ОНЛАЙН-ТРАНСЛЯЦIЯ

Медведчук повертається, або Кремль кидає в бій свій головний резерв

 Медведчук повертається, або Кремль кидає в бій свій головний резерв

Я ні на мить не сумнівався, що напередодні виборів з’явиться він - громадянин України, кум російського президента, екс-приятель Януковича, палкий прихильник інтеграції з Росією, учасник переговорів у Мінську, гібридний політик і так далі Віктор Володимирович Медведчук. І він прийшов. Представ у іпостасі миротворця та спасителя, конкретно – «відповідального за встановлення миру на Донбасі й відновлення стосунків з Російською Федерацією та країнами СНД» у партії «За життя», членом якої став напередодні. Явлення відбулося при великому скупченні «свідків Рабиновича» на телебаченні, але тільки віртуальне: сам спаситель  на широку публіку поки що не виходить. Поспішати йому нікуди. Хоча… Все залежатиме від того, наскільки виборчі перегони скаламутять політичну воду в Україні і наскільки реально буде впіймати у ній золоту рибку удачі, котра змогла б виконати бодай одне з трьох бажань: подарувати якщо не посаду президента, то голови уряду, якщо й не прем’єра, то принаймні спікера. Медведчук чекати уміє.

Сьогодні передвиборна мозаїка досить колоритна. Вже близько півтора десятка претендентів заявили про свій намір балотуватися в президенти, не менше збираються зробити це  із початком реєстрації кандидатів. Серед них, крім класиків жанру, є й інші помітні постаті. Зокрема експропріатор експропріаторів Ілля Кива («Награбленное властью – верну народу!»), дамочка на виданні Інна Богословська («Я готова вийти заміж за Український народ!»), християнин із серпом та молотом Добкін. Останній, перебуваючи під слідством, навіть створив свою партію під назвою «Християнський союз». Щоправда, з її абревіатурою у Михайла Марковича неув’язочка вийшла: над літерами «ХС» його дизайнери  накреслили старослов’янське титло – знак, що вказує на скорочення написаного під ним. Тепер кожен на свій смак може визначати, що ховається за тими «Х-титло-С»: «хронос», «хоспіс», «хмарочос», «херес» чи й узагалі щось непристойне.

Напевне, на виборах-2019 перед Віктором Медведчуком питання балотуватися конкретно  у президенти не стоятиме. Треба мати на увазі, що цього разу як президентські, так і парламентські вибори проходитимуть в одному контексті – жорсткої боротьби за Україну, за принципом «это есть наш последний и решительный бой». Для Росії последний, бо.програвши його, вона вже навряд чи коли-небудь поверне собі Україну, для України – вирішальний,  бо саме під час цих виборів стане зрозумілим, чи вирветься вона остаточно з «братніх обіймів». Тож, очевидно, роль Путінового кума визначатиметься одночасно двома завданнями: підняттям рейтингу партії «За життя», з тим, щоб вона не тільки потрапила до Верховної Ради, а й зайняла там помітне місце, і просуванням у другий тур потрібного Кремлю кандидата на главу держави. Приєднання Медведчука до Рабиновича показує, «що партія «За життя» буде головним промосковським проектом на виборах» (політолог Володимир Фесенко).  Хоча приєднання – це умовно, відомо, що від часу утворення цієї партії її на п’ятдесят відсотків утримував саме кум Путіна.

Гасло, з яким включиться у виборчий процес Віктор Медведчук: «Мир на Донбессе, восстановление отношений в Российской Федерацией и страми СНГ, переговоры и компромиссные решения», насправді означає федералізацію України, її відмову від курсу на Європейський Союз і НАТО, поголовну амністію для сепаратистів, відбудову зруйнованого Донбасу українським коштом та інші забаганки Кремля. Ось що стоїть за словосполученням «мир любой ценой». Зараз Медведчук і його оточення нав’язують думку, ніби саме він здатний розрубати "гордіїв вузол", запропонувавши мирний варіант вирішення конфлікту на сході. Цинічно граючи на болючій темі війни і миру, вони сподіваються, що вона стане для них «золотим ключиком» до влади. Адже ще стільки українських бранців страждають у російських і сепаратистських катівнях, стількох синів, братів і батьків чекають в українських сім’ях, ще не відомо, які жертви – людські і матеріальні нам доведеться принести. Дехто заради повернення рідних додому й справді готовий на будь-які умови, засуджувати їх за це не доводиться. Та водночас постає й питання: а за що загинули ті, що залишаться серед нас лише в пам’яті? І чи погодиться на такий компроміс третина мільйона українців, котрі пройшли через горнило війни на Донбасі, зокрема й понад вісім тисяч поранених та травмованих? Сумніваюсь.

Разом із тим, не треба нехтувати можливостями Медведчука серйозно впливати на вибори, мовляв, за які б проекти він не брався, вони терпіли поразку. Сьогодні його вплив не такий уже й малий, про що свідчать, навіть, здавалося б, малозначущі факти. Зараз в Україні знімається фільм про поета й дисидента Василя Стуса, котрий загинув у мордовських таборах. Стало відомо, що з його сценарію вирізано епізод суду над поетом у справі про «антирадянську діяльність і пропаганду», в якому адвокатом виступав тоді ще молодий юрист Віктор Медведчук У суді він не захищав поета, а фактично топив його. Стус отримав десять років ув’язнення і п’ять років заслання, де й помер. Зверніть увагу: фільм має вийти на екрани у лютому 2019 року, тобто за місяць до президентських виборів.

Про серйозні наміри Віктора Володимировича повернутися в українську політику свідчить те, що не тільки він, а і його дружина Оксана Марченко готується до політичної кар’єри вУкраїні. Для початку її просувають у проект телеканалу «1+1» «Танці з зірками». Журналісти каналу різко виступили проти, однак «джинсу»  про неї крутять не тільки на цьому каналі, а й деяких інших. І не лише заради нагадування про існування самого Медведчука. «Кума й жінка двох найодіозніших персонажів» уже пробувала пробитися в політику через виборчий список СДПУ(о), але не вийшло. Чому б не спробувати знову?

Стосовно ж самого Віктора Володимировича, то політконсультант Руслан Бортник припускає, що він може стати тим, хто  перед виборами президента об’єднає промосковські партії «Опоблок» і «За життя». Сам Медведчук нікого не об’єднає, це зможе лише Путін. Що він і намагатиметься зробити через того ж Медведчука. Над чим слід глибоко задуматися політикам демократичного, україноцентричного крила: зваживши всі варіанти, відкинути особисті інтереси і егоїстичні амбіції, відкласти всі розбіжності та розбірки до закінчення виборів й об’єднатися навколо спільного майбутнього. Це – єдиний шлях до того, щоб не втратити Україну.


   

1828 0
НОВИНИ

Найсвіжіші та найголовніші новини за сьогодні на Ukr.net.

Sinoptik.ua - погода в Україні та Світі.

KINOafisha.ua - всі фільми в кінотеатрах України.

Електронна пошта №1- простий та зручний e-mail ім'я@ukr.net.Найсвіжіші та найголовніші новини за сьогодні на http://www.ukr.net.

Sinoptik.ua - погода в україні та світі.

KINOafisha.ua - всі фільми в кінотеатрах України.

Базар avtosale.ua - місце, де можна купити найкраще авто.