ОНЛАЙН-ТРАНСЛЯЦIЯ
25.05.2018 | 17:20

Кропивницьким спецпризначенцям погрожували розправою над рідними під час оборони Донецького аеропорту

Кропивницьким спецпризначенцям погрожували розправою над рідними під час оборони Донецького аеропорту

Завтра, 26 травня, річниця першого бою в Донецькому аеропорту. Збройне протистояння між українськими військовими та терористичними збройними угрупованнями за встановлення контролю над летовищем Донецького міжнародного аеропорту тривало 242 дні. Українських силовиків тоді прозвали "кіборгами" за героїчне протистояння ворогам.

 «Ми хочемо, аби наш народ не забувався про події, які почалися чотири роки тому. Це було важко сприймати та усвідомлювати, що відбувається справжня війна. Полк зайшов в аеропорт 7 квітня 2014 року і практично до 4 жовтня 2014 року військовослужбовці нашої частини обороняли важливий стратегічний об’єкт», - зазначив заступника командира військової частини по роботі з особовим складом Сергій Францішкевич під час зустрічі з журналістами.

Під час оборони Донецького аеропорту загинуло шість спецпризначенців: перша втрата була у квітні, коли ще не розпочалися бойові дії, у вересні загинув капітан Євген Подолянчук, у жовтні – майор Олег Кулигин, згодом ще три військовослужбовців: Вадим Шешеня, Іван Литвинов, Олександр Хруль.

«Коли спецпризначенці приїхали в Донецький аеропорт, то була наладжена комунікація із службою безпеки аеропорту, спілкувалися через мобільний зв’язок. Згодом, після того як служба безпеки перейшла на бік сепаратистів, то бойовики телефонували нашим командирам і пропонували здати об’єкт. Під час інтенсивних боїв, чеченці   погрожували по телефону,  що провідають рідних спецпризначенців у Кропивницькому. Навіть були випадки, коли терористи називали імена дружин, дітей та точну адресу їхнього місця проживання», – підкреслив Францішкевич.

І додав, що спецслужби проводили розслідування звідки у сепаратистів дані військових, однак про результати нічого не відомо.

«Перший вистріл здійснив наш снайпер. На підмогу летіло 6 вертольотів і вони заходили з іншого боку аеропорту, їх хотіли збити сепаратисти. Нам вдалося відбити хлопці і дати гідну відсіч супротивнику», - зазначив військовий із позивним Американець.

«У 2014 році були одиниці військовослужбовців, що мали бойовий досвід. Це було бойове хрещення практично всіх бійців, які були у Донецькому аеропорту. Ми здобули свою марку і необхідно було її тримувати», - наголосив боєць з позивним Кроль.

426 0
НОВИНИ

Найсвіжіші та найголовніші новини за сьогодні на Ukr.net.

Sinoptik.ua - погода в Україні та Світі.

KINOafisha.ua - всі фільми в кінотеатрах України.

Електронна пошта №1- простий та зручний e-mail ім'я@ukr.net.Найсвіжіші та найголовніші новини за сьогодні на http://www.ukr.net.

Sinoptik.ua - погода в україні та світі.

KINOafisha.ua - всі фільми в кінотеатрах України.

Базар avtosale.ua - місце, де можна купити найкраще авто.