ОНЛАЙН-ТРАНСЛЯЦIЯ
17.12.2016 | 12:03

Прихильники Єлисаветграда погрожують звернутися до Європейського суду щодо перейменування міста

Прихильники Єлисаветграда погрожують звернутися до Європейського суду щодо перейменування міста

Нещодавно у будинку культури ПАТ «НВП «Радiй» вiдбулися збори прихильників перейменування міста в Єлисаветград. Як повідомляв РК, збори ніде не анонсувалися в ЗМІ. В президії були присутні, зокрема, екс-міський голова Олександр Санісус, керівник НВП "Радій" Євген Бахмач, депутат міської ради Ігор Волков, екс-кандидат на посаду  міського голови Артем Стрижаков.  Олександр Саінсус відмовився коментувати захід і свою участь в ньому, посилаючись на зайнятість.

Керівник ГО «Воля» Еліна Мороко у коментарі РК розказала, що ініціювала дані збори її громадська організація. «Я не займалася запрошенням представників ЗМІ та людей на захід, хоча особисто бачила представників преси та телебачення на зборах. Ми переконані, що постанова про перейменування обласного центу не набрала законної дії. Оскільки, було порушено  низку процедур. Зокрема, відповідного питання не було у порядку денному Верховної Ради та інше. Учасники зборів підтримали звернення до Президента України, міської та обласної ради», - зазначила Еліна Мороко.

За її словами, у зверненні до Петра Порошенка йдеться про відміну перейменування міста та проведення місцевого референдуму або іншої процедури, яка передбачає вивчення думки громади. До обласної ради учасники зібрання звернулися з проханням ініціювати націоналізацію фортеці. «Наразі частина унікальної земляної фортеці знаходиться у підпорядкуванні міськради, а інша – в області. Потрібно, аби вона юридично належала одному власнику, аби можливо було провести капітальну реставрацію цієї споруди.  Це дозволить збільшити потік туристів, які розвиватимуть інфраструктуру міста та принесуть додаткові кошти у бюджет», - наголосила очільниця ГО «Воля» Еліна Мороко. І додала, що у зверненні до депутатів міськради вони вимагають, аби депутати ініціювали повернення до цього питання Верховної Ради.

Еліна Мороко стверджує, що її однодумці готові звертатися до Європейського Суду, аби визнати перейменування міста незаконним.

У деяких інтернет-виданнях ці збори назвали загальноміськими, однак з цим важко погодитися. Оскільки, згідно з чинним статутом Кіровоградської міськради, рішення про скликання загальних зборів громадян оприлюднюється не пізніше, як за 7 днів до їх проведення із зазначенням часу скликання, місця проведення та питань, які передбачається внести на їх обговорення.

Нагадаємо, перейменування міста викликало чимало обговорень і дискусій. Зокрема, особливе протистояння відбувалося між прихильниками «Єлисаветграда» та української назви. Неодноразово було зафіксовано на фото та відео докази того, що на мітинги прихильників назви «Єлисаветград» організовано виходили працівники заводів «Гідросила», «Червона зірка» та «Радію». Останніх підвозили автобусами Автобусного парку, що як і "Радій" належить бізнесмену Євгену Бахмачу.

677 0
НОВИНИ

Найсвіжіші та найголовніші новини за сьогодні на Ukr.net.

Sinoptik.ua - погода в Україні та Світі.

KINOafisha.ua - всі фільми в кінотеатрах України.

Електронна пошта №1- простий та зручний e-mail ім'я@ukr.net.Найсвіжіші та найголовніші новини за сьогодні на http://www.ukr.net.

Sinoptik.ua - погода в україні та світі.

KINOafisha.ua - всі фільми в кінотеатрах України.

Базар avtosale.ua - місце, де можна купити найкраще авто.