, адмінправопорушення не скоював",- зазначив під час дебатів Андрій Табалов.

Його адвокат Максим Тупало заявив, що згідно з останніми змінами законодавства, прокуратура позбавлена повноважень подавати апеляцію у таких категоріях справ.

"Прокурор не має подавати апеляцію згідно з останніми законодавчими змінами. По закону, прокурори можуть подавати апеляцію лише у справах про обмеження волі, але не у справах про адмінправопорушення, пов'язаних із корупцією. Посилання на Роз'яснення Вищого адмінсуду, у якому ідеться, що прокуратура може оскаржувати справи про адмінправопорушення є лише твердженням окремої думки, а не законом усталена норма. У Кодексі чітко прописано, що у прокуратури немає таких повноважень",- зазначив адвокат.

Також він наголосив, що прокурором не доведено наявність у його підзахисного матеріальної зацікавленості, адже єдиною винагородою є зарплатня, право на яку визначено законодавчо.

"Конфлікт інтересів має місце лише тоді, коли наявний майновий інтерес. Проте інтерес тут є лише публічний.Ми не раз бачили, як голосують президенти, депутати, це право кожного. У цій справі немає майнового інтересу",- зазначив Максим Тупало.

Заслухавши сторони і вивчивши матеріали справи, суддя ухвалив апеляційну скаргу прокуратури відхилити, рішення суду першої інстанції залишити без змін.

Коментуючи процес, Андрій Табалов зазначив, що рішення суду було очікуваним, адже правопорушення він не вчиняв. А сам процес був спрямований лише на картинку у ЗМІ та відволікання його від справ.

"Також під час процесу активісти нагнітали ситуацію та заявляли, що я спеціально ухилявся від засідань, проте кожен випадок я пояснював та обгрунтовував. Сьогоднішнє рішення вкотре довело, що правопорушення не було",- прокоментував Андрій Табалов.
536 0
НОВИНИ

Найсвіжіші та найголовніші новини за сьогодні на Ukr.net.

Sinoptik.ua - погода в Україні та Світі.

KINOafisha.ua - всі фільми в кінотеатрах України.

Електронна пошта №1- простий та зручний e-mail ім'я@ukr.net.Найсвіжіші та найголовніші новини за сьогодні на http://www.ukr.net.

Sinoptik.ua - погода в україні та світі.

KINOafisha.ua - всі фільми в кінотеатрах України.

Базар avtosale.ua - місце, де можна купити найкраще авто.