ОНЛАЙН-ТРАНСЛЯЦIЯ

На Кіровоградщині поліція хоче притягти до відповідальності потерпілого. Щоб не скаржився

На Кіровоградщині поліція хоче притягти до відповідальності потерпілого. Щоб не скаржився

Епопея про те, як поліція Кіровоградщини відмовляється реагувати на скарги журналіста-ветерана Станіслава Фененка, має несподіване продовження.

Як уже повідомлялося, у квітні нинішнього року жителі Братолюбівки (Долинський район) Михайловський і Артеменко, люди без конкретних занять, а останній ще й відбував покарання за тяжкий злочин, прийшли на обійстя С. Фененка у балаклавах і з палицями. Їх упізнала дружина пенсіонера і запитала, що їм треба. Непрохані гості сказали, що прийшли вбивати її чоловіка. Вони, мабуть, і вбили б його, якби той, не зважаючи на розбиту голову, не кинувся до хати й не почав відстрілюватися з пневматичного пістолета. За цим фактом до єдиного реєстру досудових розслідувань було внесено відомості про правопорушення, скоєне нападниками.

Але в поліції ніхто не поспішав розслідувати обставини злочину. Навіть палиці, які нападники кинули втікаючи, не зацікавили поліцейського, що прибув на виклик. Не направили й матеріали на судмедекспертизу для встановлення ступеню тілесних ушкоджень, завданих С. Фененку. Не випадково уже невдовзі чоловіки щоночі влаштовували біля обійстя пенсіонера «циркові вистави» з петардами й камінням. Відчуваючи безкарність, вони вибили вікна в будинку, розтрощили паркан. Влітку Михайловський зламав носа Фененку, коли той набирав воду з криниці в себе на городі. За цим фактом було відкрито чергове провадження, але, як можна здогадатися, ніхто й пальцем не поворухнув, щоб його розслідувати.

На багаторазові звернення С. Фененка в обласне управління поліції, в МВС вирішив відреагувати керівник поліції області Роман Козьяков. Прибувши до Фененків, він сфотографував наслідки дії зловмисників та пообіцяв, що розбереться, чому поліція району бездіє. Того ж дня пізно ввечері приїхав керівник районного відділу Тюленєв, який сказав, що порушників притягнуть до відповідальності і що Фененкам не варто змінювати місце проживання.

Здавалось, після таких запевнень високого поліцейського керівництва розслідування зрушить з місця. Нічого подібного не сталося. Якоїсь ночі зловмисники почали бити камінням шифер на будинку. Викликаний наряд поліції їх не шукав. І ось новина: Михайловський подав заяву про те, що нібито Фененко хотів його вбити, стріляючи з пневматичного пістолета. (До речі, на використання такої зброї не потрібен спецдозвіл, тому й не вилучила пістолет поліція.)

«Я поїхав до старшого слідчого Руслана Голіка, якому було доручено розслідування обох випадків завдання мені тілесних ушкоджень, – сказав по телефону С. Фененко. – Він повідомив, що перше провадження закрив через брак доказів вини, що, швидше за все, така ж доля чекає й на друге провадження, а ось за замах на життя Михайловського  я буду відповідати по повній програмі. Я зустрівся з прокурором району Денисом Щерюком. Його відповідь на мої претензії була приблизно така: «А що я можу вдіяти, коли в країні таке твориться?» Що мені робити, до кого звертатися?»

Зрозуміло, що примусити поліцію провести розслідування міг би суд, але коштів на адвоката у С. Фененка немає, призначений бюро з надання безоплатної вторинної правової допомоги адвокат за два місяці так і не знайшов часу зустрітися із Фененком.  Намагалася якось вплинути на ситуацію обласна журналістська організація, навіть відбулася зустріч її голови Петра Мельника з очільником обласної поліції, та марно. 

На згадку приходить знаменита фраза: «Захід нам допоможе!». А може, й справді Фененку краще звернутися, скажімо, до посольства США чи Великобританії? Може, хоч там відреагують?

Читайте також: На Кіровоградщині поліція своєю бездіяльністю потурає правопорушникам;

На скаргу журналіста-пенсіонера про бездіяльність поліції прокуратура відбулася відпискою; 

На Кіровоградщині поліція не хоче захистити журналіста-пенсіонера.

389 0
НОВИНИ

Найсвіжіші та найголовніші новини за сьогодні на Ukr.net.

Sinoptik.ua - погода в Україні та Світі.

KINOafisha.ua - всі фільми в кінотеатрах України.

Електронна пошта №1- простий та зручний e-mail ім'я@ukr.net.Найсвіжіші та найголовніші новини за сьогодні на http://www.ukr.net.

Sinoptik.ua - погода в україні та світі.

KINOafisha.ua - всі фільми в кінотеатрах України.

Базар avtosale.ua - місце, де можна купити найкраще авто.