ОНЛАЙН-ТРАНСЛЯЦIЯ

Школярі з Аджамки навчатимуть громаду заробляти на сортуванні сміття. ФОТО

Школярі з Аджамки навчатимуть громаду заробляти на сортуванні сміття. ФОТО

Три школи Кіровоградщини увійшли до 50 переможців проекту Zero Wаste Schoolз 1681 команд учасників. Проект покликаний активізувати місцеві громади у невеликих містах та селах і через неформальну освіту навчити їх самостійно вирішувати екологічні проблеми та через неформальне навчання школярів та вчителів впровадити культуру сортування відходів у місцевих школах та громадах.

Серед переможців загальноосвітня школа з села Аджамка, Кіровоградської області. Під час триденного тренінгу в Києві школярі розробили проект у сфері сортування відходів з метою їхньої вторинної переробки. За словами педагога команди з Аджамки Ольги Негоди, команда дізналася також багато інформації про фандрейзингові платформи та як шукати донорів для своїх проектів.

«Наш проект називається «Аджамка сортує сміття» і наша команда, до якої долучилися й інші школярі та вчителі, займатиметься просвітницькою діяльністю, навчатиме правильно сортувати сміття (папір, метал, пластик тощо) та заробляти цим на потреби школи та громади»,зазначила Ольга Негода.

30-31 травня команда проведе дводенний тренінг, до якого долучаться професійні спікери у сфері сортування сміття, зокрема це громадські організації з Кропивницького, ТОВ «Екостайл» та департамент екології.

«Плануємо залучити до тренінгу керівників фермерських господарств, соціальну сферу та старшокласників. Ми презентуємо проблеми екології саме в нашому селі, проведемо вправи з тімбілдінгу. Протягом літа плануємо зняти соціальні відеоролики для селян, які також будемо розповсюджувати у соцмережах. Також наша агітбригада буде проводити виступи, роздаватиме роздатковий матеріал та розповідатиме селянам про екологічну проблему у селі та правильне сортування сміття», - зазначила Ольга Негода.

За словами педагога, учні цієї школи вже не перший рік займаються сортуванням сміття. За перший рік вдалося зібрати близько 1,5 тонни на 4,5 тисячі гривень, які витратили на електронний мікроскоп для школи. За другий рік макулатури зібрали на 1,3 тисячі гривень, які витратили на літературу для шкільної бібліотеки. Також вони збирають батарейки і кришечки. Останні передають волонтерам у Кропивницькому, які їх здають, а отримані кошти йдуть на лікування ветеранів АТО.

«Днями ми закупили сміттєві бокси для сортування, які поставимо на кожному поверсі школи. Якщо ми й далі рухатимемося у цьому напрямку, то будемо мати від цього прибуток і закуповувати вже більше таких баків для всього села», - зазначила Ольга Негода.

Сільська рада Аджамки пообіцяла активістам закупити сортувальні баки для села, але поки що громада розраховує на власні сили. Зокрема планують провести ярмарок з продажу кондитерських виробів, а кошти від продажу смаколиків витратити на проведення тренінгу. Також активісти запрошують небайдужих до питань екології долучатися до команди та ставати партнерами.

Довідково: Zero Wаste School – проект покликаний активізувати місцеві громади у невеликих містах та селах через неформальну освіту, навчити їх самостійно вирішувати суспільні і глобальні проблеми. Започаткували проект Фонд Кличко разом з Coca-Cola Foundation та компанією Coca-Cola у підтримку глобальної мети «Світ без відходів». Окрім школи з Аджамки до 50 переможців проекту увійшла школа №1 смт Смолiне тa спецiaлiзовaнa зaгaльноосвiтня школa № 14 з Кропивницького.

415 0
НОВИНИ

Найсвіжіші та найголовніші новини за сьогодні на Ukr.net.

Sinoptik.ua - погода в Україні та Світі.

KINOafisha.ua - всі фільми в кінотеатрах України.

Електронна пошта №1- простий та зручний e-mail ім'я@ukr.net.Найсвіжіші та найголовніші новини за сьогодні на http://www.ukr.net.

Sinoptik.ua - погода в україні та світі.

KINOafisha.ua - всі фільми в кінотеатрах України.

Базар avtosale.ua - місце, де можна купити найкраще авто.