ОНЛАЙН-ТРАНСЛЯЦIЯ

Кропивницький журналіст став новим «голосом» міських тролейбусів. ПОДКАСТ

Кропивницький журналіст став новим «голосом» міських тролейбусів. ПОДКАСТ

Вже майже місяць у кропивницьких тролейбусах працює нова озвучка зупинок. «Голосом» новеньких тролейбусів став журналіст телеканалу «Кіровоград» Сергій МихайлінРК дізнавався як виникла та втілювалася ідея. 

З 2008 року Сергій працював на радіо, вдома має професійне звукозаписувальне обладнання, тому його досвід озвучування чималий. Ідея переозвучити оголошення кропивницьких тролейбусів виникла саме в цьому громадському транспорті. 

«Постійно користуюсь цим громадським транспортом і почув, що у них з’явилася озвучка. Захотілося її трошки поліпшити. Зателефонував на підприємство і запропонував. Зробив пробний дубль. Вони прослухали і сказали окей. Потім надіслали файл з усім текстом, я його записав, повністю обробив звук. Була тестова прогонка в тролейбусі, після якої відкориговано технічні моменти і затверджено остаточний варіант. Коли змінюються якісь оголошення, на підприємстві дають інформацію і за кілька годин я надсилаю готовий варіант. Найбільше складність була в інтонації, оскільки там фрагменти склеюються. Наприклад фрагмент "Наступна зупинка" записаний один раз. При цьому, він звучить перед назвою кожної зупинки. І, відповідно, по прибуттю на зупинку звучить дзвінок і назва зупинки. Потрібно було, щоб назва зупинки могла поєднуватися як з дзвінком так і з фразою "наступна зупинка"», - розповів Сергій.

На комунальному підприємстві «Електротранс» у коментарі РК повідомили, що дуже задоволені співпрацею з Сергієм та вдячні йому за професійний підхід.

«Нова озвучка звісно подобається. Раніше ми робили усе своїми силами. З нашої служби на запис пробувалося багато хлопців і дівчат, які входять до групи, яка співає. Після того, як свої послуги запропонував Сергій, озвучка дуже сподобалася. У нього гарний голос, дикція», - розповіла Світлана Березовська, начальниця лінії «Електротрансу». 

Про те, що озвучка синхронізована з системою GPS, розповів водій-наставник тролейбуса Дмитро Лук’яненко.

«Система автоматизована й працює синхронізовано з GPS. Тобто, система бачить, що записано у програмі і видає назву зупинки. Мені подобається озвучка тим, що водій не відволікається на оголошення зупинок, тобто це поліпшує безпеку руху. Були невеликі труднощі з координатами, коли просто проїжджаєш зустрічну зупинку, то нічого не спрацьовує, а коли зупиняєшся на світлофорі, може оголосити іншу зупинку. Але це маленькі нюанси, які підправлятимуться», - розповів водій. 

Усю роботу Сергій виконав на ентузіазмі й без сторонньої допомоги. У майбутньому, якщо місту придбають нові великогабаритні автобуси, готовий зробити озвучку і для них.

«Все робив на ентузіазмі та відразу сказав, що мені нічого не треба платити. Це просто така невелика допомога. Якщо я можу зробити, то це не проблема. Хотілося щоб цей запис звучав більш професійно. Потім вже послухав, яка озвучка в громадському транспорті інших міст. Для мене еталоном є Київське метро. Реакцію людей дізнаюся з постів у Фейсбуці, або з відгуків знайомих, які говорять, що от чув твій голос, не міг зрозуміти, це ти, чи ні», - розповів журналіст. Фото зі сторінки Сергія у Фейсбуці

1977 0
НОВИНИ

Найсвіжіші та найголовніші новини за сьогодні на Ukr.net.

Sinoptik.ua - погода в Україні та Світі.

KINOafisha.ua - всі фільми в кінотеатрах України.

Електронна пошта №1- простий та зручний e-mail ім'я@ukr.net.Найсвіжіші та найголовніші новини за сьогодні на http://www.ukr.net.

Sinoptik.ua - погода в україні та світі.

KINOafisha.ua - всі фільми в кінотеатрах України.

Базар avtosale.ua - місце, де можна купити найкраще авто.