ОНЛАЙН-ТРАНСЛЯЦIЯ
13.06.2017 | 12:01

Костянтин Данильченко: «Головне завдання – зупинення епiдемiї ВIЛ/СНIДу в мiстi та областi»

Костянтин Данильченко: «Головне завдання – зупинення епiдемiї ВIЛ/СНIДу в мiстi та областi»

З 1 червня посаду в.о. виконавчого директора КОВ ВБО «Всеукраїнська мережа ЛЖВ» обiймає Костянтин Данильченко, який до цього був керiвником вiддiлу аналiтики та адвокацiї цього вiддiлення. Про досвiд у громадському секторi, результати та плани – читайте у матерiалi, що пiдготувала Вiкторiя Семененко, PR-менеджер КОВ ВБО «Всеукраїнська мережа ЛЖВ».

- Костянтине, розкажи про свою роботу у громадському секторi

- Я розпочав активну громадську роботу саме в Кiровоградському осередку Всеукраїнської благодiйної органiзацiї «Всеукраїнська мережа ЛЖВ». Вдалося налагодити ефективну спiвпрацю з департаментом охорони здоров’я Кiровоградської облдержадмiнiстрацiї. Завдяки сприянню департаменту вперше в Кiровоградськiй областi було забезпечено бюджетне фiнансування програм зменшення шкоди (препаратiв замiсної пiдтримувальної терапiї), створено консультативно дорадчий орган при департаментi для професiйного вирiшення проблемних питань шляхом переговорiв та узгоджень, а не радикальних дiй.

Важливим є i налагодження ефективної спiвпрацi з управлiнням охорони здоров’я Кiровоградської мiської ради. Адже вдалося вперше в мiстi провести комплексний глибокий аналiз ситуацiї iз адекватним знеболенням палiативних пацiєнтiв та покращити її за рахунок проведення навчань лiкарiв та роботи в цьому напрямку управлiння. У результатi ми iнiцiювали написання обласної програми розвитку палiативної допомоги завдяки приверненню увагу до цiєї проблеми через органiзацiю першого благодiйного фестивалю «Допоможи дитинi жити» та iнших адвокацiйних заходiв.

Варто звернути увагу i на громадську iнiцiативу «Прозорi кишенi в медицинi», яку ми iнiцiювали торiк. Вiдтодi ми привертаємо увагу до розширення доступу пацiєнтiв до лiкування за рахунок рацiонального освоєння бюджетних коштiв закладами охорони здоров’я Кропивницького та областi за рахунок ефективного використання системи «Prozorro». Ми монiторимо, навчаємо лiкарiв, надаємо експертну допомогу щодо проведення закупiвель «Prozorro». Прагнемо до розбудови партнерства мiж громадськiстю i медиками для покращення медичних послуг для пацiєнтiв. Адже пацiєнти – це основний прiоритет органiзацiї.

- На що загалом вдалося вплинути за твоєї участi у Кiровоградському обласному вiддiленнi «Всеукраїнська благодiйна органiзацiя людей, що живуть з ВIЛ/СНIД»?

- Вдалося вплинути на мiсцеву полiтику. Це вихiд на рiвень партнерської рiвної спiвпрацi, коли чиновники та медики бачать в тобi партнера. Таким чином вдається досягти значно бiльше для покращення життя як пацiєнтiв органiзацiї, так i пацiєнтiв в цiлому.

В органiзацiї був створений вiддiл аналiтики та адвокацiї, з якого я i почав свою роботу у вiддiленнi. У цьому вiддiлi вдалося виростити експертiв, якi зараз навчають, консультують та дiляться досвiдом з iншими громадськими органiзацiями, представниками влади та пацiєнтами з усiєї України. Зокрема, вiддiлення спiльно з БО «Мережа» презентувало досвiд монiторингу i роботи в «Prozorro» для 200 представникiв з усiєї України на всеукраїнському форумi «Перша допомога у боротьбi з корупцiєю в охоронi здоров'я», який органiзовувало Мiнiстерство охорони здоров’я України. Такий експертний потенцiал дає змогу ефективно впливати на розширення доступу пацiєнтiв до лiкування, соцiальну пiдзвiтнiсть влади та забезпечення прав та iнтересiв пацiєнтiв.

- У чому ти бачиш завдання та роль виконавчого директора для органiзацiї?

- Виконавчий директор має налагодити ефективну роботу команди в органiзацiї за рахунок збiльшення органiзацiйного потенцiалу вiддiлення. Тобто створення простих, зрозумiлих та ефективних механiзмiв спiвпрацi в органiзацiї як для працiвникiв, так i для пацiєнтiв, донорiв, влади. Це дасть змогу результативно виконувати свою роботу, надавати пацiєнтам якiснi послуги та активно впливати на зупинення епiдемiї ВIЛ/СНIДу в Кропивницькому та областi.

- Чого прагнеш досягти?

- Перший крок – це змiцнення органiзацiйного потенцiалу. Потiм - пiдвищення якостi послуг для ЛЖВ та розширення географiї надання послуг в Кiровоградськiй областi. I головна мета – це, звичайно, зупинення епiдемiї ВIЛ/СНIДу в мiстi та областi. Важливим є забезпечення надання якiсної медичної допомоги ЛЖВ за рахунок сприяння у отриманнi Кiровоградським обласним центром профiлактики та боротьби з ВIЛ/СНIДом належного примiщення та якiсного обладнання, ефективної роботи алгоритмiв виявлення та постановки на диспансерний облiк пацiєнтiв, у яких виявили ВIЛ, зокрема, на первинцi з урахування тенденцiй медичної реформи.

2115 0
НОВИНИ

Найсвіжіші та найголовніші новини за сьогодні на Ukr.net.

Sinoptik.ua - погода в Україні та Світі.

KINOafisha.ua - всі фільми в кінотеатрах України.

Електронна пошта №1- простий та зручний e-mail ім'я@ukr.net.Найсвіжіші та найголовніші новини за сьогодні на http://www.ukr.net.

Sinoptik.ua - погода в україні та світі.

KINOafisha.ua - всі фільми в кінотеатрах України.

Базар avtosale.ua - місце, де можна купити найкраще авто.