ОНЛАЙН-ТРАНСЛЯЦIЯ
06.12.2017 | 09:20

Кропивницький: волонтери та спецпризначенцi отримали державнi нагороди. ФОТО

Кропивницький: волонтери та спецпризначенцi отримали державнi нагороди. ФОТО

На базi З-го окремого полку спецiального призначення вiдбулись урочистостi з нагоди Дня волонтера та Дня Збройних Сил України, що вiдзначають згiдно з указами Президента вiдповiдно 5 та 6 грудня.

В актовiй залi частини зiбрались вiйськовослужбовцi та волонтери, якi вiд початку вiйни на сходi допомагають вiйськовослужбовцям всiм необхiдним, i фактично стали друзями полку. Про це iдеться на сторiнцi 3-го полку спецпризначення у Фейсбук.

Розпочались урочистi заходи з концерту, участь в якому взяли вiйськовослужбовцi полку та дружньої бригади, оркестр Збройних Сил України 3 оп СпП.

Також присутнi хвилиною мовчання згадали всiх побратимiв, якi вiддали життя на полi бою.

З вiтальним словом виступив командир вiйськової частини пiдполковник Олександр Трепак. Вiн вiдзначив, що за роки вiйни люди, якi весь цей час допомагали полку, стали для нього своїми:

«Найголовнiше - це люди, солдат чи офiцер, жiнка чи чоловiк - немає значення, люди – це найголовнiше. Вiйна нам дала певнi iнструменти, якi складно покласти на папiр чи висловити словами, але пiд час подiй, якi у нас зараз вiдбуваються, ми дуже швидко навчились жити i думати. На цiй вiйнi чiтко розумiєш, що таке сiм’я, буквально двi секунди i людина, яка прожила 40-50 рокiв, починає цiнувати дiм, рiдних, дiтей. Буквально за 2-3 секунди ми здобуваємо друга, можна все життя прожити поруч i не розумiти, а можна там, в бою, за двi секунди зрозумiти, що таке дружба», - зазначив Трепак.

Вiдзначили в цей день державними нагородами та полковими вiдзнаками бiйцiв полку та волонтерiв. Зокрема вiйськовики отримали ордени «За мужнiсть» 3-го та 2-го ступенiв, медалi «Захиснику вiтчизни», нагруднi знаки «За вiйськову доблесть».

Також вiдзначили волонтерiв. Державною нагородою – почесними нагрудними знаками «За заслуги перед Збройними Силами України» вiдзначили двох помiчникiв армiї, iншi ж особисто з рук полковника Трепака отримали подяки «За активну громадську позицiю та турботу про вiйськовослужбовцiв вiйськової частини».

Насамкiнець Олександр Трепак провiв екскурсiю в музеї частини. Нинi вiн перебуває на реконструкцiї, i за словами командира, лише на третину наповнений експонатами, проте в День волонтера саме тi, хто допомагав його створенню разом з iншими помiчниками армiї стали першими його вiдвiдувачами.

У створення музею брала участь група киян на чолi з представником фонду «Вiдродження» Григорiєм Бараном у складi заступника директора Нацiонального музею Тараса Шевченка Михайлом Зубарем, волонтерки Iрини Дем’якiної, IT-менеджером фонду Андрiєм Конопляннiковим, представником мiжнародного фонду «Вiдродження» Наталiєю Саннiковою та представником полку Валерiєм Голубенком взялись зробити в полку сучасний музей. Єдиним представником в творчiй групi стала Анна, дизайнер, родом з Донбасу.

Нинi музей складається з чотирьох залiв. Як i ранiше у ньому залишилась експозицiя присвячена подiям в республiцi Афганiстан, Кiмната бойової слави, або «дитячий» зал, де представленi експонати, яких можна торкатись: рiзноманiтна зброя, форма в якiй в рiзнi перiоди iснування полку служили спецпризначенцi, рюкзак розвiдника тощо.

Залишились в цьому залi частина експонатiв з попереднiх експозицiй, створених в 2012 роцi нинi покiйним пiдполковником Сергiєм Лисенком. Зокрема, портрети всiх командирiв вiйськової частини. Також тут встановлено двi плазми, на однiй з них вiдвiдувачi можуть побачити всю iсторiю полку вiд дня його створення, на iншiй – вiдео з пiдготовкою спецпризначенцiв.

В цьому ж залi встановлено недоплетену маскувальну сiтку. Кожен з присутнiх зможе спробувати себе у справi плетення маскувальних сiток, якi можливо надалi передаватимуть в полк. Цей елемент композицiї – суто волонтерська iдея.

Перед наступним залом арка – своєрiдний портал, що роздiляє два зали i два свiти – до вiйни i пiсля початку вiйни. На пiдлозi броньоване скло, закуплене волонтерами з органiзацiї «Народний тил». Пiд ним київська брукiвка та iншi артефакти з Майдану, який i став перехiдним етапом i зламним в iсторiї полку.  В пройомi арки розмiщено двi телеграми – розпорядження начальника Генштабу до Збройних сил України, що розiйшлось тодi по всiм Збройним силам, щоб тi звернулись до Януковича i вiн навiв лад та вiдповiдь на нього. Тодi Загальними зборами вiйськовики частини вiдмовились брати участь у протистояннi влади та громадян, зазначивши, що їх завдання – збереження територiальної цiлiсностi та суверенiтету країни i охорона її вiд зовнiшнього агресора.

В другому залi представлено подiї перших етапiв вiйни: захист кордонiв, Савур-могила тощо. Пiд броньованим склом, вмонтованим в пiдлогу, зiбранi рiзнi артефакти, що доводять участь Росiйської Федерацiї в мiжнародному збройному конфлiктi на сходi України. Там же лежать «розгрузки» та каски вбитих вiйськовослужбовцiв Збройних сил Росiї, та їх поплiчникiв – бандитiв з так званої ДНР-ЛНР.

Третiй зал присвячений оборонi Донецького аеропорту, а четвертий – всiм, хто не повернувся з вiйни. На всi чотири стiни проектується вiдео з боями, в яких брали участь нашi вiйськовослужбовцi, та портрети тих, хто поклав своє життя за країну.

Кожен зал наповнений рiзноманiтними експозицiями, завдяки яким можна вiдчути та пережити миттєвостi вiйни – поразок та перемог, доторкнутись до звитяги нашого воїнства.

Вiдкриття музею для широкого загалу заплановане на початок 2018 року. Оновлений музей зможуть вiдвiдати групи дiтей та дорослих усього мiста.

345 0
НОВИНИ

Найсвіжіші та найголовніші новини за сьогодні на Ukr.net.

Sinoptik.ua - погода в Україні та Світі.

KINOafisha.ua - всі фільми в кінотеатрах України.

Електронна пошта №1- простий та зручний e-mail ім'я@ukr.net.Найсвіжіші та найголовніші новини за сьогодні на http://www.ukr.net.

Sinoptik.ua - погода в україні та світі.

KINOafisha.ua - всі фільми в кінотеатрах України.

Базар avtosale.ua - місце, де можна купити найкраще авто.