ОНЛАЙН-ТРАНСЛЯЦIЯ

На Кіровоградщині Антимонопольний комітет виявив завищення обсягів наданих послуг та "захмарні" премії на державному підприємстві

На Кіровоградщині Антимонопольний комітет виявив завищення обсягів наданих послуг та "захмарні" премії на державному підприємстві

Мова – про ДП "Кіровоградстандартметрологія". У ЗМІ не раз повідомлялося про махінації, якими займалося попереднє керівництво цього державного підприємства, використовуючи підставних осіб та підприємства-невидимки.

Одним зі зловживань там є завищення  обсягів робіт у сфері стандартизації, метрології, оцінки (пдтвердження) відповідності (сертифікації), у тому числі проведення калібрування, метрологічної атестації і ремонту засобів вимірювальної техніки тощо.

У матеріалах перевірки, проведеної Кіровоградським обласним територіальним відділенням Антимонопольного комітету України, зазначається, що, користуючись своїм монопольним становищем із надання специфічних послуг, ДП фактично грабувало замовників, завищуючи обсяги виконаних робіт.

"У цілому по Підприємству у 2015 році в акти виконаних робіт включено та пред‘явлено споживачам до сплати метрологічних робіт (послуг) 30 579,3 людино-днів, при тому, що максимальний річний фонд робочого часу усіх структурних виробничих підрозділів ДП "Кіровоградстандартметрологія", які безпосередньо задіяні  у виконанні метрологічних робіт (послуг), становить 13 747 людино-днів, перевищення склало 16 832,3 людино-години.

Значне перевищення людино-днів відбувалося майже по кожному структурному підрозділу і коливалося від 1,8 раза до 3,5 раза і таке перевищення у цілому по Підприємству за 2015 рік у вартісному виразі становить 12 074,5 тис. грн", – повідомляється в матеріалах перевірки.

Тобто, підприємство виставляло споживачам завищені рахунки за послуги, які вони фізично не могли виконати з урахуванням відпрацьованого часу та нормативної кількості людино-днів.

Не відмовилися від маніпуляцій на підприємстві і в наступні роки. В згаданих матеріалах перевірки йдеться про те, що в 2016 році приписки становили 17 тисяч людино-днів, в 2017 – 15,4 тисячі людино-днів. А все тому, що зібрані таким чином додаткові кошти витрачаються переважно на виплату премій – із місяця в місяць і в значних розмірах. Тобто, не напружуючись, лише виписуючи завищені рахунки, керівництво ДП "Кіровоградстандартметрологія" та його найближче оточення отримує доходи, на які не має права.

Цими зловживаннями давно мали б зайнятися правоохоронні органи, та керівництву підприємства досі вдається "вирішувати" з ними питання (для цього в штаті тримають спеціальну людину).

Територіальне відділення Антимонопольного комітету робить спроби розглянути зібрані матеріали на засіданні адміністративної колегії, але його перенесено на прохання керівництва ДП "Кіровоградстандартметрологія".

Чим закінчиться це протистояння, побачимо вже найближчим часом.

До речі, покарання, яке може застосувати адмінкомісія тервідділення, – настільки мізерне в порівнянні із завданими споживачам і державі збитками, що користі від нього не буде жодної, а головне – це не припинить незаконні дії.

  P.s. Стаття узята із сайту "З перших уст" від 17.01.2019 р.

279 0
НОВИНИ

Найсвіжіші та найголовніші новини за сьогодні на Ukr.net.

Sinoptik.ua - погода в Україні та Світі.

KINOafisha.ua - всі фільми в кінотеатрах України.

Електронна пошта №1- простий та зручний e-mail ім'я@ukr.net.Найсвіжіші та найголовніші новини за сьогодні на http://www.ukr.net.

Sinoptik.ua - погода в україні та світі.

KINOafisha.ua - всі фільми в кінотеатрах України.

Базар avtosale.ua - місце, де можна купити найкраще авто.