ОНЛАЙН-ТРАНСЛЯЦIЯ

Олександр Шамардін: Деякі депутати думають про власні амбіції, а не про проблеми міста

Олександр Шамардін: Деякі депутати думають про власні амбіції, а не про проблеми міста

Із низкою проведених урядом і місцевою владою реформ, житлово-комунальне господарство нашого міста продовжує занепадати, а керівництво Головного управління ЖКГ міської ради невтомно звітує загальними фразами про те, що все добре. Про стан житлово-комунального сектору міста, звільнення головного комунальника та подальший розвиток напрямку розповів нашому виданню депутат Кіровоградської міської ради, голова фракції «Рідне місто» Олександр Шамардін.

- Як ви оцінюєте стан житлово-комунального господарства в місті насьогодні?

- Управління ЖКГ вже багато років є закритою структурою. Доступу до інформації про розподіл коштів чи об’єктів, які збираються фінансувати немає не те, що у громади - частина депутатів міської ради такої можливості не мають. Наша політична сила представлена трьома депутатами у міськраді, але жоден з нас з початку каденції не був почутий. Ті запити, з якими люди наших округів звернулися до міськради, залишались без відповіді. Житлово-комунальний сектор монополізований деякими посадовцями і депутатами. І тільки з їхньої згоди розподіляються кошти. А це, як правило, ті, хто близький до членів комісії чи керівника управління.

- Згідно з новим законом, всю країну знову чекає реформування - перехід до інших форм власності, створення ОСББ. Чи врятує це ЖКГ і що чекає людей найближчим часом?

- В цьому питанні є багато протирічь. Перш ніж передавати будинок у розпорядження громади, його треба хоч більш-менш привести до ладу. Дуже добре, що дію закону про ОСББ відтермінували на один рік, бо на сьогодні люди абсолютно не поінформовані з цієї теми. Управління ЖКГ цим не займалося. Населення не готове до таких змін без підтримки місцевої влади. Я зустрічався з людьми, які проживають на Хабаровській, Родимцева, провулку Експериментальному... Запитань дуже багато, але люди бояться взяти на себе відповідальність. При правильному підході, управління ЖКГ могло б зібрати 20-30 активістів, організувати для них навчання, а вони, в свою чергу, передали б всю інформацію людям.

-У програмі ЖКГ на 2016 рік закладено мільйони гривень на ремонти доріг, прибудинкових територій, дахів, інших об’єктів. На які мікрорайони розподіляються кошти?

-Наразі ми бачимо різку невідповідність розподілу коштів по округам. У міській раді 42 депутати, бюджет має розподілятися прозоро, виходячи з найбільш проблемних ділянок і на всі округи. Тоді було б видно, що роботи здійснюють по всьому місту. До цього ж, усі потоки спрямовувались на округи депутатів із так званої «демократичної більшості».

-Минулого тижня ви проголосували за розширення структури апарату міської ради, в тому числі й управління ЖКГ, а його начальник Олександр Хачатурян разом з частиною свого колективу написали заяви про звільнення. Як вплинуть такі кадрові зміни на подальший розвиток ЖКГ?

-Я вважаю, що звільнення Хачатуряна має позитивну перспективу для житлово-комунального сектору. Ми розуміємо причину комунального «застою» і постійної нестачі коштів, неякісних ремонтів і закритої роботи комунальників. Начальник управління звільнився не з простими спеціалістами управління, а разом з ключовими, які мали доступ до усіх схем його роботи – юрист, бухгалтер, заступник… Колектив у його управлінні формувався зі «своїх» знайомих і друзів, а не через конкурс, як потрібно по закону. Нові спеціалісти мають бути зацікавленими в тому, щоб радикально змінити принципи роботи управління. Якщо залишаться ті ж методи роботи, ті ж самі підрядники з виконання ремонтів – нічого не зміниться. Наша політична сила пильнуватиме за роботою управління, щоб в першу чергу враховувались інтереси людей.

-Чому, на вашу думку, так звана «демократична більшість» не проголосувала за зміну структури міської ради і за розширення штату управління ЖКГ?

-Представники цієї «більшості» категорично не хочуть розширювати коаліцію. Вони панічно не бажають втрачати монополію над ЖКГ, бюджетом й в інших питаннях. Я говорив ще на початку каденції, що у міського голови має бути широка коаліція. Всі депутати, за плечима якими стоять тисячі людей, повинні мати рівні права. Чим гірші мешканці Великої Балки від мешканців Ковалівки чи Балашівки? Добре, що мер почав працювати з усіма. І шкода, що депутати із так званої колишньої більшості думають про власні амбіції, а не про проблеми міста. 

1197 0
НОВИНИ

Найсвіжіші та найголовніші новини за сьогодні на Ukr.net.

Sinoptik.ua - погода в Україні та Світі.

KINOafisha.ua - всі фільми в кінотеатрах України.

Електронна пошта №1- простий та зручний e-mail ім'я@ukr.net.Найсвіжіші та найголовніші новини за сьогодні на http://www.ukr.net.

Sinoptik.ua - погода в україні та світі.

KINOafisha.ua - всі фільми в кінотеатрах України.

Базар avtosale.ua - місце, де можна купити найкраще авто.