ОНЛАЙН-ТРАНСЛЯЦIЯ
30.12.2017 | 18:00

Кропивницький: які подарунки на свята можна придбати в майстрів? ФОТО

Кропивницький: які подарунки на свята можна придбати в майстрів? ФОТО

Напередодні Нового року кропивничани готують смаколики, прибирають у домі, а також шукають подарунки для рідних, похресників, друзів. РК підготував добірку екслюзивних подарунків від кропивницьких майстрів. 

Гончар Микола Світайло пропонує дарувати глиняний посуд

"Це практичний подарунок, який зроблений з душею. До того ж, унікальний, адже зробити одну і ту ж річ абсолютно ідентичною майже не можливо", - зазначив гончар. 

І додав, що глиняняними виробами можна користуватися у духовців та навіть на електричній плиті, головне поступово нагріти посуд. 

У Микола Світайла також є аромалампи, підсвічники, горщик під орхідею тощо.  Також серед незвичайних подарунків - майстер-клас від гончара. Кожен охочий може випробувати свої сили у створенні гляняного посуда. Микола Світайло обіцяє, що учасники отримують власноруч створений посуд. 

Де знайти вироби: магазин «Дрібничка» на Центральному ринку, «Пан Тюльпан» на проспекті Студентський, «Світ подарунків» та ін.

Майстриня Валентина Добровольська рекомендує купувати в подарунок ткані сумки-тайстри та браслети-напульсники.   

"Тайстри - це сумки з мого дитинства, ми ходили з ними колядувати, щедрувати. Я виготовляю сумки на основі традиції, єдина зміна - це блискавка. Розмір тайстр різноманітний, як і візерунки. Всередині - це звична сумка із підкладкою", - підкреслила Валентина Добровольська. 

Також мають давню історію і напульсники.

"Наші предки були мудрими  і носили на руках напульсники, які дозволяли під час холоду не порушувати кровообіг в організмі. Зокрема, можна випробовувати і помити руки під холодною водою. На тій руці, де був напульсник майже відразу відчувається тепло", - зазначила майстриня. 

Всі вироби Валентина Яківна тче із шерстяних ниток. Шерсть виділяє ланонін (тваринний віск), що прискорює загоєння ран та переломів, має протизапальну й антиалергічну дію. 

Донька Валентини Добровольської Олена Добровольська виготовляє прикраси у вигляді кристалів, сніжинок тощо. 

"Всі прикраси унікальні, адже вони виготовлені у ручну і фактично жодна  не повторює одна одну", - наголошує Валентина Добровольська. До того ж, Олена Добровольська також займається малюнками на склі. 

Вироби обох майстринь можна придбати у майстерні на вулиці Дворцовій у приміщенні Кіровоградської ОДА. 

Керамічні дзвіночки, собаки з солоного тіста, декаративні пляшки та інші сувеніри пропонує майстриня Лариса Маркіна. 

"Я працюю з художньою керамікою, солоним тістом. Всі вироби виготовлені вручну", - підкреслила майстриня. 

Придбати її вироби можна: «Дрібничка» на Центральному ринку, «Пан Тюльпан» та в інтернеті. 

Імбирні пряники як подарунок пропонує купити Ольга Мельстер. Дівчина їх дуже гарно розфарбовує. У неї можна придбати як один, так і цілі набори печива. 

"У рецепт входить мед, масло, цукор, яйця та багато спецій. Фактично печиво може стояти один рік і з ним нічого не станеться після такого тривалого зберігання, солодощі можна їсти", - підкреслила Ольга. 

За словами майстрині, форм є досить багато у продажу, але під індивідуальні замовлення спеціально друкують форму на 3D принтері. Кожний пряник індивідуально запоковується. Фарбуюються харчовими неалергічними фарбами. Придбати солодощі можна у соціальних мережах . 

Звичайно, майстри наголошують важливо також враховувати смаки людині, якій даруватимуть виріб. 

249 0
НОВИНИ

Найсвіжіші та найголовніші новини за сьогодні на Ukr.net.

Sinoptik.ua - погода в Україні та Світі.

KINOafisha.ua - всі фільми в кінотеатрах України.

Електронна пошта №1- простий та зручний e-mail ім'я@ukr.net.Найсвіжіші та найголовніші новини за сьогодні на http://www.ukr.net.

Sinoptik.ua - погода в україні та світі.

KINOafisha.ua - всі фільми в кінотеатрах України.

Базар avtosale.ua - місце, де можна купити найкраще авто.