ОНЛАЙН-ТРАНСЛЯЦIЯ
07.03.2018 | 18:00

Найкращі фільми про 8 Березня

Найкращі фільми про 8 Березня

Щороку жiнки по всьому свiтi святкують 8 березня. Це свято для них стало таким звичним, що бiльшiсть iз жінок та дівчат навiть не знають про походження Міжнародного жіночого дня.

Отже, за офiцiйною версiєю, свято пов'язане iз "маршем порожнiх каструль", який вiдбувся 8 березня 1857 року в Нью-Йорку. Тодi жiнки, якi працювали на текстильних фабриках, протестували проти поганих умов працi та низьких зарплат. Пiд час маршу вони били в цi самi каструлi, вимагаючи надати їм 10-годинний робочий день замiсть 16-годинного, рiвну з чоловiками заробiтну плату i виборче право.

РК зробив пiдбiру фiльмiв, якi найкраще показують боротьбу жiнок за свої права. Приємного перегляду.

1."Єнтл", 1983 рік

Дiя розгортається в Схiднiй Європi на початку ХХ столiття. Головна героїня - розумна єврейська дiвчинка (Барбра Стрейзанд), яка мрiє уникнути визначеної їй жiночої долi, замiжжя, дiтей та обов'язкiв по господарству, вступити до унiверситету i присвятити себе науцi, що на початку столiття серед жителiв схiдної Європи вважалося прерогативою чоловiкiв. Позбувшись вiд кiс, начепивши окуляри i переодягнувшись в чоловiчий одяг, вона збiгає з рiдного села i надходить в привiлейоване чоловiче навчальний заклад.

2. "Ангели iз залiзними зубами", 2004 рік

Фiльм про революцiйну боротьбу жiнок за прийняття першої поправки до Конституцiї США. Це реальна iсторiя активiстки Елiс Пол, яку на екранi втiлила Хiларi Суонк. За право голосу для кожної мешканки Сполучених Штатiв, дiвчата-лiдери руху не тiльки ризикували втратити свободу, а й пiддавали своє життя смертельному ризику.

3. "Посмiшка Мони Лiзи", 2003 рік

Весь сюжет фiльми крутитися навколо прав жiнок, права робити той вибiр, який бажаєш ти сам, а не нав'язує тобi суспiльство. Нова вчителька Кетрiн Уотсон в жiночому коледжi через свої уроки мистецтв намагається допомогти своїм ученицям йти в ногу з часом, донести думку, що жiнка повинна бути незалежною i мати вищу освiту. Але звикнути до цiєї думки ученицям було нелегко, адже все життя вони то i робили, що мрiяли про замiжжя, а що буде далi вже не важливо.

4. "Клуб дружин астронавтів", 2015 рік

 «Клуб дружин астронавтів» зачіпає схожу тему. 1960-і. Ера підкорення космосу. Всі чоловіки мріяли стати астронавтами, ну а дівчата - бути їхніми дружинами. Однак все не так уже й просто, враховуючи, що характери у героїнь різні і не кожна готова залишатися в тіні чоловіка. Хтось сам мріє полетіти в космос і робить для цього все можливе, а хтось бачить в собі талант письменника і помічника політика, і домашні пироги в ці плани точно не входять.

5. "Солдат Джейн", 1997 рік

Без цього фільму цей список точно був би неповним. Лейтенант Джордан О`Ніл, героїня Демі Мур, - смілива, сильна і честолюбна. Вона готова жити з натовпом накачаних бійців, пройти всі випробування елітної військової підготовки і довести протилежної статі, що жінки здатні носити замість витончених туфель важкі чоботи, ажурного білизни - бронежилет, а шкіряного клатча - калаш з запасним магазином.

6. "Суфражистка", 2015 рік

Дія картини, головні ролі в якій виконали Хелена Бонем Картер, Кері Малліган і Меріл Стріп, розгортається в Лондоні кінця XIX - епіцентрі феміністичного руху того часу. Жінки з різних верств суспільства роблять перші кроки за рівноправність, ризикуючи не тільки своїм соціальним становищем, а й життям.

7. "Норма Рей", 1979 рік

 «Норма Рей» - сильна і життєва драма 1979 року. З ранку до ночі герої фільму працюють на текстильній фабриці в нестерпних умовах і отримують за це гроші, на них всім наплювати, крім такої ж робочої дівчини на ім'я Норма Рей. Їй і самій непросто, адже у неї у двоє дітей, яких потрібно годувати, але вона розв'язує відчайдушну боротьбу за свої права від свавілля власників підприємства. За виконання ролі актриса Саллі Філд була удостоєна «Оскара», «Золотого глобуса» і «Пальмової гілки».

8. "Зроблено в Дагенхеме", 2010 рік

У 1968 році жінки, що працюють на заводі Ford, оголосили страйк і зажадали рівної оплати праці з чоловіками. Гучне подія привернула увагу громадськості і призвело до того, що в 1970 році у Великобританії був прийнятий Акт про рівну оплату. Тільки уявіть, чого змогли домогтися працівниці заводу майже 50 років тому!

391 0
НОВИНИ

Найсвіжіші та найголовніші новини за сьогодні на Ukr.net.

Sinoptik.ua - погода в Україні та Світі.

KINOafisha.ua - всі фільми в кінотеатрах України.

Електронна пошта №1- простий та зручний e-mail ім'я@ukr.net.Найсвіжіші та найголовніші новини за сьогодні на http://www.ukr.net.

Sinoptik.ua - погода в україні та світі.

KINOafisha.ua - всі фільми в кінотеатрах України.

Базар avtosale.ua - місце, де можна купити найкраще авто.