ОНЛАЙН-ТРАНСЛЯЦIЯ
06.07.2017 | 17:19

Не піар, а турбота про людей: у Кропивницькому партійці БПП роздаватимуть йодовану воду

Не піар, а турбота про людей: у Кропивницькому партійці БПП роздаватимуть йодовану воду

У «мобiльних приймальнях» нардепа від БПП Костянтина Яринiча незабаром почнуть роздавати йодовану воду. Акцiя є профiлактичною та не нацiленою на пiар. Про це вiн сьогоднi розповiв на прес-конференцiї у Кропивницькому. 

За словами нардепа, iнiцiйована ним розробка i впровадження Програми радiацiйного та соцiального захисту населення наразi гальмується через бюрократичнi перепони. Проте над її створенням працюють фахiвцi з низки департаментiв при обладмiнiстрацiї та iншi небайдужi фахiвцi. I можливо восени її таки представлять Кабмiну. А тим часом у нардепа реалiзовуватимуть роздачу йодованої води «Йодо». За його словами, це частина майбутньої Програми радiацiйного захисту. Вона нацiлена на профiлактику онкозахворювань та покликана привчити населення вживати продукти iз вмiстом йоду. Адже як вiдомо, Кiровоградщина лiдирує в Українi серед областей за кiлькiстю онкозахворювань. 

Лiкар-ендокринолог I-ї категорiї Валентина Прокудiна зазначила, що щоденна норма вживання йоду для людини складає 0,2 мм. Проте через йодододефiцит у населення виникають онкозахворювання. Проблему, на думку медика, варто вирiшувати на законодавчому рiвнi, як це роблять у європейських країнах. Наприклад, зобов’язавши виробникiв продуктiв йодувати харчi. 

Спiкери вiдзначили, що сьогоднi не озвучили нiчого кардинально нового, а лише демонструють як за допомогою профiлактичної кампанiї можна полiпшити здоров’я i такий приклад могла б переймати влада. 

Воду придбали мiсцевi бiзнесмени i полiтики Михайло Бєжан (депутат мiської ради вiд «УКРОПУ»), Iгор Волков (депутат мiської ради вiд «БПП»), Олександр Дануца (на останнiх виборах балотувався вiд «БПП»), Iрина Саєнко (депутатка попереднього скликання мiськради вiд «Партiї Регiонiв», на останнiх виборах балотувалася вiд «БПП», але не пройшла в раду) та iн. Пляшки роздаватимуть в наметах iз позначкою екохреста (на бiлому хрестику бiрюзове листячко) та прiзвищем нардепа. За словами полiтика, це не пiар.

«Я завжди намагався працювати активно. Я не знаю коли будуть вибори. Мобiльна консультацiя рухатиметься усiєю Кiровоградщиною, а потiм обласним центром. А вода, яку роздаватимуть, буде й по тих мiкрорайонах, якi не входять до мого виборчого округу. Таким чином ми лише надаємо допомогу», - зазначив Яринiч. 

Щоб вдруге отримати пляшку йодоводи, громадянин має лишити в наметi свої данi та пред’явити  «екокартку». Мовляв, так люди дисциплiнуватимуться та уважнiше стежитимуть за здоров’ям.  На «екокартцi» вказується прiзвище та номер за списком людини. На зворотi – прiзвище нардепа, що iнiцiював Програму. Роздача води триватиме 3-4 мiсяцi. Збiр якихось даних про стан полiпшення здоров’я пiсля вживання води не передбачається. 

А от власне законодавчим, а не точковим вирiшенням проблеми, що попри запевнення, все ж нагадує передвиборчу кампанiю, займається МОЗ та розробляє вiдповiдну Постанову Кабмiну. 

Нагадаємо, схему обмiну персональних даних на продукти свого часу активно використовувала «Партiя Регiонiв» та ще низка полiтичних проектiв. 


1934 0
НОВИНИ

Найсвіжіші та найголовніші новини за сьогодні на Ukr.net.

Sinoptik.ua - погода в Україні та Світі.

KINOafisha.ua - всі фільми в кінотеатрах України.

Електронна пошта №1- простий та зручний e-mail ім'я@ukr.net.Найсвіжіші та найголовніші новини за сьогодні на http://www.ukr.net.

Sinoptik.ua - погода в україні та світі.

KINOafisha.ua - всі фільми в кінотеатрах України.

Базар avtosale.ua - місце, де можна купити найкраще авто.