ОНЛАЙН-ТРАНСЛЯЦIЯ

Комунальне майно Кропивницького продадуть боржнику?

11 квiтня пiд час засiдання десятої сесiї Фортечної районної у м. Кропивницькому ради сьомого скликання депутати надали згоду на приватизацiю комунального примiщення на 600 квадратiв.

Пiдтримавши рiшення № 107 «Про затвердження перелiку об’єктiв комунальної власностi територiальної громади Фортечного району м. Кропивницького, що пiдлягають приватизацiї у 2017 роцi шляхом викупу»,  депутати вирiшили дати згоду на приватизацiю нежитлової будiвлi, розташованої по вул. Академiка Тамма, 7а, що належить радi на правi комунальної власностi та орендується товариством з обмеженою вiдповiдальнiстю «XXI-ВIК», шляхом викупу. Площа будiвлi складає 667 квадратних метрiв.

У матерiалi про роботу сесiї розмiщеному на офiцiйному сайтi Фортечної райради чомусь не вказують про прийняте рiшення. Лише повiдомляють про те, що одним iз найважливiших питань порядку денного було затвердження Положення про територiальний центр соцiального обслуговування.

Простими словами депутати прийняли рiшення на приватизацiю будинку побуту «Темп», що знаходиться поряд з ринком «Європейський».

Як повiдомляє iнтернет видання «Рiдний край» будинок побуту«Темп»- останнє майно, що лишилося у власностi територiальної громади Фортечного району. На сьогоднiшнiй день заборгованiсть по орендi даного примiщення складає  близько 115 тисяч гривень. Претендентом на приватизацiю, як не дивно, були теперiшнi орендарi – «Корпорацiя XXI столiття», що належить подружжю Онулiв.

За даними єдиного державного реєстру юридичних осiб засновниками та кiнцевими бенефiцiарами ТОВ «XXI-ВIК» є дiйсно Лариса та Микола Онули.

Громадська органiзацiя звернулася з письмовим запитом до голови Фортечної районної у мiстi ради.

Вiдповiдно до отриманої офiцiйної iнформацiї голови райради Олександра Кришка, вартiсть оренди за мiсяць з урахуванням iндексу iнфляцiї на 1 квiтня 2017 року становить 7789, 31 грн. I за арифметичними пiдрахунками складає ≈ 11,67 грн./ м2.

Також голова ради повiдомляє, що станом на 24 квiтня 2017 року орендар ТОВ «XXI-ВIК» заборгував 74642,04 грн. Одночасно вказує, що протягом 2017 року погашено заборгованостi в сумi 78188,94 грн. Якщо додати цi двi суми заборгованiсть по орендi примiщення складає бiльше нiж 150 тисяч гривень.

В отриманiй вiдповiдi голова райради iнформує про те, шо ринкова вартiсть нежитлової будiвлi, згiдно з висновком суб’єкта оцiночної дiяльностi затвердженого наказом регiонального вiддiлення Фонду державного майна України по Кiровоградськiй областi вiд 26.02.2014 року № 79, складала 586560 грн. з урахуванням ПДВ.

Чому Фортечна рада прийняла рiшення, яким дала згоду на приватизацiю шляхом викупу нежитлової будiвлi саме ТОВ «XXI-ВIК», який є боржником по орендi та, за словами одного з депутатiв райради, не покращував стан примiщення?! Може на пiдставi листа, який надiйшов до Фортечної ради, про зобов’язання у повному обсязi сплатити наявну заборгованiсть до оформлення приватизацiї об’єкту оренди?

Громадська органiзацiя не отримала вiдповiдi на ряд запитань, якi адресували до керiвництва ради. Зокрема мова йде:

1)  Чи зверталася Фортечна районна рада до прокуратури або суду з питанням про стягнення заборгованостi з орендаря;

2)  на якiй пiдставi було прийнято рiшення про продаж обєкту;

3)  Скiльки учасникiв виявили бажання придбати нежитлову будiвлю;

4)  Чи була розмiщена iнформацiя про продаж обєкту у ЗМI та iнтернет сайтах.

  Як повiдомили громадськiй органiзацiї депутати Кiровської районної ради минулого скликання, родина Онулiв неодноразово намагалася приватизувати вказану будiвлю. Однак депутати були проти. Навiть пiсля Революцiї гiдностi, коли змiнили голову райради наближеного на той час до Онулiв, їм не вдалося приватизувати будiвлю через принципову позицiю депутатiв.

У нинiшньому скликаннi все пiшло по iншому.

Як повiдомляють власнi джерела у Фортечнiй районнiй радi бiльш ймовiрно до ради через партiю БПП «Солiдарнiсть» Онули завели депутатiв Олену Сидоренко та Олександра Чибiтько.
Також через наближеного до Онулiв депутата мiської ради Вiталiя Бєлова вiд партiї «УКРОП» зайшли два депутати:  Максим Лупандiн та Сергiй Медведєв.

За результатами поiменного голосування вбачається, ЗА дане рiшення проголосували 23 депутати,  Проти –8, Утрималися –4, Не голосували – 1.

Вiдсутнi

Вказанi вище чотири депутати Фортечної райради пiдтримали дане питання, чим забезпечили позитивне прийняття рiшення.

Таким чином завдяки прийнятому рiшенню депутатiв нинiшнього скликання буде продано майно власником якого є територiальна громада Фортечного району.

Проведення приватизацiї шляхом викупу нежитлової будiвлi буде проводити регiональне вiддiлення Фонду державного майна України по Кiровоградськiй областi. А також усi дiї пов’язанi з незалежною оцiнкою, проведенням процедури продажу.

«Одним iз можливих напрямкiв використання коштiв вiд продажу є переобладнання до вiдповiдних стандартiв автобуса, в разi його придбання, для перевезення дiтей з iнвалiднiстю, якi проходять реабiлiтацiю у комунальному закладi «Центр соцiальної реабiлiтацiї дiтей з iнвалiднiстю» - повiдомив громадську органiзацiю голова ради Олександр Кришко.

В Українi є чимало фактiв коли комунальне майно продають за безцiнь при цьому використовуючи рiзнi схеми. Також це ймовiрно може вiдбутися i в даному випадку. А тому громадська органiзацiя звертається до правоохоронних органiв для перевiрки факту законностi прийняття рiшення та продажу комунального майна.

928 0
НОВИНИ

Найсвіжіші та найголовніші новини за сьогодні на Ukr.net.

Sinoptik.ua - погода в Україні та Світі.

KINOafisha.ua - всі фільми в кінотеатрах України.

Електронна пошта №1- простий та зручний e-mail ім'я@ukr.net.Найсвіжіші та найголовніші новини за сьогодні на http://www.ukr.net.

Sinoptik.ua - погода в україні та світі.

KINOafisha.ua - всі фільми в кінотеатрах України.

Базар avtosale.ua - місце, де можна купити найкраще авто.