ОНЛАЙН-ТРАНСЛЯЦIЯ

Кропивничанка родом з Гутницької навіть у повсякденні знаходить прекрасне (ФОТО)

Кропивничанка родом з Гутницької  навіть у повсякденні знаходить прекрасне (ФОТО)

Зимової днини, та ще у свята, згадується тепла пора минулого року, її найяскравіші події, котрі, на фоні білого снігу, видаються ще барвистішими.

Із Тетяною Чумаченко пощастило познайомитися золотої осені під час однієї з подорожей до Черкаської й Київської областей, з їх загадковим палацом Даховських та незвичайним парком Суслова. Коли кожен з учасників групи екскурсантів мав коротко презентувати сам себе, вона скромно назвалася бухгалтеркою і пригостила всіх смачними пастилками, цукатами та сушеними грушами, які власноруч приготувала напередодні.

– Ви часто мандруєте? – розпитував у пані Тетяни згодом, уже в Кропивницькому.

– Щойно  випадає така нагода. Люблю Карпати, Чорне море… Минулого літа вразила піша екскурсія островом з непростою назвою Джарилгач, що на Херсонщині…

– Певно, що у Вас назбиралося чимало фотографій…

– У мене їх уже кілька тисяч. І всі світлини нагадують про незабутні мандрівки. І не обов’язково до далекого Єгипту або якогось куточка України. У вихідні з чоловіком і сином-школярем, сідлаємо велосипеди і їдемо милуватися краєвидами довкола Кропивницького. Особливо полюбляю ліс, гарні місця біля водойм, річок і ставків. Можливо це тому, що народилася й виросла в мальовничій  історичній Гутницькій (співрозмовниця називає Гутницею – авт.), що на Олександрівщині. Моя мала батьківщина оточена з трьох боків лісом Чутою. Пригадуєте народну думу про наш край: "Славна Чута товстими дубами,// Ще славніша Чута низом, козаками".

– Очевидно саме любов до природи та якісь родинні корені пробудили у Вас потяг до прекрасного, схильність до пошуків його у, здавалося б, звичайнісіньких побутових речах?

– Так. Змалечку пам’ятаю, як бабуся Катя плела звичайні різнобарвні килимки для підлоги в хаті. Може звідти й моя пристрасть до в’язання гачком? Але не в звичному побутовому, а в різних вишуканих художніх стилях: ірландське мереживо, філейне в’язання тощо. Намагаюся, щоб навіть повсякденна сукня для дорослої жінки чи маленької дівчинки мала святковий вигляд. Виготовляю килими й килимки різних розмірів. Скатертини для столу.  В’язані прикраси до одягу. Вважаю, що все навкруги має бути гарним і досконалим. Навіть з їстівних продуктів намагаюся компонувати популярні нині овочеві букети.

– Коли ж Ви встигаєте все це робити?

– Після повернення з роботи, звичайно. Тому, наприклад, на виготовлення однієї сукні, яку не гріх показати й на виставці народних майстрів, витрачаю до місяця часу.

– А де демонструвалися на широкий загал подібні вироби, створені Вашими руками?

– Тричі останніми роками під час «Вересневих самоцвітів» на Хуторі Надія, а ще раніше – під час великих свят у Кропивницькому.

– У яких ще помітних заходах берете участь?

– У щорічних масових велопробігах вулицями обласного центру, що й гарно для душі, й корисно для здоров’я!

– Дякую, пані Тетяно, за розмову. Хай живуть краса і сила! Цікавих Вам творчих знахідок. З Новим Роком та Різдвом Христовим!

Фото автора і Тетяни Чумаченко

497 0
НОВИНИ

Найсвіжіші та найголовніші новини за сьогодні на Ukr.net.

Sinoptik.ua - погода в Україні та Світі.

KINOafisha.ua - всі фільми в кінотеатрах України.

Електронна пошта №1- простий та зручний e-mail ім'я@ukr.net.Найсвіжіші та найголовніші новини за сьогодні на http://www.ukr.net.

Sinoptik.ua - погода в україні та світі.

KINOafisha.ua - всі фільми в кінотеатрах України.

Базар avtosale.ua - місце, де можна купити найкраще авто.