ОНЛАЙН-ТРАНСЛЯЦIЯ
13.04.2017 | 17:39

На Кіровоградщині вже виписали 3 тисячі рецептів за програмою «Доступні ліки». ФОТО

На Кіровоградщині вже виписали 3 тисячі рецептів за програмою «Доступні ліки». ФОТО

Тема реформи системи охорони здоров’я та впровадження програми «Доступнi лiки» стала ключовою сьогоднiшнього приїзду прем’єр-мiнiстра України Володимира Гройсмана до Кропивницького. На початку дня вiн вiдвiдав полiклiнiку обласної лiкарнi, вiдремонтовану за кошти Державного фонду регiонального розвитку та кошти обласного бюджету, i побудований за кошти обласного бюджету операцiйний блок, де проводяться операцiї на вiдкритому серцi, в обласному кардiологiчного диспансерi. 

Під час брифінгу для ЗМІ прем’єр повідомив, що Міністерство охорони здоров’я подало до Верховної Ради України законопроекти, прийняття яких дозволить змінити систему фінансування медзакладів. Медики отримуватимуть кошти за кожного пролікованого пацієнта, а не ліжко-місця, як зараз.

В які терміни ці законопроекти будуть розглянуті і прийняті парламентом Гройсман точно не зазначив, лише натякнув, що це реально зробити до липня. 

Реалізацію програми «Доступні ліки» в Кіровоградській області на прохання РК прокоментував начальник обласного управління охорони здоров’я Олег Рибальченко.

Сьогодні на Кіровоградщині 600 тисяч осіб потребують лікування серцево-судинних захворювань, бронхіальної астми і цукрового діабету ІІ типу. Цифра орієнтовна і сформована на основі даних за попередні роки. Проте не виключено, що у майбутньому цей розрахунок зросте, адже програма покликана ще й для того, аби відродити бажання громадян звертатися до лікарні. За словами Олега Рибальченка, звертаючись до терапевтів за рецептами, громадяни таким чином можуть визначатися із яким лікарем підписувати декларацію про обслуговування, що передбачено в реформою медицини.

На Кіровоградщину на цей рік в рамках Програми «Доступні ліки» із держбюджету виділено 12 мільйонів 400 тисяч гривень, із яких Кропивницький отримає трохи більше 3 мільйонів. Їх розподілили на райони пропорційно кількості пацієнтів, які хворі на назологічні групи серцево-судинних захворювань, бронхіальну астму, цукровий діабет ІІ типу. 

Реалізацію програми на Кіровоградщині розпочали із 3 квітня. Сьогодні 125 аптечних пунктів, кіосків і аптек із майже 400 зареєстрованих в області долучилися до програми й отримуватимуть відшкодування вартості ліків.

 «Аптеки мають договори із медзакладами. Щоб отримати рецепт, потрібно звернутися до лікаря-терапевта чи сімейного лікаря, який його випише і повідомить перелік аптек, із якими укладені договори. Цей перелік сьогодні є на сайті управління охорони здоров’я та МОЗу. Загалом укладено 65 договорів із 34 суб’єктами господарювання, це 125 аптек. Тобто, у нас долучені до програми близько 30% аптек», - пояснює Рибальченко.

Щодо самого рецепту, то ліквідується практика вказування лікарем найменування конкретного препарату, що, зазвичай, асоціюється із корупційними ризиками та неефективним лікуванням, а вказується конкретний склад препарату. 

«У рецепті вказується міжнародна непатентована назва, тобто хімічна формула діючої речовини, а вже в аптеці пацієнт обирає із наявного асортименту торгову назву. Уже визначений перелік зі 157 найменувань відповідників діючої речовини тому чи іншому препарату», - зазначив посадовець.

У громадян буде вибір який препарат обрати. Передбачатиметься доплата за ті ліки, відшкодування яких передбачене на певну фіксовану суму. 

За інформацією начальника обласного управління охорони здоров’я, на Кіровоградщині вже видано 3 тисячі рецептів, але важливо скільки із них буде реально отоварено. 

«Кількість їх збільшиться. Нам цікаво моніторити не те, скільки рецептів було виписано, а скільки отоварено в аптеках. Підсумок буде 2 рази на місяць. Результати стануть відомі після першої звітності», - пояснює посадовець.
351 0
НОВИНИ

Найсвіжіші та найголовніші новини за сьогодні на Ukr.net.

Sinoptik.ua - погода в Україні та Світі.

KINOafisha.ua - всі фільми в кінотеатрах України.

Електронна пошта №1- простий та зручний e-mail ім'я@ukr.net.Найсвіжіші та найголовніші новини за сьогодні на http://www.ukr.net.

Sinoptik.ua - погода в україні та світі.

KINOafisha.ua - всі фільми в кінотеатрах України.

Базар avtosale.ua - місце, де можна купити найкраще авто.