ОНЛАЙН-ТРАНСЛЯЦIЯ
12.09.2017 | 16:30

Кропивницький: наступного року перезахоронять радiоактивний метал

Кропивницький: наступного року перезахоронять радiоактивний метал

Як повiдомляв РК, 7 вересня нa Веселiвському родовищi, що пiд Кропивницьким, знову копaли рaдiоaктивний метaл.

Андрiй Максюта повiдомив, що пiсля дзвiнка громадських помiчникiв – iнформаторiв, якi стежать за пiд’їздами до кар’єру цiлодобово, на мiсце розкопок миттєво прибули представники спецiнспекцiї та СБУ. Не забарилася цього разу i полiцiя.

Про це iдеться на сайтi мiської ради.

На порушникiв складенi протоколи, вони затриманi, а їхнi знаряддя – лопати, кирки, металошукачi та легковий автомобiль вилученi, як речовi докази.

«На жаль, маємо сумну тенденцiю, - вiдзначив Андрiй Максюта. – Знаходяться люди, якi виправдовують свою поведiнку скрутним матерiальним становищем i лiзуть у це радiоактивне пекло не розумiючи, що пiсля такої роботи необхiдно буде довго i дороговартiсно лiкуватися. Одночасно створюється загроза i для мешканцiв мiста».

Андрiй Максюта попередив усiх «металiстiв» про повний контроль за пересуванням на територiї радiоактивного захоронення: тут виставленi попереджувальнi знаки, здiйснює рейдовi патрулювання полiцiя, чергують громадськi активiсти. Тож у всiх любителiв авантюри немає жодного шансу нажитися на небезпечних вiдходах.

Беззастережно дотримуватися чинного законодавства мають i всi пiдприємцi, що займаються скупкою металевого лому.

За фактом спроби проведення земляних робiт на радiоактивному могильнику управлiння з питань надзвичайних ситуацiй та цивiльного захисту населення направило iнформацiю до Державної iнспекцiї ядерного регулювання України.

Питання перезахоронення радiоактивних вiдходiв у безпечне мiсце є державною проблемою, звернув увагу  начальник управлiння Сергiй Коваленко. Вiдповiдно, вирiшувати її необхiдно на державному рiвнi, використовуючи державний фiнансовий ресурс.

Одночасно, Сергiй Коваленко поiнформував кропивничан, що вiдповiдно до проведеної експертизи, рiвень радiоактивного випромiнення на територiї мiста не перевищує природного фону. Не мiстить небезпеки i територiя захоронення у нерозритому станi. Але, якщо тiльки порушується цiлiснiсть верхнього шару грунту, радiоактивна небезпека пiдвищується у рази.

Остаточно перезахоронення вiдходiв може бути здiйснене вже наступного, 2018 року, висловив припущення Сергiй Коваленко.

422 0
НОВИНИ

Найсвіжіші та найголовніші новини за сьогодні на Ukr.net.

Sinoptik.ua - погода в Україні та Світі.

KINOafisha.ua - всі фільми в кінотеатрах України.

Електронна пошта №1- простий та зручний e-mail ім'я@ukr.net.Найсвіжіші та найголовніші новини за сьогодні на http://www.ukr.net.

Sinoptik.ua - погода в україні та світі.

KINOafisha.ua - всі фільми в кінотеатрах України.

Базар avtosale.ua - місце, де можна купити найкраще авто.