ОНЛАЙН-ТРАНСЛЯЦIЯ

Про того, кому і у 80 відкриваються нові творчі обрії

 Про того, кому і у 80 відкриваються нові творчі обрії

У ці квітневі дні  виповнилось 80 відомому журналістові, мистецтвознавцеві, авторові книг публіцистики і художньої прози Броніславу Петровичу Куманському. Це вже легендарне ім’я у журналістиці  нашого краю. Пам’ятаю, як я ще школяркою, яка тільки мріяла про журналістику,  у  редакції нашої  Новомиргородської  районки познайомилась з тоді уже метром, завідуючим відділом культури обласної газети.

Пізніше, кілька років ми працювали разом у редакції газети «Народне слово». Броніслав Петрович ніколи не жалкував ні сил, ні часу на підтримку, розмову, пораду. Думаю, сьогоднішнім молодим журналістам дуже не вистачає такого наставницького плеча, вечірніх розмов про особливості журналістської професії, невимушеного ближчого знайомства у даному випадку з тією сферою життя – культурою краю, яку Броніслав Петрович  любить і знає до найменших тонкощів. Його завжди вирізняла величезна ерудиція і уміння доречно використати  її у  своїх матеріалах.

Саме у Броніслава  Петровича я намагалася перейняти бажання і уміння не просто інформувати чи показати  подію, явище, людину, а закласти якусь серцевину, думку, щось таке, що йде від душі і може достукатись до іншої. А ще небайдужість, невміння промовчати про щось найважливіше, на що інші, можливо, не звернуть увагу, або не знайдуть що сказати. Він же знайде аргументи і актуальні, і переконливі.

Усім нам, його колегам, варто вчитися у Броніслава Петровича працелюбності і працездатності.  Мало сказати, що у нього гостре перо. Воно у нього налаштоване водночас і на злободенність, і на вічність. Почитайте його художньо-публіцистичні книги – «З ненадрукованого», «Десята муза Кіровоградщини», «Під зорею степової Еллади». Там усе писалось ніби з конкретного приводу, але з роками не втрачає цікавості, а головне того важливого  імперативу, без якого не буде успішного українського суспільства.

При всій серйозності і актуальності творчості Куманського притаманні тонка іронія та життєдайний гумор. Саме вони – характерна риса його художньої прози – повісті «Соло на волторні». Кілька десятиліть щоденної журналістської праці не тільки не вбило у його душі  потягу до художнього слова, а  навпаки – загострило майстерність, а набутий досвід перетворюється у благодатний матеріал для нових творів. Тож, перед Броніславом Петровичем відкриваються нові творчі обрії. Хай вони будуть щасливими!

         

1923 0
НОВИНИ

Найсвіжіші та найголовніші новини за сьогодні на Ukr.net.

Sinoptik.ua - погода в Україні та Світі.

KINOafisha.ua - всі фільми в кінотеатрах України.

Електронна пошта №1- простий та зручний e-mail ім'я@ukr.net.Найсвіжіші та найголовніші новини за сьогодні на http://www.ukr.net.

Sinoptik.ua - погода в україні та світі.

KINOafisha.ua - всі фільми в кінотеатрах України.

Базар avtosale.ua - місце, де можна купити найкраще авто.