ОНЛАЙН-ТРАНСЛЯЦIЯ
09.11.2017 | 14:40

Кропивничани висловили необґрунтовані претензії проти створення Центру для безпритульних. ВІДЕО

Кропивничани висловили необґрунтовані претензії проти створення Центру для безпритульних. ВІДЕО

Вчора, 8 листопада, на Новомиколаївці біля майбутнього Центру для безпритульних батьки дітей, які ходять у дитячий садок № 42, влаштували акцію протесту.

Мешканка Кропивницького Світлана Фурижка вважає, що розміщення такого соціального закладу неприпустиме біля садка.

«Наша вимога, аби цього притулку тут не було. Нехай відкривають десь, де немає поруч дітей», - зазначила жінка.

Учасники акції наголосили, що звертатимуться до міського голови, влаштовуватимуть акції із перекриття вулиць, щоб Центр у цьому приміщенні не створювали.

Люди вважають, що до закладу приходитимуть хворі на туберкульоз, а безпритульні зловживатимуть алкоголем тощо. Навіть заявили, що такі Центри не мають фінансуватися з міського бюджету.

Всі аргументи директора Міського центру соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді Олега Краснокутського, директора благодійної організації «Нове покоління» Віталія Кодацького учасники акції не хотіли чути.

«У людей необґрунтовані претензії. Задаючи питання, вони не хочуть чути відповіді, а живуть якимись алюзіями. У Центр для безпритульних прийматимуть людей лише з медичними довідками, інакше соціальний працівник супроводжуватиме клієнта до медичної установи. Якщо людина має проблеми зі здоров’ям, то її помістять у лікувальний заклад. Знаходитимуться люди у Центрі до трьох місяців, за цей час їм мають відновити документи», - зазначив Олег Краснокутський.

І додав, що потенційними мешканцями Центру стануть жертви насилля,  вимушені переселенці, люди, які втратили майно, залишилися без житла тощо.

За словами Краснокутського, соціальні працівники  проводитимуть комплекс заходів для інтегрування людини в суспільство: поновлення документів, забезпечення тимчасовою реєстрацією тощо.

У центрі працюватимуть 14 посадових осіб, 4 чергових адміністратори, 2 соціальних працівника та 2 учасника АТО. Також керівництво закладу планує встановити новий паркан з боку дитячого садка.

Олег Краснокутський наголосив, що 13 років тому ще більший був протест щодо створення соціального гуртожитку. Наразі у місцевого населення немає жодних скарг з приводу мешканців цього закладу.

Нагадаємо, в Україні функціонує більше 90 закладів, які надають соціальні послуги бездомним громадянам. Кропивницький - чи не єдиний обласний центр, в якому немає центру для безхатченків. Натомість в світі вже давно працюють такі установи. Наприклад, найбільший притулок у Вашингтоні розрахований на 800 людей і фінансується урядом та благодійними організаціями, а для його обслуговування задіюють волонтерів.

767 0
НОВИНИ

Найсвіжіші та найголовніші новини за сьогодні на Ukr.net.

Sinoptik.ua - погода в Україні та Світі.

KINOafisha.ua - всі фільми в кінотеатрах України.

Електронна пошта №1- простий та зручний e-mail ім'я@ukr.net.Найсвіжіші та найголовніші новини за сьогодні на http://www.ukr.net.

Sinoptik.ua - погода в україні та світі.

KINOafisha.ua - всі фільми в кінотеатрах України.

Базар avtosale.ua - місце, де можна купити найкраще авто.