ОНЛАЙН-ТРАНСЛЯЦIЯ
15.08.2017 | 12:20

Кропивницький: розгляд адмiнiстративних протоколiв щодо незаконних розкопок радiоактивних вiдходiв перенесли на вересень. Оновлено

Кропивницький: розгляд адмiнiстративних протоколiв щодо незаконних розкопок радiоактивних вiдходiв перенесли на вересень. Оновлено

Сьогоднi, 15 серпня, на засiданнi адмiнiстративної комiсiї мiської ради мали розглядати протокол Спецiнспекцiї щодо незаконних земельних робiт у глиняному кар’єрi поблизу Аджамського переїзду, що пiд Кропивницьким.

Як повiдомляв "РК" раніше, 13 липня невiдомi почали розкопки дiлянки, що видiлена мiськрадою пiд цвинтар. Розкопанi контейнери мiстили забрудненi радiоактивною речовиною предмети. Iсторiя їх походження сягає 1988-го року, коли на територiї одного з пiдприємств мiста збирачi металолому пошкодили прилади, якi мiстили радiоактивнi речовини (цезiй, стронцiй) й рознесли їх по всьому пiдприємствi та до свого житла. Коли про це дiзналися вiдповiднi органи, вiдходи вирішили захоронити у спецiально виготовлених металевих контейнерах. Бiльшу частину контейнерiв вивезли до Чорнобилю, решту закопали у вiдведеному мiсцi на Кіровоградщині. 

Як вдалося з'ясувати міській спецінспекції, екскаватор, який здiйснював землянi роботи належить головному  iнженеру комунального пiдприємства  «Унiверсaл 2005» IгорюТюрiну. Згiдно з складеним протоколом, на момент земляних робiт чоловiк знаходився на вiдпочинку у Кирилiвцi Херсонської областi i стверджував, що цей екскаватор взяв в оренду невiдомий чоловiк.

Сьогоднi пiд час засiдання адмiнiстративної комiсiї Iгор Тюрин вiдмовився вiд коментарiв. Натомiсть його адвокат вимагав отримати оригiнал протоколу, який склала спецiнспекцiя, i дати час на ознайомлення з ним, оскiльки, за словами адвоката, копiя протоколу нечитабельна.

Комiсiя пiдтримала  прохання адвоката i перенесла це питання на наступне засiдання адмiнiстративної комiсiї, яке вiдбудеться 5 вересня.

Також мали розглядати складений адмiнпротокол на громадянина Жолобова, який координував роботу людей пiд час розкопок металевих радiоактивних контейнерiв. Вiн не з’явився на засiдання комiсiї. Оскiльки, пошта не надiслала вiдповiдь про отримання виклику чоловiком, то члени комiсiї вирiшили перенести розгляд цiєї справи на наступне засiдання.

«Ми склали два адмiнiстративних протоколи на власника екскаватора, який було задіяно в розкопках радiоактивних вiдходів та на людину, яка координувала роботи так званих «чорних археологiв». Чоловiкам загрожує адмiнiстративна вiдповiдальнiсть у виглядi штрафу вiд 340 до 1340 гривень», – зазначив очiльник Спецiнспекцiї Андрiй Максюта

Тим часом, керiвник сектору комунiкацiї ГУ НП в Кiровоградськiй областi Вiталiна Бевзенко у коментарi РК зазначила, що наразi триває слiдство. Кримiнaльне провaдження вiдкрито за статтею 239 «Забруднення або псування земель». 

"Про незаконні розкопки на Веселівському родовищі вже місяць говорить все місто. Горе-«металісти» розбивали металеві контейнери і викидали забруднений радіацією грунт. Пройшло більше місяця, але і досі у цій справі багато запитань: звідки «археологи» знали де саме лежать контейнери, за яких обставин на місці розкопок з’явився приватний екскаватор, власником якого є головний інженер КП «Універсал 2005» Ігор Тюрін. Також треба з’ясувати, історію цього екскаватора: хто, коли і за скільки його Тюріну продав. Адже не виключено, що цей екскаватор хтось колись списав, і продав як металолом, а ми всі побачили що цей «металолом» досить непогано працює. І найголовніше: мені, як і, напевне, всім кропивничанам, хочеться почути від поліції звіт про результати розслідування цієї справи, яка безперечно є злочином перед містянами і викликом поліції, владі, людям. А винні мають нести відповідальність за цей злочин. І готуватись викласти не один мільйон гривень на утилізацію цих небезпечних відходів", - зазначив секретар міської ради Андрій Табалов у коментарі РК


1492 0
НОВИНИ

Найсвіжіші та найголовніші новини за сьогодні на Ukr.net.

Sinoptik.ua - погода в Україні та Світі.

KINOafisha.ua - всі фільми в кінотеатрах України.

Електронна пошта №1- простий та зручний e-mail ім'я@ukr.net.Найсвіжіші та найголовніші новини за сьогодні на http://www.ukr.net.

Sinoptik.ua - погода в україні та світі.

KINOafisha.ua - всі фільми в кінотеатрах України.

Базар avtosale.ua - місце, де можна купити найкраще авто.