ОНЛАЙН-ТРАНСЛЯЦIЯ

Сірожине пірожине, або Чим була Кіровоградщина для екс-губернатора Ларіна

Сірожине пірожине, або Чим була Кіровоградщина для екс-губернатора Ларіна

14 липня французи відзначають національне свято – День взяття Бастилії. У Франції воно має назву La Fête Nationale (Національне Свято). Для кропивничан цей день теж не байдужий – два роки тому наше місто отримало ім’я великого українця, творця першого реалістичного національного театру. Що стало так само національним святом, оскільки місто позбулося більшовицького клейма і вистояло перед імперським. Хоч багато хто цього ще не зрозумів. Але не будемо повертатися до дискусії дворічної давності.

Очевидно з нагоди цієї річниці місцевий канал TTV й запросив на інтерв’ю очільника області  з квітня  2010 року по січень 2013-го Сергія Ларіна, нині народного депутата від «Опоблоку», відомого тим, що взяв участь усього у двох відсотках голосувань, пропустив третину пленарних засідань, один раз виступив і то з місця, автора чи співавтора ряду законів, ні один з яких парламент не прийняв. Тож толку там із нього, як самі знаєте…

Мабуть, пам’ятаючи  «теплий прийом» на початку травня, Сергій Миколайович цього разу приїхати в наше місто не наважився, розмовляв з телеканалом по скайпу. Він гаряче обурювався перейменуванням (чи не задля того його й запросили на інтерв’ю?), при цьому не пропустив нагоди й збрехнути: «Два роки тому було прийнято безпрецедентне рішення. Верховна Рада порушила практично все при прийнятті даного законопроекту. Масу законів України, Конституцію, Регламенту Верховної Ради». Говорив, що містом було зроблено все, що залежало і від місцевої влади, і від людей, однак, у Києві їх не почули.  Насправді ж Верховна Рада нічого не порушила – оскільки в самому Кіровограді з новою назвою вчасно не визначилися, вона, згідно із законом про декомунізацію, взяла це на себе. Тож, як любить повторювати однодумець Ларіна та його недавній колега по  фракції Нестор Шуфрич: «Учите матчасть».  І вже точно екс-губернатор далекий від істини, коли  стверджує, ніби назву «Кропивницький» відстоювали ті, хто не знає історії міста та його культури. Навпаки, вони знають їх набагато краще за тих, хто чув про це з уст промосковських політиків і попів, чи кому й досі любий «пламенный трибун революции». В тому числі і за самого Ларіна.

Поговорили й про нове приміщення театру. Ведучий розсипався перед  Сергієм Миколайовичем у компліментах, мовляв, завдяки вам шість років тому після тривалої реконструкції було відкрито нинішнє приміщення театру імені. Кропивницького. Молодий журналіст очевидно не знайомий з історією цієї реконструкції, тому нагадаю. Питання порятунку приміщення театру, що перебувало в аварійному стані, підняла газета «Народне слово», редакція якої звернулася з листом до тодішнього прем’єр-міністра, підключили до справи народного депутата Володимира Яворівського. Після того  виділили перший мільйон із резервного фонду для проектних робіт із розрахунку внести у проект бюджету наступного року необхідну суму для здійсненн реконструкції. Але влада помінялася, робота затихла. Не надовго – наближалися парламентські вибори. У новому Кабінеті міністрів зрозуміли, що реконструкція театру може стати передвиборною фішкою Партії регіонів в області, і не тільки. Як писало одне із видань, запрошена фірма освоїла 160 мільйонів гривень, при цьому не соромлячись халтурити – буквально за кілька місяців після закінчення робіт приміщення театру вже потребувало косметичного ремонту. До того ж акустика театру не витримує жодної критики, через що важко розібрати те, що говориться на сцені, не допомагають і мікрофони. До речі, низьку якість реконструкції визнав навіть наступник Ларіна Андрій Ніколаєнко. Отож не з любові до міста і знання його історії Сергій Миколайович взявся за реконструкцію театру. Інакше б не затвердив проект нового приміщення в естетиці Межигір’я.

Його смаки з Януковичем співпадають не випадково. Інтерагенство «Єдність» свого часу писало: «Сергій Ларін мав тісні зв’язки з «сім’єю» президента Віктора Януковича і був для родини глави держави – людиною не чужою. Це пояснює той факт, що, перебуваючи на посаді губернатора Кіровоградської області, зумів зберегти за собою посаду протягом майже трьох років, а також те, що, Віктор Янукович-молодший неодноразово відвідував цей регіон. Ще на президентських виборах 2004 року Ларін нібито відповідав за підвезення людей до Києва, а на президентських виборах 2010 року Сергій Миколайович очолював Кіровоградський обласний передвиборчий штаб кандидата на пост Президента України Віктора Януковича, і був звинувачений в порушенні виборчого законодавства. Проте, показавши гарний результат, він уже в квітні 2010 року був призначений на посаду губернатора Кіровоградщини...».

Злі язики кажуть, що жилося тут Сергію Миколайовичу дуже непогано. Не виключено, що він не проти сюди повернутися, тим більше, що тут на нього чекають його «козачки» та наївні басусі, котрі вірять, що він поліпшить їхнє життя. Дудки. Є квас та не для вас. «Сірьожине пірожене» - для особистого вжитку.


472 0
НОВИНИ

Найсвіжіші та найголовніші новини за сьогодні на Ukr.net.

Sinoptik.ua - погода в Україні та Світі.

KINOafisha.ua - всі фільми в кінотеатрах України.

Електронна пошта №1- простий та зручний e-mail ім'я@ukr.net.Найсвіжіші та найголовніші новини за сьогодні на http://www.ukr.net.

Sinoptik.ua - погода в україні та світі.

KINOafisha.ua - всі фільми в кінотеатрах України.

Базар avtosale.ua - місце, де можна купити найкраще авто.