ОНЛАЙН-ТРАНСЛЯЦIЯ
30.03.2017 | 17:46

Міський голова розповів, що робитиме із вимогами депутатів з опозиції, які бойкотують сесію

Міський голова розповів, що робитиме із вимогами депутатів з опозиції, які бойкотують сесію

Під час брифінгу міський голова Андрій Райкович повідомив ЗМІ що робитиме з вимогами депутатів з опозиції. 

Як писав РК, депутати з фракцій «Батьківщина», «Самопоміч», «Свобода», «РПЛ» та частина з «БПП» заявили, що бойкотуватимуть засідання сесій, поки міський голова не забезпечить виконання їхніх вимог. Проте власні вимоги вони презентували не міському голові, а зібрали прес-конференцію в той час, коли мала початися сесія міськради. 

Серед вимог – зниження тарифів на проїзд та квартплату, дотримання норм Регламенту міськради, прозорість у виділенні землі, збільшення фінансування шкіл, аби з батьків не збирали «батьківські внески», надання дозволів на автономки усім бажаючим, використання системи «ProZorro» на допорогових закупівлях. 

Як неодноразово раніше писав РК, тарифи на проїзд у маршрутках були відмінені на сесійному засіданні, яке знову ж таки бойкотували опозиціонери, і тепер додаткові угоди із перевізниками мають бути розірвані у добровільному порядку, або через суд. Щодо земельних питань, то нещодавно було змінено голову земельної комісії, під час роботи якого депутати, які сьогодні блокують сесію, також заявляли про непрозорість. Крім того, засідання земельної комісії почали транслювати онлайн. Фінансування шкіл цьогоріч було збільшено у розрізі кожного учня, а управління освіти забороняє збирати «батьківські внески». 

«Я прийшов працювати із бізнесу, але із тими фактами, з якими зараз доводиться стикатися, мене просто шокують. Але заявляю, що ні у кого не вийде зробити із мене міського голову-маріонетку. Тому я постійно знаходжуся у системному пошуці, як створити домінуючу більшість, яка була б об’єднана розбудовою міста», - зазначив міський голова. 
«Якщо ми не будемо економічно регулювати собівартість надання тих, чи інших послуг, ми не отримаємо якісної послуги і стабільність її надання. … Ви бачите, що звинувачують у питаннях системи «ProZorro». Але її використання регламентовано законом, який передбачає чіткі економічні критерії, і те, що сказав закон, треба виконувати, а усе інше – це заорганізованість та бажання людей, які не приймають особистої участі в економічному й господарському процесі. А нам необхідна оперативність. Адже тоді треба створювати додаткову структуру, (яка займатиметься організацією допорогових закупівель – авт.)», - висловився міський голова із приводу скасування тарифів.

 

«Те, що ми сьогодні побачили, переходить будь-які рамки, це край цинізму та ігнорування громади. Я був шокований, коли побачив двох попередніх секретарів на брифінгу. За що я повинен вибачатися перед громадою, то за те, що свого часу дослухався до певних міських політиків, які себе возомнили фюрерами-вождями, і дозволили собі по політичним квотах рекомендувати і змушувати мене рекомендувати на посаду секретарів таких слабих і фахово непідготовлених людей. Вони опустилися до брехні громаді, що вони у відрядженні, а натомість пішли на якісь незрозумілі прес-конференції у день сесійного засідання»,- прокоментував мер.
«Я не піду на компроміси політиків, які називають себе демократичною більшістю. Це не демократична більшість, це клуб за інтересами. І якщо я тільки не робив на вимогу хоч одного із депутатів, не взяв на роботу на начальника управління, чи іншу посаду, вони блокують і не дають провести сесію. Колишній секретар міськради Сергій Бойко, якого рекомендувала демократична більшість дозволяв собі не приходити на сесійне засідання, коли за законом він мав бути на робочому місці і бути понад політикою. Мені соромно за Бойка. Він написав заяву, що сьогодні буде у відрядженні, і сидить на прес-конференції. Це рівень свідомості. А демократична більшість рекомендувала його на посаду секретар. Демченко представився, що хворий, зате на прес-конференцію з’явився. Я сподіваюся, вони переосмислять своє ставлення і ми змусимо їх працювати. Те, на що вони сподіваються, що ми подамо у відставку, вони не діждуться. Поставлені ультиматуми, вони приходять й розказують, що кожна посада у міській раді повинна бути квотовою. Про що ми говоримо? А де професіоналізм. Починають писати списки, хто чий. Мені без різниці хто чий, головне, щоб людина виконувала свої обов’язки», - зазначив міський голова.

Також Андрій Райкович прокоментував звинувачення  щодо нерівномірного розподілу видатків по депутатських округах. 

«Я вже говорив, що не можна на 42 округах треба поставити по 42 лампочки. Треба спочатку зробити одну вулицю, потім другу, третю. Роботи виконуються послідовно. Асфальтування першочергово треба зробити на магістральних вулицях. Ми придбали тролейбуси і ще придбаємо великогабаритні автобуси, обов’язково купимо, і нехай вони хоч головою в стіну б’ються з розгону. Тому треба привести до ладу дороги», - зазначив Райкович.

Міського голову підтримав секретарі міської ради Андрій Табалов, який зазначив, що попри звинувачення, видатки на округи здійснюються системно, про що свідчать публікації самих депутатів. 

«Стосовно того, що ми з міським головою маємо забезпечити збалансований розподіл коштів по округах. Так от, нещодавно на сторінці у Фейсбуці одного із лідерів опозиційних сил Рафаеля Санасаряна («РПЛ») було переможно прозвітовано, що почалися роботи на його окрузі, стелять дорогу, ставлять бордюр. При чому, що на моєму окрузі та округах депутатів, які входять до моєї фракції, цього зараз не відбувається. Тоді де ж логіка, якщо робиться робота на окрузі депутата від «Радикальної партії», то розподіл і так є. При чому, як каже міський голова, ми ж не можемо ставити по одному бордюру скрізь, а необхідний системний підхід. Майже усі вимоги, які є в тому меморандумі є надуманими», - зазначив Андрій Табалов.
«Ми вестимемо перемовини на усіх рівнях. Якщо треба, то й на загальнодержавному рівні, спілкуватимемося із громадою», - підсумував міський голова. 
595 0
НОВИНИ

Найсвіжіші та найголовніші новини за сьогодні на Ukr.net.

Sinoptik.ua - погода в Україні та Світі.

KINOafisha.ua - всі фільми в кінотеатрах України.

Електронна пошта №1- простий та зручний e-mail ім'я@ukr.net.Найсвіжіші та найголовніші новини за сьогодні на http://www.ukr.net.

Sinoptik.ua - погода в україні та світі.

KINOafisha.ua - всі фільми в кінотеатрах України.

Базар avtosale.ua - місце, де можна купити найкраще авто.