ОНЛАЙН-ТРАНСЛЯЦIЯ

Саботажники з індульгенцією, або Як голосують нардепи

Саботажники з індульгенцією, або Як голосують нардепи

У минулій статті («До чого розробили законопроект про одноразове декларування») я радив тим, хто слідкує за голосуванням народних депутатів, звертати увагу не тільки на  «за» чи «проти», а й на «не голосував» чи «відсутній». Це той лакмусовий папірець, який проявляє справжню позицію депутата і показує його лукавство: не голосував – отже ні нашим, ні вашим, відсутній - значить вийняв картку, або ж не прийшов, знаючи, яке питання виноситиметься на голосування (тут може бути й виняток – поважна причина). І вже перші ж голосування минулого тижня показали, хто за що. У двох питаннях – стосовно Заяви про вибори в Держдуму Російської Федерації і парламентських слухань на тему «Актуальні питання зовнішньої політики України» - зокрема наш нібито земляк Олесь Довгий продемонстрував незворушну єдність з «Опозиційним блоком», ще двоє депутатів  від області – Станіслав Берьозкін та Михайло Поплавський виявилися відсутніми.

Хід винесення на обговорення  «Актуальних питань» нагадував собою дешеву комедію. Депутати відверто валяли дурня. Спочатку за призначення слухань проголосували 208 нардепів. Далі, що це вже стало нормою, – «Шановні друзі, зайдіть до залу, займіть  місця...» і т.д., ніби наші обранці прийшли, вибачте, приїхали в чому Бог послав, не на роботу, а на поминки. Після чого за повернення до голосування віддали свої голоси 209 чоловік.  І лише, коли  Андрій Парубій пригрозив, що «є механізм на всіх фракціях підняти серйозно питання про дисципліну», Верховна Рада з третього разу спромоглася на 227 голосів за те, щоб усе ж визначитися з пріоритетами у законотворчій роботі щодо актуальних питань зовнішньої політики України. Причому, після першої і другої невдалої спроби в залі лунав дружній сміх. І це - в умовах війни та окупації окремих наших територій.  На сході  воїни віддають життя, захищаючи країну, стають інвалідами, а в Києві регочуть депутати. Їм усе можна – гнути матюччя, битися один з одним чи «стінка на стінку» безпосередньо у  залі засідань, прогулювати, торгуватися, обіцяти й не виконувати, дезінформувати, займатися в порушення закону підприємництвом, приховувати свої статки, саботувати голосування  і таке інше. У них - депутатська недоторканність. А це набагато конкретніше, ніж папська індульгенція. 

На жаль, я так і не знайшов списку поіменного голосування за включення до порядку денного законопроекту про спецконфіскацію вкрадених активів. Голосували  тричі і тричі безрезультатно: першого разу за включення відали свої голоси 196 депутатів, другого 204, третього – 207. Хоч Верховна Рада обіцяла розглянути доопрацьований законопроект про конфіскацію «грошей Януковича» ще у березні . Нинішній депутатський саботаж підтверджує: причина чергової відмови розглядати законопроект полягає не в його недосконалості, а у побоюваннях за долю власних статків та у залежності від «ляльководів» поза парламентом. А вкрадені гроші тим часом не просто лежать і «мерзнуть», а чекають години, коли Європейський суд остаточно визнає санкції проти президента-втікача неправомочними, і якісь українські мудрагелі в мантіях приймуть рішення про зняття з них арешту.  В результаті Україна замість півтора мільярда доларів США отримає дулю з маком. Після чого народні депутати дружно розведуть руками: «Демократія...»

Демократія – річ хороша, за умови, що вона поєднується з обов’язком. На жаль, таке буває не завжди. Безвідповідальність народних представників висміяв ще давньогрецький комедіограф Арістофан. У своїй комедії «Жінки в Народних зборах» він змалював («картина маслом!»), як афінянки, скориставшись нехлюйським ставленням депутатів до своїх обов’язків, переодяглись у чоловіків і захопили у зборах владу. Щоправда, розпорядилися  вони нею не найкращим чином. Не хотілося, аби роль еллінських жінок у наш час виконали доведені до відчаю серйозні чоловіки. Бо тоді парламентська комедія може завершитися не так весело, як у комедії Арістофана.

449 0
НОВИНИ

Найсвіжіші та найголовніші новини за сьогодні на Ukr.net.

Sinoptik.ua - погода в Україні та Світі.

KINOafisha.ua - всі фільми в кінотеатрах України.

Електронна пошта №1- простий та зручний e-mail ім'я@ukr.net.Найсвіжіші та найголовніші новини за сьогодні на http://www.ukr.net.

Sinoptik.ua - погода в україні та світі.

KINOafisha.ua - всі фільми в кінотеатрах України.

Базар avtosale.ua - місце, де можна купити найкраще авто.