ОНЛАЙН-ТРАНСЛЯЦIЯ

Переможець вокального шоу «Голос країни» в обласній філармонії говорив про Бога і любов

Переможець вокального шоу «Голос  країни»  в обласній  філармонії  говорив  про  Бога  і  любов

Анонсований виступ переможця минулого сезону шоу «Голос країни» священика  Олександра Клименка набув на диво широкого розголосу. Скромність, щирість, прекрасний голос виконавця та його природня справжність, а також розповсюдження інформації про виступ каналами УПЦ спричинились до неабиякого аншлагу. Певну роль тут, очевидно, зіграло й те, що концерт був безплатний.  Такий досвід у нашому місті уже був під час фестивалю «Кропивницький –2017» і він показав, що квитки все-таки варто продавати, хай і не за велику ціну.

Виступ відбувався у рамках традиційного фестивалю «Різдв’яні передзвони», тож  тим, хто прийшов на Олександра Клименка, довелося вислухати і  спів дитячого хору «Согласіє» (ДМШ №2), переможця багатьох конкурсів і фестивалів. Виконавський рівень хору традиційно високий, не зрозуміло тільки чому дитячий хор співає церковно-слов’янською мовою, точніше ламаною російською. Це швидше б личило хорам, що діють при храмах, які належать до впливу Московського Патріархату, бо, як відомо, там не вітається ні служба, ні проповіді, ні спів українською.

Це неоднозначне  враження згладив виступ  хору музичного коледжу (так на новітній лад називають наше музучилище) «Пріма віста», який серед іншого виконав і «Щедрика» Миколи Леонтовича. Його, як і авторів давньої духовної музики  Веделя та Березовського, Російська імперія знищила. І якщо вона через церкву встигла закріпити духовний спів  у своєму гуманітарному полі, то тут геній композитора  переміг. Більшість творів Леонтовича за російсько-радянських часів були заборонені, а «Щедрик» набув такої популярності і став відомий у світі, що його заборонити не змогли.  І сьогодні він звучить не лише, як прекрасний неповторний твір, а і як гімн українському музичному генію.

На диво, навіть хор священиків храму Різдва Пресвятої Богородиці співали українські колядки. Правда, від авторської пісні про славу православія різко повіяло руськім міром і вона категорично дисонувала із виступом  головного  артиста цього концерту Олександра Клименка. Бо він не лише співав, а говорив багато мудрого, того, про що у нинішній розсмиканий, озлоблений і  незатишний час, усім нам варто задумуватися більше.  Про уміння радіти світові, з любов’ю до нас створеного Богом, про  увагу й прихильність до близьких і просто знайомих та незнайомих людей,  про маленькі добрі справи, які для іншого можуть стати великими, про любов  материнську і Божу, яка усіх нас береже.

Пісні були і вже знайомі у виконанні цієї світлої людини – наприклад, «Чорнобривців насіяла мати…», і такі, що з його уст звучали уперше. «Зачекай» Станіслава Вакарчука  у його виконанні набула нових барв і відтінків. Таких, що важко було стримати сльози.

344 0
НОВИНИ

Найсвіжіші та найголовніші новини за сьогодні на Ukr.net.

Sinoptik.ua - погода в Україні та Світі.

KINOafisha.ua - всі фільми в кінотеатрах України.

Електронна пошта №1- простий та зручний e-mail ім'я@ukr.net.Найсвіжіші та найголовніші новини за сьогодні на http://www.ukr.net.

Sinoptik.ua - погода в україні та світі.

KINOafisha.ua - всі фільми в кінотеатрах України.

Базар avtosale.ua - місце, де можна купити найкраще авто.