ОНЛАЙН-ТРАНСЛЯЦIЯ
11.04.2018 | 12:00

На Кіровоградщині відкрили пам'ятну дошку місцевому краєзнавцю. ФОТО

На Кіровоградщині відкрили пам'ятну дошку місцевому краєзнавцю. ФОТО

Сьогодні, 11 квітня, у селищі Новій Празі на стіні музичної школи відкрили меморіальну дошку Федору Плотніру. Про це йдеться на сайті "Моя Олександрія".

На чорній гранітній плиті нанесені портрет краєзнавця, роки життя і напис: "У Новій Празі народився, жив і працював відомий краєзнавець і літописець, ветеран Другої світової війни Плотнір Федір Миколайович"

У роки Другої світової війни Плотнір пройшов через кілька таборів смерті і дивом вижив. Згодом він отримував від Німеччини "остарбайтерські" компенсації і витрачав їх на видання своїх книг.

На захід приїхала онука краєзнавця Юлія Гунько.

Довідка: Плотнір Федір Миколайович народився 3 жовтня 1918 року в селищі Новій Празі та помер там ж 24 вересня 2011 року. Краєзнавець, історик Нової Праги, лауреат обласної краєзнавчої премії імені Володимира Ястребова, нагороджений орденом Богдана Хмельницького. Має двох доньок і сина - зараз всі вони пенсійного віку. Плотнір досліджував історію Нової Праги і видатних новопражцев.

296 0
НОВИНИ

Найсвіжіші та найголовніші новини за сьогодні на Ukr.net.

Sinoptik.ua - погода в Україні та Світі.

KINOafisha.ua - всі фільми в кінотеатрах України.

Електронна пошта №1- простий та зручний e-mail ім'я@ukr.net.Найсвіжіші та найголовніші новини за сьогодні на http://www.ukr.net.

Sinoptik.ua - погода в україні та світі.

KINOafisha.ua - всі фільми в кінотеатрах України.

Базар avtosale.ua - місце, де можна купити найкраще авто.