ОНЛАЙН-ТРАНСЛЯЦIЯ
07.11.2018 | 10:01

На Кiровоградщинi вибори у трьох ОТГ можуть не вiдбутися

На Кiровоградщинi вибори у трьох ОТГ можуть не вiдбутися

Учора, 6 листопада, у реєстрi судових рiшень оприлюднили ухвалу Окружного адмiнiстративного суду мiста Києва щодо адмiнiстративного позову народного депутата України Артема Вiтка до Мiнрегiонбуду України та 34 мiсцевих рад. 2 листопада cуд ухвалив рiшення про забезпечення адмiнiстративного позову депутата шляхом зупинення дiї рiшень мiсцевих рад про добровiльне об’єднання до вирiшення спору. Такий захiд суду стосується 34 ОТГ, у яких першi мiсцевi вибори призначенi на 23 грудня i розпочався виборчий процес. Серед них опинилися три сiльськi ради iз Кiровоградщини: Мар'янiвська сiльська рада Маловискiвського району, Червонополянська сiльська рада Добровеличкiвського району, Дружелюбiвська сiльська рада Добровеличкiвського району. Про це повідомляє команда громадського спостереження Опори.

Ключовим питанням подальшого розвитку подiй є позицiя ЦВК щодо необхiдностi або неприйнятностi врахування рiшення суду в якостi пiдстави для скасування вже призначених виборiв, процес яких розпочався. 1 листопада ЦВК, на думку Опори, створила прецедент скасування вже призначених перших та додаткових мiсцевих виборiв на прикладi 4 ОТГ (Донецька, Житомирська, Вiнницька областi).

Важливо не допустити дестабiлiзацiї розпочатих 3 листопада перших мiсцевих виборчих процесiв i вжити усiх необхiдних заходiв для забезпечення прав громадян.

Чинне законодавство, пiдзаконнi акти, рiшення КСУ та судова практика не передбачають можливостi скасування виборiв пiсля їх призначення. Перiодичнiсть виборiв, забезпечення у виборчому процесi принципу правової визначеностi є важливою частиною демократичних стандартiв виборiв, дотримання яких є обов’язком держави. Практична можливiсть скасовувати вибори пiсля їх призначення є порушенням прав виборцiв i загрозою для стабiльностi виборчого процесу в цiлому.  Сумнiвною є i практика судових оскаржень рiшень громад про об’єднання. Цi рiшення є ненормативними правовими актами органу мiсцевого самоврядування, одноразово застосовуються i вичерпують свою дiю фактом їхнього виконання. Позивач не оскаржує рiшення, дiї чи бездiяльнiсть обласних державних адмiнiстрацiй, надiлених повноваженнями iз перевiрки законностi процесiв об’єднання до моменту звернення до ЦВК щодо призначення перших виборiв.

Позивач просить суд:

 Визнати протиправною бездiяльнiсть Мiнрегiонбуду України щодо не вчинення дiй щодо вiдображення у щомiсячному монiторингу процесу децентралiзацiї влади та реформування мiсцевого самоврядування в розрiзi усiх регiонiв України iнформацiї про порушення в процедурi утворення та об'єднань територiальних громад;

 Визнати протиправними та скасувати рiшення 34 мiсцевих рад про добровiльне об’єднання територiальних громад;

 Зобов’язати Мiнрегiонбуд виключити з щомiсячного монiторингу процесу децентралiзацiї влади та реформування мiсцевого самоврядування iнформацiю про утворення 34 об'єднань територiальних громад, у яких виборчий процес вже розпочався.

Для забезпечення позову народний депутат України вказав цiлу низку заходiв – вiд зупинення дiї рiшень рад про добровiльне об’єднання, зобов’язання ЦВК та ТВК не вчиняти дiї щодо виборiв органiв мiсцевого самоврядування у ОТГ, зупинити дiю Постанов ЦВК про визначення кiлькостi виборчих округiв на таких виборах, розподiл державних субвенцiй на органiзацiю голосування. Також позивач просив суд заборонити ТВК проводити реєстрацiю кандидатiв, утворювати ДВК, виготовляти виборчi бюлетенi та виконувати iншi повноваження. Окружний адмiнiстративний суд Києва ухвалив рiшення застосувати заходи адмiнiстративного заходу шляхом зупинення дiї рiшень мiсцевих рад про добровiльне об’єднання територiальних рад. Усi iншi заходи, якi просив застосувати народний депутат України, судом не застосовувалися. Зокрема, ЦВК та iншим виборчим комiсiям не було заборонено виконувати повноваження iз органiзацiї i проведення виборiв.

163 0
НОВИНИ

Найсвіжіші та найголовніші новини за сьогодні на Ukr.net.

Sinoptik.ua - погода в Україні та Світі.

KINOafisha.ua - всі фільми в кінотеатрах України.

Електронна пошта №1- простий та зручний e-mail ім'я@ukr.net.Найсвіжіші та найголовніші новини за сьогодні на http://www.ukr.net.

Sinoptik.ua - погода в україні та світі.

KINOafisha.ua - всі фільми в кінотеатрах України.

Базар avtosale.ua - місце, де можна купити найкраще авто.