ОНЛАЙН-ТРАНСЛЯЦIЯ
07.04.2017 | 15:34

Начальниця юридичного управління міськради роз’яснила підстави проведення засідання сесії. ВІДЕО

Начальниця юридичного управління міськради роз’яснила підстави проведення засідання сесії. ВІДЕО

Засiдання 8-ї сесiї мiської ради Кропивницького сьогоднi вiдкрилося за участi мiського голови та 21 депутата. Решта депутатiв iз фракцiї «Батькiвщини», «РПЛ», «Самопомочi», «Свободи» та частини «БПП» як i заявляли, на засiдання не з’явилися, продовживши бойкот сесiї.

Натомiсть до сесiйного залу прийшло кiлька сотень обурених громадян, серед яких пенсiонери, квартальнi, iнвалiди, якi потребують видiлення матерiальної допомоги, представники пацiєнтської органiзацiї ЛЖВ, студенти й викладачi профтехучилищ. 

Декiлька громадян виступили iз проханням до депутатiв розпочати сесiйне засiдання та проголосувати за видiлення їм матерiальної допомоги, якої термiново потребують на лiкування. Представник пацiєнтської органiзацiї ЛЖВ Володимир Бочаров-Туз вiд iменi пацiєнтiв попросив депутатiв пiдтримати рiшення про прийняття до бюджету мiста цiльової державної субвенцiї, яку видiлили на впровадження програми «Доступнi лiки». Нагадаємо, ця програма стартує 1 квiтня i передбачає безкоштовне надання громадянам лiкiв вiд серцево-судинних захворювань, бронхiальної астми, цукрового дiабету II типу. Також активiст звернувся до депутатiв з проханням пiдтримати видiлення додаткових коштiв на ремонт iнсультного центру, що облаштовують на базi мiської лiкарнi швидкої допомоги, на придбання обладнання для обстеження пацiєнтiв, якi мають дiагноз туберкульоз.

 Депутат Анатолiй Ларiн оголосив депутатське звернення до мiського голови iз проханням вiдкрити сьогоднiшнє засiдання попри вiдсутнiсть бiльшостi депутатiв iз огляду на соцiальну напругу. За його словами, згiдно чинного законодавства у мiського голови є такi повноваження. 

Його пiдтримав депутат Олег Краснокутський, який заявив, що через бездiяльнiсть депутатiв сьогоднi без виплат стипендiй та зарплат перебувають студенти й викладачi профтехучилищ. 


Начальниця юридичного управлiння мiської ради Марина Смаглюк надала роз’яснення, що пiд час пiдрахунку голосiв за рiшення про вiдкриття засiдання, головуючий може керуватися статтею 12 Закону України «Про мiсцеве самоврядування», яка вказує, що «на мiських голiв поширюються повноваження та гарантiї депутатiв рад, передбаченi законом про статус депутатiв рад». А тому, приймаючи процедурне рiшення про вiдкриття сесiї, мiський голова має повноваження депутата. 

«Передумови сьогоднiшнього рiшення ви знаєте, якi були. Деякими депутатами зараз порушуються, на мiй погляд, вимоги Закону України «Про статус депутатiв», оскiльки депутат зобов’язаний брати участь у роботi мiської ради. На сьогоднiшньому засiданнi я рекомендувала при пiдрахунку голосiв (за вiдкриття сесiї – авт.) статтю 10 ЗУ «Про мiсцеве самоврядування», яка визначає, що на мiського голову розповсюджуються повноваження депутатiв. Тобто, вiдсилає до ЗУ «Про статус депутатiв», де визначено, що депутат має право ухвального голосу, за рiшення, якi входять до компетенцiї мiської ради. У сукупностi системного аналiзу, iз урахуванням низки законiв та деяких роз’яснень, якi ми знайшли в Асоцiацiї мiст України, можна врахувати й голос мiського голови», - зазначила начальниця юридичного управлiння.

Пiсля вiдкриття сесiї депутати пiдтримали рiшення про включення у бюджет мiста цiльових державних субвенцiй у розмiрi 12,4 млн. грн. на виплати субсидiй за житлово-комунальнi послуги, пiвтора мiльйони для виплати зарплат освiтянам, якi займаються з дiтьми, якi мають вади, 3,5 млн. грн. на вiдшкодування безкоштовних медикаментiв за програмою «Доступнi лiки». Також депутатський корпус видiлив кошти на фiнансування стипендiй i зарплат студентам i викладачам 6 профтехучилищ. 70 мiльйонiв гривень передбачили у мiському бюджетi на закупiвлю 20 великогабаритних автобусiв. 

571 0
НОВИНИ

Найсвіжіші та найголовніші новини за сьогодні на Ukr.net.

Sinoptik.ua - погода в Україні та Світі.

KINOafisha.ua - всі фільми в кінотеатрах України.

Електронна пошта №1- простий та зручний e-mail ім'я@ukr.net.Найсвіжіші та найголовніші новини за сьогодні на http://www.ukr.net.

Sinoptik.ua - погода в україні та світі.

KINOafisha.ua - всі фільми в кінотеатрах України.

Базар avtosale.ua - місце, де можна купити найкраще авто.