ОНЛАЙН-ТРАНСЛЯЦIЯ
06.07.2017 | 09:18

Мажоритарники від Кіровоградщини «не ходять» по фракціях і майже не виступають

Мажоритарники від Кіровоградщини «не ходять» по фракціях і майже не виступають

У 2017 року народнi обранцi вiд Кiровоградщини практично проiгнорували своє право на виступ у Верховнiй Радi: двоє з них двiчi брали слово пiд час пленарного засiдання парламенту, троє – жодного разу. Також у 2017 роцi жоден з депутатiв не змiнював фракцiю. Такi результати зафiксували експерти Громадянської мережi ОПОРА, проаналiзувавши хронологiю виступiв народних депутатiв та перехiд по фракцiях протягом поточного року.

Аналiз виступiв народних депутатiв, обраних в одномандатних виборчих округах Кiровоградської областi, є частиною загального огляду показникiв парламентської роботи народних обранцiв за поточний рiк. Важливим моментом аналiзу є також змiна фракцiї. В Кiровоградськiй областi ОПОРА аналiзує дiяльнiсть Костянтина Яринiча (фракцiя партiї «Блок Петра Порошенка»), Анатолiя Кузьменка (фракцiя партiї «Блок Петра Порошенка»), Олеся Довгого (група «Воля народу»), Михайла Поплавського (група «Воля народу») та Станiслава Березкiна (група «Вiдродження»). 

Експерти Громадянської мережi ОПОРА проаналiзували хронологiю виступiв п'яти народних депутатiв, а також чи змiнювали вони фракцiю з часу набуття депутатських повноважень. Так Анатолiй Кузьменко, Михайло Поплавський та Станiслав Березкiн жодного разу не виступали з мiсця або ж трибуни протягом поточного року.

Костянтин Яринiч та Олесь Довгий виступали за монiторинговий перiод кожен по  два рази. При цьому жоден iз мажоритарникiв вiд Кiровоградщини протягом скликання не змiнював фракцiю.

Цiкаво, що Анатолiй Кузьменко та Михайло Поплавський з 2014 року (часу набуття депутатських повноважень) не брали слово для виступу. Станiслав Березкiн виступив з мiсця – стосовно проекту Закону про внесення змiн до Бюджетного кодексу України щодо уточнення розпорядникiв бюджетних коштiв.

Костянтин Яринiч виступав у 2017 роцi  двiчi: з трибуни стосовно «рiзних питань» та  з мiсця – щодо вдосконалення законодавства з питань охорони здоров'я. Слiд зазначити, що протягом скликання депутат  мав усього 9 виступiв. При цьому бiльшiсть промов стосувалися захисту вiд iнфекцiйних хвороб, доклiнiчного вивчення та клiнiчних випробувань лiкарських засобiв, працевлаштування випускникiв та пропозицiй до проекту Закону України про Державний бюджет України на 2017 рiк.

Олесь Довгий протягом поточного року брав слово два рази: першого разу висловився з мiсця стосовно Проекту Закону про ринок електричної енергiї України, вдруге – щодо рекламної дiяльностi. Всього ж протягом депутатської дiяльностi вiн виступав 38 разiв, даючи коментарi щодо пiдтримки стратегiчної галузi України, лiтакобудiвної галузi, щодо звiльнення вiд оподаткування пенсiй, щодо запровадження системи автоматизованого арешту коштiв у цивiльному та господарському судочинствi тощо.

Монiторинг здiйснюється Громадянською мережею ОПОРА в рамках Програми USAID «РАДА: пiдзвiтнiсть, вiдповiдальнiсть, демократичне парламентське представництво», що виконується Фондом Схiдна Європа та партнерами.

555 0
НОВИНИ

Найсвіжіші та найголовніші новини за сьогодні на Ukr.net.

Sinoptik.ua - погода в Україні та Світі.

KINOafisha.ua - всі фільми в кінотеатрах України.

Електронна пошта №1- простий та зручний e-mail ім'я@ukr.net.Найсвіжіші та найголовніші новини за сьогодні на http://www.ukr.net.

Sinoptik.ua - погода в україні та світі.

KINOafisha.ua - всі фільми в кінотеатрах України.

Базар avtosale.ua - місце, де можна купити найкраще авто.