ОНЛАЙН-ТРАНСЛЯЦIЯ
09.10.2018 | 12:53

На Кіровоградщині – оптимальні умови для розвитку та розмноження мишей

На Кіровоградщині – оптимальні умови для розвитку та розмноження мишей

За оцiнками спецiалiстiв управлiння фiтосанiтарної безпеки головного управлiння Держпродспоживслужби в Кiровоградськiй областi на початку вересня вiдмiчалася велика кiлькiсть гризунiв у мiсцях резервацiйнезораних площах з-пiд соняшнику, кукурудзи, цукрових бурякiв, стернi. За сприятливих кормових i погодних умов у мiсцях резервацiй мишоподiбнi гризуни можуть масово розмножуватись i перiодично заселяти посiви озимих, багаторiчних трав, рiпаку, тому дуже важливо проводити боротьбу з гризунами саме в цих мiсцях. Про це йдеться на сайті Держпродспоживслужби у Кіровоградській області.

Iснує висока ймовiрнiсть того, що в подальшому щiльнiсть розселення мишоподiбних гризунiв зростатиме. Тому необхiдно проводити систематичне обстеження, визначати видовий склад мишоподiбних гризунiв для проведення ефективного та вчасного захисту посiвiв з метою збереження врожаю озимих культур.

Своєчасне проведення оранки на зяб з обертанням скиби грунту на глибину 25-30 сантиметрів у мiсцях резервацiї знищує близько 70-75% полiвок. Збирання врожаю без втрат позбавляє гризунiв корму i надiйного сховища, що також є стримуючим фактором у розповсюдженнi мишоподiбних гризунiв.

Ефективним методом боротьби з гризунами є застосування родентицидiв, якi обов’язково повиннi бути дозволенi до використання згiдно з «Перелiком пестицидiв i агрохiмiкатiв, дозволених до використання в Українi».

Але найбiльш безпечний та ефективний спосiб позбутись мишей – внесення препарату зерновий бактороденцид, що являє собою сипучу зернову масу з вiдносною вологiстю 52-56 %, оброблену бактерiями мишачого тифу. Бактороденцид абсолютно не шкiдливий для людей i домашнiх тварин, не викликає подразнень i алергiчних реакцiй, не здiйснює шкiдливої дiї на ґрунт i рослини, є екологiчно чистим препаратом, що дiє тiльки на мишовидних гризунiв. Миша з'їдає препарат, заражається бактерiями i, повернувшись до себе в колонiю, передає їх усiм iншим мишам.

Восени захист посiвiв озимини, багаторiчних трав вiд мишоподiбних гризунiв проводять за наявностi 3-5 жилих колонiй на гектар.


100 0
НОВИНИ

Найсвіжіші та найголовніші новини за сьогодні на Ukr.net.

Sinoptik.ua - погода в Україні та Світі.

KINOafisha.ua - всі фільми в кінотеатрах України.

Електронна пошта №1- простий та зручний e-mail ім'я@ukr.net.Найсвіжіші та найголовніші новини за сьогодні на http://www.ukr.net.

Sinoptik.ua - погода в україні та світі.

KINOafisha.ua - всі фільми в кінотеатрах України.

Базар avtosale.ua - місце, де можна купити найкраще авто.