ОНЛАЙН-ТРАНСЛЯЦIЯ
07.02.2019 | 14:58

Кіровоградщина: протиепiзоотична комiсiя розглянула питання запобiгання отруєнню бджiл пестицидами

Кіровоградщина: протиепiзоотична комiсiя розглянула питання запобiгання отруєнню бджiл пестицидами

За облiковими даними, минулого року у Кіровоградській областi вiд отруєнь пестицидами при обробцi полiв загинуло близько однієї тисячi бджолосiмей. Про це йдеться на сторінці ОДА у Фейсбук.

Масовi загибелi бджiл зафіксували у Добровеличкiвському, Долинському, Бобринецькому, Олександрiйському та Олександрiвському районах областi. Зважаючи на це, запобiгання отруєнню бджiл на Кiровоградщинi розглянули на засiданнi надзвичайної протиепiзоотичної комiсiї при облдержадмiнiстрацiї.

"Законодавство у галузi бджiльництва напрацьоване. Порушення вiдповiдних законiв тягне за собою дисциплiнарну, адмiнiстративну та кримiнальну вiдповiдальнiсть", – пiдкреслив пiд час розгляду питання начальник управлiння безпечностi харчових продуктiв та ветеринарної медицини головного управлiння Держпродспоживслужби в областi Юрiй Травкiн

За словами посадовця, аграрiї пiд час обробки полiв вiд шкiдникiв повиннi враховувати низку факторiв – швидкiсть руху повiтря, перiод вiдсутностi активного руху бджiл та, головне, попереджати пасiчникiв в радiусi 7-10 кiлометрiв про майбутню обробку полiв не пiзнiше, нiж за три доби. Бджолярi, за словами посадовця, у свою чергу повиннi зареєструвати пасiку, отримати на неї паспорт та узгодити з аграрiями мiсце її розмiщення. Лише за таких умов при виникненнi випадкiв отруєння бджолосiмей, пасiчник може розраховувати на позитивнi висновки суду та компенсацiю економiчних збиткiв.

Пiд час засiдання також повiдомлялося, що при ГО "Спiлка пасiчникiв Кiровоградської областi" дiє юридичний центр пiдтримки бджолярiв, до якого вони можуть звертатися для отримання правової допомоги.

214 0
НОВИНИ

Найсвіжіші та найголовніші новини за сьогодні на Ukr.net.

Sinoptik.ua - погода в Україні та Світі.

KINOafisha.ua - всі фільми в кінотеатрах України.

Електронна пошта №1- простий та зручний e-mail ім'я@ukr.net.Найсвіжіші та найголовніші новини за сьогодні на http://www.ukr.net.

Sinoptik.ua - погода в україні та світі.

KINOafisha.ua - всі фільми в кінотеатрах України.

Базар avtosale.ua - місце, де можна купити найкраще авто.