ОНЛАЙН-ТРАНСЛЯЦIЯ

На Кіровоградщині в учасника АТО провели обшук після того, як він повідомив про комуністичні символи у сусідській садибі

На Кіровоградщині в учасника АТО провели обшук після того, як він повідомив про комуністичні символи у сусідській садибі

Ще навесні цього року у публікації «Про серп і молот» ми розповіли про парадоксальну ситуацію, що сталася із добровольцем-інвалідом АТО із села Созонівки Кіровоградського району Сергієм Лєщенком. Він, військовий у третьому поколінні, вважав захист своєї Вітчизни своїм обов’язком і одним з перших, ще у квітні 2014 року,  пішов добровольцем в АТО, служив у 17-му територіальному батальоні. Був тяжко поранений, його чудом врятував відомий хірург Борис Тудоров, вийнявши осколок прямо із серця.

Повернувшись у Созонівку до батьків, Сергій не міг не реагувати на комуністичну символіку, яка у його уяві чітко  асоціювалася із бідою, злом, руйнуваннями, кров’ю.  Тож, коли побачив її на будинку односельчанки Надії Салової, зателефонував до поліції і попросив відреагувати, нагадавши їм про відомі закони щодо декомунізації. Жодних конфліктів, розбірок ні із Саловою, ні з іншими односельцями з цього приводу у нього не було, він навіть не писав заяви, просто подзвонив на 102.

Але через кілька днів поліція з обшуком (!) завітала на садибу його батька, Миколи Григоровича, де на той час мешкав і Сергій. Виявилось, Надія Салова на зауваження поліції відреагувала по-своєму:  комуністичну символіку з будинку прибрала, але написала у поліцію заяву, що Сергій Лєщенко нібито привіз із АТО вибухівку і погрожував підірвати її. Знайшовся й свідок – якийсь В.Симонов, якого Сергій Миколайович не може для себе індентифікувати, просто не знає такого чоловіка, тим більше він не міг хвалитися йому привезеною вибухівкою.

-- Та й як я міг її привезти, -- говорить Сергій Лєщенко, -- коли мене з передової вивозили без свідомості і через рани навіть одяг мусили розрізати.  Сховати її не можна було ніяк. І більше я не повертався в АТО, бо комісія визнала мене не придатним для подальшої служби. Я переніс кілька важких операцій і уже другий рік проходжу реабілітацію.

Обшук  у домі Лєщенків таки провели, звісно, нічого підозрілого не знайшли, і хоч у справу змушений був втрутися відомий правозахисник Ігор Погасій, провадження проти Сергія Лєщенка закрили.

Але і Сергій Миколайвич, і його батько Микола Григорович звернулися до начальника Кіровоградського РВП КВП ГУ національної поліції України Кіровоградської області, тепер уже із письмовою заявою притягнути до відповідальності Надію Салову за завідомо неправдиве повідомлення про вчинення злочину (ст. 383 ККУ). У заяві вони виклали усі обставини і факти справи. Зазначивши, що подібні дії нанесли їм матеріальні і моральні збитки. У заяві вони не виставляють конкретних претензій Надії Саловій, наголошуючи лише на необхідності  реагування поліції. Але та цього разу була далеко не така оперативна, як навесні. З липня заявники не одержали жодної відповіді. Вже у вересні вони повторно звернулися до поліції Кіровоградського району з вимогою ознайомити їх з тим, яка ж робота проведена щодо їхньої попередньої заяви.  Звідтоді уже минув майже місяць і знову – мовчання.

Чому ж поліція Кіровоградського району в одних випадках реагує  дуже оперативно, а у інших – немов води у рота набрала? 


Матеріали, які публікуються у рубриці «Колонка автора» відображають думки і погляди автора.

1346 0
НОВИНИ

Найсвіжіші та найголовніші новини за сьогодні на Ukr.net.

Sinoptik.ua - погода в Україні та Світі.

KINOafisha.ua - всі фільми в кінотеатрах України.

Електронна пошта №1- простий та зручний e-mail ім'я@ukr.net.Найсвіжіші та найголовніші новини за сьогодні на http://www.ukr.net.

Sinoptik.ua - погода в україні та світі.

KINOafisha.ua - всі фільми в кінотеатрах України.

Базар avtosale.ua - місце, де можна купити найкраще авто.