ОНЛАЙН-ТРАНСЛЯЦIЯ

Коли соціальні магазини стануть доступними для мешканців усіх мікрорайонів Кіровограда?

Коли соціальні магазини стануть доступними для мешканців усіх мікрорайонів Кіровограда?

Протягом трьох місяців, від 25 грудня 2015 року, у Кіровограді працює проект «Соціальна карта». Соціальним проектом, який надає знижку 10% на певну групу товарів, можуть скористатись пенсіонери та малозабезпечені кіровоградці, чий дохід не перевищує 1600 гривень на місяць.

Проте жителі віддалених мікрорайонів міста, таких як Завадівка, Велика Балка, Кущівка, Катранівка обмежені в користуванні проектом, оскільки у них немає жодного соціального магазину.

За проханням мешканців депутат міської ради та голова політичної партії «Рідне місто» Олександр Шамардін звернувся до міської ради з пропозицією відкрити соціальні магазини у віддалених мікрорайонах Кіровограда. У відповідь отримав відмову, в якій пояснюється, що на сьогоднішній день соціальний проект діє лише у мережі магазинів фірми “Ятрань”, розміщених на вулиці Пацаєва і 50 років Жовтня, та в усіх магазинах торгівельної мережі “Копілка”.

Також нещодавно до соціально проекту підключили магазин «Пан-Тюльпан».

«Крім соціальних магазинів, ми запустили роботу з ландшафтною компанією «Пан-тюльпан». Зараз ведуться переговори з декількома кіровоградськими мережами аптек. Взагалі, ми запропонували підключатись до нашої програми всім підприємцям і власникам торгових мереж міста», - зазначив координатор соціального проекту Андрій Лейбенко.

Також він повідомив, що найближчим часом у Кіровограді запустяться ще 3 торгові точки «Ятрань», які працюватимуть за соціальною карткою: «Магазини «Ятрань», які знаходяться на вулиці Попова, проспекті Правди та Дружби народів на завершальному етапі тестування, після проходження якого з наступної неділі ми зможемо їх запустити. Також по мірі можливості поступово запускатимемо інші магазини».

Проте залишається невідомим, коли жителі віддалених мікрорайонів дочекаються відкриття соціальних магазинів у своїй місцевості. Як пояснив Андрій Лейбенко, на сьогоднішній день стоїть питання у технічному запуску кожного магазину «Ятрань». Необхідно провести процес налаштування програмного комплексу, після чого проект діятиме в усіх торгових точках фірми. Але поки що невідомо, коли це буде зроблено.

Стосовно «Копілки», хоч у Кіровограді діє 5 магазинів цієї торгової мережі, проте до найближчого з них від мікрорайонів Завадівка, Велика Балка, Катранівка та Кущівка – не менше 3 км.

«Я вже піднімав у міській раді тему на рахунок мікрорайонів, у яких немає соціальних магазинів. Проте мене у цьому ніхто не підтримав. Ми готові відкриватись, навіть якщо для магазину запропонують невелике приміщення або приміщення в оренду. Коли будуть цікаві пропозиції, ми їх обовязково розглянемо», - зазначив директор мережі супермаркетів «Копілка» Михайло Бєжан.

Практично ті ж гроші, які можна зекономити при покупці за знижкою 10%, мешканцям нашого рідного міста доводиться витрачати на транспорт, щоб добратись до соціальних магазинів. Місцеві обурюються, що для того, щоб отримати знижку на декілька копійок не будуть витрачати свій час і кошти на дорогу. Вони надіються, що влада зверне увагу на людей з віддалених мікрорайонів і посприяє відкриттю соціальних магазинів. Якщо цього не буде виконано, то, враховуючи витрати на проїзд, соціальний проект для місцевих буде лише збитковим.

«На жаль, на сьогоднішній день більшість людей, які мають соціальні картки, не користуються ними, оскільки у місті площею більше 100 км² діє лише 8 соціальних магазинів. Соціальні магазини повинні бути доступними не лише окремим районам Кіровограда, а й усім мешканцям нашого рідного міста», - зазначив Олександр Шамардін.

Нагадаємо, донедавна на мікрорайоні Катранівка також не було жодного супермаркету. У 2012 році за ініціативи та сприяння депутата Олександра Шамардіна було відкрито магазин «АТБ».


697 0
НОВИНИ

Найсвіжіші та найголовніші новини за сьогодні на Ukr.net.

Sinoptik.ua - погода в Україні та Світі.

KINOafisha.ua - всі фільми в кінотеатрах України.

Електронна пошта №1- простий та зручний e-mail ім'я@ukr.net.Найсвіжіші та найголовніші новини за сьогодні на http://www.ukr.net.

Sinoptik.ua - погода в україні та світі.

KINOafisha.ua - всі фільми в кінотеатрах України.

Базар avtosale.ua - місце, де можна купити найкраще авто.