ОНЛАЙН-ТРАНСЛЯЦIЯ
10.02.2018 | 09:40

На Кіровоградщині хочуть створити Чорнолiський нацiональний природний парк

На Кіровоградщині хочуть створити Чорнолiський нацiональний природний парк

Громадська організація "ЕКО ЛІГА ЦЕНТР" ініціювала петицію  щодо створення Чорнолiського нацiонального природного парку. Про це йдеться на сайті єдиної системи місцевих петицій. 

На думку авторів петиції, створення нацiонального природного парку генерує масштабний туристичний потiк i позитивно впливає на розвиток мiсцевих громад. 

Наприклад, у подiбному за умовами НПП "Сколiвськi Бескиди" 2017 року зареєстровано 268 тисяч вiдвiдувачiв парку, вiдпочиваючих приймають близько 50 баз вiдпочинку. Якщо врахувати, що за добу проживання сплачують 300-400 грн i ще стiльки ж витрачають на харчування й розваги, то лише зареєстрованi туристи тут витратили близько 150 млн грн, якщо прожили 1 добу. У НПП "Сколiвськi Бескиди" працюють близько 200 людей, державне фiнансування – 1 млн грн, реалiзовано продукцiї на 7 млн грн, ще близько 1 млн – отримано з мiжнародної грантової програми «Збереження карпатських пралiсiв». На територiї парку (крiм заповiдної зони, що складає 15% вiд загальної площi парку) дозволенi санiтарнi та рубки догляду, проте забороненi суцiльнi рубки головного користування. Тут виготовляють фiточаї, наливки, мед, друкують науково-популярну i туристичну лiтературу, облаштовують туристичнi маршрути та проводять екскурсiї. 

НПП «Чорнолiський» має значний туристичний потенцiал, адже знаходиться поблизу залiзничного вузла Знам’янка, сюди за годину можна доїхати з Кропивницького, за двi – з Днiпра та Кривого Рогу, за три години – з Києва, тут є лiкувальнi радоновi води. 

До кінця збору підписів залишилось: 90 днів

Підтримати петицію можна за посиланням.
185 0
НОВИНИ

Найсвіжіші та найголовніші новини за сьогодні на Ukr.net.

Sinoptik.ua - погода в Україні та Світі.

KINOafisha.ua - всі фільми в кінотеатрах України.

Електронна пошта №1- простий та зручний e-mail ім'я@ukr.net.Найсвіжіші та найголовніші новини за сьогодні на http://www.ukr.net.

Sinoptik.ua - погода в україні та світі.

KINOafisha.ua - всі фільми в кінотеатрах України.

Базар avtosale.ua - місце, де можна купити найкраще авто.