ОНЛАЙН-ТРАНСЛЯЦIЯ
14.07.2017 | 14:15

Психолог з Кропивницького розповіла як допомагає ВIЛ-позитивним прийняти свiй статус й почати лікування

Психолог з Кропивницького розповіла як допомагає ВIЛ-позитивним прийняти свiй статус й почати лікування

Катерина Червiнська працює психологом Кiровоградської обласної органiзацiї Всеукраїнська благодiйна органiзацiя «Всеукраїнська мережа людей, якi живуть з ВIЛ/СНIД». Вона допомагає ВIЛ-позитивним прийняти свiй статус та мотивує людей до скорiшого прийняття рiшення щодо початку прийому лiкування. 

- Я дiзнаюся про страхи стосовно приймання АРВ-терапiї. Iсторiї рiзнi: дехто боїться дiтям сказати про ВIЛ-статус, дехто думає, що почне пити терапiю i не зможе народити дитину чи й, взагалi, стане бездiтною. Серед моїх клiєнтiв були i такi, що запивали АРВ-терапiю алкоголем, пiсля чого були побiчнi реакцiї. А деякi не знали взагалi навiщо пити терапiю, як вона допомагає, що вiдбувається в органiзмi. Тодi я розповiдаю, що терапiя – це зниження вiрусного навантаження, а вiрусне навантаження – це кiлькiсть вiрусiв в органiзмi людини. Вiдповiдно, якщо людина починає пити терапiю, вiрус  в органiзмi блокується, - розповiдає Катерина. 

Фахiвець згадує iсторiю зi своєї практики, коли ВIЛ-позитивна жiнка, маючи доньку пiдлiткового вiку, вiдмовлялася давати їй АРВ-терапiю через страх мати побiчнi реакцiї. Колись донька починала пити препарати, але у неї було запаморочення i нудота, тож мама самостiйно вiдмiнила доньцi препарати. Вiдтодi пройшло чимало часу, але нiхто не мiг переконати жiнку в необхiдностi розпочати правильне лiкування. 

- Коли вона до мене прийшла, то була схвильована. Я її  заспокоїла i ми поспiлкувалася. ВIЛ-позитивна жiнка пiсля народження доньки почала її кормити груддю, через що донька можливо i iнфiкувалася ВIЛ-iнфекцiєю. Вона не знала, що цього не можна було робити. Я їй кажу: «Якщо ви хочете кращого життя для себе i своєї дитини – ставайте на АРВ-терапiю». Я пояснила, як вiрус поводить себе в органiзмi, як пригнiчує iмунiтет. Також розповiла, що потрiбно робити, щоб зберегти своє здоров’я та жити повноцiнним життям. Що потрiбно хоча би раз на пiврiччя здавати аналiзи та за рекомендацiями та призначеннями лiкаря приймати препарати, якi пригнiчують ВIЛ в органiзмi. Людина переоцiнила своє життя i пiшла за лiкуванням для себе i дитини, яке, до речi, безкоштовне та доступне для кожного, хто його потребує, - розповiдає Червiнська. 

Щомiсяця Катерина консультує в середньому 30-35 ВIЛ-позитивних осiб. Каже: мiсця для консультацiї бувають абсолютно рiзнi. 

- Я  приїжджаю в СНIД-центр щодня з 9 до 11 години. Я перебуваю на територiї СНIД-центру i про моє перебування знають лiкарi та здiйснюють переадресацiю до мене з метою надати психологiчну допомогу. Також я самостiйно можу почати спiлкуватися з пацiєнтами СНIД-центру. Ви ж розумiєте, якщо людина прийшла в СНIД-центр, то зрозумiло, що в людини є проблема i багато питань, особливо, якщо людина вперше дiзналася про свiй ВIЛ-позитивний статус. Тож знаючи це, я сiдаю поряд, розпитую про самопочуття, кажу, що я психолог, працюю в ЛЖВ. Запитую: «А ви є нашим клiєнтом, а хто ваш соцiальний робiтник?». Далi ми виходимо у двiр, у паркову зону, що знаходиться на територiї СНIД-центру, i на лавочцi я починаю консультування, - розповiдає фахiвець.

Iнший метод зустрiчей допомогти клiєнтам прийняти свiй статус та мотивувати проходити лiкування, - це особистi зустрiчi.

- Я телефоную клiєнтам наших соцiальних робiтникiв, пропоную надати консультацiю. Я складала графiк, у який день кому приходити. Пiдлаштовувала так, щоб графiки не спiвпадали, адже в клiєнтiв є страхи, що про них можуть дiзнатися. Чому не хочуть йти на офiс? Тому що тут багато людей. I в людей є таке внутрiшнє вiдчуття: «Якщо я зайду у будинок побуду, всi знатимуть куди я йду». Хоча у нас 6 поверхiв, купа кабiнетiв – юристи, перукарi  i т.д. Тобто людина iз такою проблемою думає, що вся увага сконцентрована саме на нiй i починається внутрiшня панiчна атака «мене вiдкриють, дiзнаються i т.д.», - пiдкреслює Червiнська. 

Катерина говорить, що психологiчна допомога для клiєнтiв вкрай важлива. Адже iз досвiду знає iсторiї, коли клiєнти органiзацiї ЛЖВ переглядали свої цiнностi, змiнювали ставлення, починали лiкування.

- Була жiнка, яка прийшла i сказала, що нiякого лiкування вона не буде приймати. Вона нiде не працювала, проживала у селi i займалася господарством. Я з нею працювала по прийняттю ВIЛ-статусу. Вона почала приймати терапiю, стала краще виглядати, стала вiдкритою, покращився iмунiтет, - додає Червiнська. 

Катерина звертається до ВIЛ-позитивних людей iз закликом вчасно звернутися за психологiчною допомогою, щоб прийняти свiй статус i почати лiкування. Адреса для звернень: м. Кропивницький, вул. Преображенська, 2 (будинок Побуту), каб. 614, тел..: 24-69-04.

Матерiал пiдготувала Семененко Вiкторiя, PR-менеджер КОВ ВБО  «Всеукраїнська мережа ЛЖВ»

2145 0
НОВИНИ

Найсвіжіші та найголовніші новини за сьогодні на Ukr.net.

Sinoptik.ua - погода в Україні та Світі.

KINOafisha.ua - всі фільми в кінотеатрах України.

Електронна пошта №1- простий та зручний e-mail ім'я@ukr.net.Найсвіжіші та найголовніші новини за сьогодні на http://www.ukr.net.

Sinoptik.ua - погода в україні та світі.

KINOafisha.ua - всі фільми в кінотеатрах України.

Базар avtosale.ua - місце, де можна купити найкраще авто.