ОНЛАЙН-ТРАНСЛЯЦIЯ
12.04.2017 | 11:45

Кропивницький у лiдерах вiдкритостi мiст, на черзi впровадження наглядових рад на комунальних пiдприємствах – Солонтай

Кропивницький у лiдерах вiдкритостi мiст, на черзi впровадження наглядових рад на комунальних пiдприємствах – Солонтай

Сьогоднi в Українському кризовому медiа-центрi у Києвi провели презентацiю дослiдження «Яке мiсто найпрозорiше в Українi». Презентували дослiдження Олександр Солонтай, експерт Iнституту полiтичної освiти Катерина Цибенко, керiвник проекту «Розбудова прозоростi у мiстах України» Transparency International Україна.

Як зазначили спiкери, проект розрахований на 25 найбiльших мiст України та є пiлотним, таким собi «м’яким входженням у спiвпрацю iз мерiями». Активiсти дослiджували сайти мiських ради на предмет вiдкритостi даних про використання бюджетних коштiв, надання iнформацiї на запити, розподiлу комунального майна тощо.

Максимальний бал дослiдження – 100. Проте бiльшiсть мiст ледве досягли 50-вiдсоткової позначки. Кропивницький очолив першу п’ятiрку мiст-лiдерiв та отримав 54,9 балiв. На наступних позицiях – Київ та Iвано-Франкiвськ. Експерти позитивно відзначили оновлення порталу міськради Кропивницького.

«У деяких мiстах на сайтах мiськради вiдсутнi тих, хто стоїть на житловому облiку. У бiльшостi iнших мiст ситуацiя така, що, навiть, не публiкують хто стоїть у квартирнiй черзi», - зазначив Олександр Солонтай. 

За його словами, надалi результати дослiдження передадуть мiським радам для удосконалення. Дослiдження планують розширити. Експерт стверджує, що наступним кроком мiст має бути впровадження наглядових рад при комунальних пiдприємствах i впровадження сайтiв цих пiдприємств задля вiдкритостi для громадськостi. Саме вiдсутнiсть наглядових рад, якi мають впроваджувати згiдно з останнiми змiнами законодавства, вiдiбрало багато балiв в оцiнцi вiдкритостi мiст. 

263 0
НОВИНИ

Найсвіжіші та найголовніші новини за сьогодні на Ukr.net.

Sinoptik.ua - погода в Україні та Світі.

KINOafisha.ua - всі фільми в кінотеатрах України.

Електронна пошта №1- простий та зручний e-mail ім'я@ukr.net.Найсвіжіші та найголовніші новини за сьогодні на http://www.ukr.net.

Sinoptik.ua - погода в україні та світі.

KINOafisha.ua - всі фільми в кінотеатрах України.

Базар avtosale.ua - місце, де можна купити найкраще авто.