ОНЛАЙН-ТРАНСЛЯЦIЯ
23.03.2018 | 10:49

Кропивницький: в медичному університеті відзначили національне свято Узбекистану. ФОТО

Кропивницький: в медичному університеті відзначили національне свято Узбекистану. ФОТО

У середу, 21 березня,  студенти Донецького національного медичного університету з Республіки Узбекистан відзначили національне свято Навруз. Про це йдеться на сторінці університету у Фейсбук.

Його назва перекладається, як новий день та нове життя. Навруз відзначається у день весняного рівнодення та є Східним Новим роком, що відзначають зазвичай у Середній Азії та на Близькому Сході. До Наврузу в Узбекистані починають готуватися завчасно — прибирають у домівках та на вулицях міст, розповідає Алла Наволокіна, помічник ректора ДНМУ. Днями вона прибула з Ташкенту, де під час Міжнародної освітньої виставки побачила, як прикрашають місто до свята. Від імені керівництва університету помічник ректора привітала студентів зі святом їхньою рідною мовою, побажавши процвітання їхній країні. Безпосередньо у цей день всі відпочивають — зустрічаються з родичами та відвідують заходи по всьому Узбекистану.

«Зараз в Узбекистані +28 і ми хочемо цим святом принести трохи сонця у сніжний Кропивницький», - каже студентка міжнародного медичного факультету Міра.

У ДНМУ навчаються близько 200 узбецьких студентів, тож свято вони вирішили відзначити масштабно: приготували національні страви, якими пригощали усіх охочих. Тут був і справжній узбецький плов, і рідка халва. Все це студенти готували власноруч. Вдосталь накуштувався кожен гість, а дівчата гостинно пригощали. Є в Узбекситані і головна страва Наврузу — сумаляк, її з пророщеної пшениці готують старші жінки впродовж 24 годин. З поганим настроєм до сумаляка не підпускають — буде відчуватися кислинка. 

Розпочався святковий концерт з Державного гімну Узбекистану. Глядачі у залі не лише слухали національні пісні, а й мали можливість познайомитися з узбецькими традиціями. Так, вони побачили узбецькі весільні обряди — як нареченому дарують халат та тюбетейку, а наречена, обличчя якої не показують, тричі вклоняється всім гостям. Узбецькі танці швидкі та енергійні — у різних регіонах є різні види польки. Дівчата ж на сцені показали більш повільний та граційний танець. Зі сцени звучали узбецькі пісні, а індійські, марокканські та українські студенти подарували друзям з Узбекистану свої композиції і танці. Окрім цього, виступила команда КВН. На завершення на сцену винесли святковий хліб, приготований в печі тандир, а після концерту всі гості змогли долучитися до запального танцю. Велике і красиве свято показало, наскільки великою і щирою є узбецька душа, тому на наступне свято Наврузу чекають не лише студенти зі спекотного Ташкенту, Самарканду, Намангану та інших міст цієї прекрасної країни, а й їхні університетські друзі з України та багатьох інших країн світу.

477 0
НОВИНИ

Найсвіжіші та найголовніші новини за сьогодні на Ukr.net.

Sinoptik.ua - погода в Україні та Світі.

KINOafisha.ua - всі фільми в кінотеатрах України.

Електронна пошта №1- простий та зручний e-mail ім'я@ukr.net.Найсвіжіші та найголовніші новини за сьогодні на http://www.ukr.net.

Sinoptik.ua - погода в україні та світі.

KINOafisha.ua - всі фільми в кінотеатрах України.

Базар avtosale.ua - місце, де можна купити найкраще авто.