ОНЛАЙН-ТРАНСЛЯЦIЯ
13.03.2017 | 09:12

Кропивницька «Зірка» обіграла київське «Динамо». ФОТО

Кропивницька «Зірка» обіграла київське «Динамо». ФОТО

Учора, 12 березня, на стадiонi «Зiрка» в Кропивницькому у рамках 21-го туру Лiги Парi-Матч вiдбувся матч «Зiрка» - «Динамо». Про це РК повiдомили у прес-службi клубу.

У стартi киян особливих несподiванок не було. У складi ж кропивничан варто вiдзначити дебют українського нападника нiгерiйського походження Адерiнсоли Есеоли. Через дисквалiфiкацiю поєдинок пропускав захисник Олександр Кучеренко, замiсть якого грав Дмитро Фатєєв. До того ж, нашi тренери змушенi були вносити корективи у тактичнi побудови у звязку з тим, що на останньому тренуваннi пошкодження зазнав Наiлсон. Тож у центрi оборонi, разом iз Федерiко Перейрою, розташувався Екiса Борха. Перед початком протиборства учасники матчу та глядачi  хвилиною мовчання вшанували пам’ять колишнього директора футбольного клубу «Зiрка» Сергiя Ольшевського, який пiшов iз життя пiсля важкої хвороби.

Уже  на третiй хвилинi гри  кропивничани провели стрiмку контратаку лiвим флангом. Артем Сiтало прострiлив до штрафного майданчика, проте м’яч потрапив на протилежну бровку до Павла Полегенька. Пiсля його передачi  та серiї рикошетiв, по воротах намагався пробити Адерiнсола Есеола, та удар нападника нейтралiзував голкiпер киян. Загалом, «Динамо» захопило iгрову та територiальну iнiцiативу, намагаючись будувати свої атаки через фланги. Так небезпечну подачу Андрiя Ярмоленка, в неймовiрному стрибку, перехопив Євген Паст. Та господарi не вiдсиджувалися в оборонi, а за першої-лiпшої можливостi одразу намагались «ущипнути» суперника в контратацi. При цьому нашi випади виглядали куди небезпечнiшими, нiж позицiйний наступ динамiвцiв. Реальний момент, аби забити, втратив Артем Сiтало на 11-й хвилинi, коли головою, в падiннi, пробив трохи вище ворiт, пiсля навiсу Дмитра Фатєєва.

Ближче до середини першої сорокап’ятихвилинки акцент гри змiстився до центра поля, хоча м’ячем усе ж бiльше володiли столичнi футболiсти. Серiя навiсних передач до штрафного майданчика «Зiрки» успiхом не увiнчалася – нашi захисники з легкiстю вигравали єдиноборства у своїх вiзавi. В атацi ж пiдопiчнi Романа Монарьова весь час навантажували Адерiнсолу Есеолу, котрий постiйно тримав у напрузi захисникiв киян. У одному з епiзодiв нападник кропивничан позбувся опiки та пробив метрiв iз 16-ти, проте низом i точно в руки Артуру Рудьку. А ще за п’ять хвилин наш нiгерiйський українець мав чистий вихiд сам на сам iз голкiпером «Динамо». Кропивницький форвард прокинув м’яч повз опонента i здалося, що воротар збив Адерiнсолу Есеолу. Проте арбiтр фолу не побачив, хоча й жовту картку Есеолi за симуляцiю не показав.

Йойкнуло серце вболiвальникiв «Зiрки» на 32-й хвилинi, коли з лiвого кута штрафного майданчика пробивав Андрiй Ярмоленко. Євген Паст цей удар вiдбив, хоча капiтан гостей перебував в офсайдi, про що сигналiзував лайнсмен. А господарi провели стрiмку контратаку, яку знову завершував Есеола, котрий смiливо пiшов на прорив i заробив дуже перспективний штрафний у 17-ти метрах вiд ворiт, майже по центру. Виконувати удар узявся автор найкрасивiшого голу 2016 року, за версiєю телепрограми «ПроФутбол» – Андрiй Бацула. I пробив невiдпорно й дуже красиво, потужним ударом вiдправивши м’яч у «дев’ятку». Трибуни радiсно сприйняли взяття ворiт, а автор голу передавав «сердечний» привiт коханiй дружинi.

Звiсно, «Динамо» одразу ж додало, намагаючись вiдiгратися, та оборонцi «Зiрки» справлялись iз натиском киян. Зокрема, варто видiлити перехоплення м’яча Євгеном Пастом, пiсля навiсної передачi з лiвого флангу. Уже в компенсований до першого тайму час, iще один стандарт у виконаннi Андрiя Бацули призвiв до небезпеки. Артур Рудько помилився на виходi й м’яч опинився в Федерiко Перейри. Передачею через себе аргентинець спрямував м’яч у район одинадцятиметрової позначки, але удару по воротах не вiдбулося. Тож, на перерву суперники вiдправилися за мiнiмальної переваги господарiв поля.

За двi хвилини пiсля початку другого тайму, нагоду вийти вiч-на-вiч iз голкiпером мав Павло Полегенько, та вихованця київського «Динамо» вчасно вiдтиснули вiд м’яча захисники. Найреальнiшу, на той час, нагоду забити втратив Вiталiй Буяльський, котрий пробив у падiннi з лiнiї штрафного майданчика. I, на щастя для всiх нас, м’яч прийняла на себе поперечина. Але не «мовчала» й «Зiрка». Стрiмка контратака правим флангом, котру провели Адерiнсола Есеола та Олексiй Чичиков, завершилася небезпечним ударом-прострiлом Павла Полегенька, з яким динамiвська оборона впоралась. А ще за кiлька хвилин, пiсля класної стрiмкої комбiнацiї правим флангом, на ударну позицiю виривався Артем Сiтало, але за момент до удару захисник вибив м’яч iз-пiд ноги нападника. А пiсля кутового, головою, вище ворiт пробив Адерiнсола Есеола.  

Пiдопiчнi Сергiя Реброва мали двi небезпечнi нагоди, щоб забити, в серединi другої сорокап’ятихвилинки. Обидва рази на вiстрi атаки був Артем Бєсєдiн, та в першому епiзодi асистент арбiтра зафiксував офсайд, а в другому – нападник головою пробив неточно. Також варто вiдзначити й дальнiй удар Дениса Гармаша над поперечиною.

А згодом настирний та невтомний Адерiнсола Есеола знову заробив небезпечний стандарт, ближче до лiвого кута штрафного майданчика. Цього разу пробивати узявся вихованець київського «Динамо», а нинi гравець кропивницької команди Павло Полегенько. Тут потрiбно зазначити, що нашi гравцi дуже грамотно прилаштувалися до динамiвської «стiнки» та перекрили огляд Артуру Рудьку. Тож зреагувати на потужний «пострiл» Полегенька голкiпер гостей просто не встиг i другий м’яч, i знову пiсля штрафного, опинився в сiтцi ворiт чемпiонiв України.

Далi господарi грали по рахунку, добре перекривали небезпечнi зони й не дуже притискалися до власних ворiт. Тож особливих моментiв у пiдопiчних Сергiя Реброва майже не було. Проте можна вiдзначити, як на 80-й хвилинi гостро подав зi штрафного Микола Морозюк, проте у наших воротах опинився не м’яч, а пiвзахисник Денис Гармаш. У розрахунку на стрiмкi контратаки, в. о. головного тренера «Зiрки» Роман Монарьов випустив на поле швидкiсних  Дмитра Бiлонога й Артема Щедрого. Але заключнi хвилини матчу проходили досить-таки спокiйно i фiнального штурму ворiт Євгена Паста вiд киян не було. Навпаки, це бiля володiнь Артура Рудька був iще один штрафний. Артем Щедрий виконав подачу, Дмитро Бiлоног трохи  не дотягнувся головою до м’яча.

У компенсованi до матчу двi хвилини, був дальнiй пострiл Сергiя Сидорчука, котрий головою вiдважно вiдбив Дмитро Фатєєв. Отож, кропивницька «Зiрка» здобула iсторичну перемогу над столичним «Динамо» з рахунком 2:0. Востаннє наша команда брала гору над киянами в 1996 роцi, коли, завдяки голам Сергiя Борисенка та Юрiя Мартинова, тодi ще «Зiрка НIБАС», також переграла дiючих чемпiонiв України, тiльки з рахунком 2:1. До речi, в тому першому, пам’ятному для нас, матчi у складi киян грав нинiшнiй головний тренер «Динамо» Сергiй Ребров.

«Зiрка» (Кропивницький) – «Динамо» (Київ) – 2:0 (1:0).

690 0
НОВИНИ

Найсвіжіші та найголовніші новини за сьогодні на Ukr.net.

Sinoptik.ua - погода в Україні та Світі.

KINOafisha.ua - всі фільми в кінотеатрах України.

Електронна пошта №1- простий та зручний e-mail ім'я@ukr.net.Найсвіжіші та найголовніші новини за сьогодні на http://www.ukr.net.

Sinoptik.ua - погода в україні та світі.

KINOafisha.ua - всі фільми в кінотеатрах України.

Базар avtosale.ua - місце, де можна купити найкраще авто.