ОНЛАЙН-ТРАНСЛЯЦIЯ
27.10.2017 | 17:06

Кіровоградщина: понад два роки батьки загиблого військового з’ясовують обставини смерті сина

Кіровоградщина: понад два роки батьки загиблого військового з’ясовують обставини смерті сина

Уже два роки Галина та Володимир Голинськi не можуть встановити обставини смертi їхнього сина Сергiя Голинського, вiйськовослужбовця з Олександрiї 1969 р.н., учасника бойових дiй в зонi АТО. У березнi 2015 вiн був призваний до лав української армiї по мобiлiзацiї. Правозахисники i родина незгоднi з висновком, що Сергiй помер вiд хвороби. До лав армiї батьки вiдправляли здорового сина. Добрий стан здоров’я пiдтверджує довiдка про проходження комiсiї у вiйськкоматi.

У вереснi 2015 року Сергiй Голинський був направлений з медпункту вiйськової частини А2062 м. Миколаєва до одеського вiйськово-медичного клiнiчного шпиталю з дiагнозом «хронiчний вiрусний гепатит С в стадiї загострення». Два тижнi батьки не знали, де син, - про те, що Сергiй в шпиталi їм з частини не повiдомили.

«Мiсяць ми шукали його. Знайшли через центр допомоги АТО, через спiлку воїнiв-iнтернацiоналiстiв, вийшли на волонтерiв Одеси, якi знаходились в госпiталi, волонтери передали Сергiю телефон та надали можливiсть подзвонити додому», - розповiла помiчниця адвоката Олена Кочканян.
Пiсля шпиталю вiйськового комiсували за станом здоров’я та направив до вiйськової частини для звiльнення за станом здоров’я. «У вiйськовiй частинi вiн знаходив бiля двох тижнiв, пiдстави для цього взагалi не було», - акцентувала Олена Кочканян.

Уже 17 жовтня безпосередньо з намету вiйськової частини Сергій Голинський був доставлений «швидкою» до КЗ «Бiлгород-Днiстровська ЦРЛ», де й помер.

«Я спiлкувалась з лiкарем цiєї лiкарнi, вiн зазначив, що Сергiя доставили такого побитого, що його довелось вiдливати водою. Лiкар звернувся до вiйськової прокуратури, прокуратура повiдомила, що розслiдування проводитись не буде, оскiльки на момент смертi Сергiй Голинський уже не був вiйськовослужбовцем. Його звiльнили заднiм числом. 15 його звiльнили, 17 вiн помер в лiкарнi. Дiагноз взагалi не вкладається нi в якi рамки. Помер вiд гепатиту С, спровокованого вiрусом ВIЛ. Є докази. Вiн навiть не перебував на облiку у вендиспансерi. Перед цим проходив лiкування, пiд час якого не виявляли таких дiагнозiв», - повiдомила подробицi ситуацiї Олена Кочканян.
За словами батькiв загиблого, у медекспертизi вказали неправдиву iнформацiю. Мати вважає, що її син помер вiд побиття: «Вiн iшов до армiї з чудовим настроєм i не зiзнавався менi, що йде саме в АТО. Пройшов всi аналiзи, рентген. Все було добре. А вже коли я побачила медичну картку, зiзнався, що йде до армiї. Пiсля того, як його комiсували, я дзвонила «Сергiю, коли додому?» - у вiдповiдь «мам, я не знаю. З мене вимагають три машини». Двi вiн здав, а одна вибухнула напередоднi в Широкiному вiд снаряду. Я можу додати що в березнi його призвали на службу, а в листопадi через холод вiн застудився i 3 тижнi на стацiонарi, 2 амбулатурно лiкувався вiд герпесу. Нiде нiхто нiякого нiчого у нього не виявляв такого дiагнозу. Окрiм того, у нього було бойове поранення i контузiя ранiше в Широкiно (тодi, коли вибухнула машина), але в ходi цiєї справи лiкарi почали спростовувати цi факти. Зрозумiло, що щось приховують».
Жiнка розповiла, що тiло вiддали аж через 8 днiв з моменту смертi у понiвеченому станi: «Це дуже страшно. Вiн увесь був чорно-синiй, там без всякої експертизи видно було, що його так били ногами, на ньому не було живого мiсця. А на руцi було нiби видерто i кров запеклась. Люди всi, хто бачили його, просто смiялись з того дiагнозу. Ми робили запит до прокуратури – з якої причини його привезли на 8 день. Я сама багато пропрацювала в медицинi i сама чудово знаю, який труп вiд яких захворювань», -  зазначила мати загиблого.

Наразi батьки не отримали нi статусу родини загиблого учасника АТО (передбачає разову допомогу обсягом майже 900 тис грн), нi статусу ветерана АТО (передбачає пiльги для родини загиблого на комунальнi платежi та право виходу для них на пенсiю ранiше на 5 рокiв ), нi взагалi яких-небудь виплат вiд держави – повiдомила Галина Голинська. Жiнка зазначила, що права їхньої родини було порушено ще за життя Сергiя: його призвали до лав АТО пiсля смертi молодшого брата через хворобу – тобто, фактично, призвали єдиного годувальника сiм’ї.

«Ми звернулися до прокуратури Миколаївської областi про порушення кримiнальної справи для розслiдування даного випадку. Прокуратура вiдмовила навiть не допитавши лiкаря, вiйськових тiєї ж частини, в якiй служив Сергiй (а частину пiсля цього випадку розформували). Ми отримали вiдмову вiд вiйськового комiсарiату в наданнi статусу сiм’ї загиблого вiйськовослужбовця. Ми будемо робити звернення до суду», - констатувала Олена Кочканян. 
412 0
НОВИНИ

Найсвіжіші та найголовніші новини за сьогодні на Ukr.net.

Sinoptik.ua - погода в Україні та Світі.

KINOafisha.ua - всі фільми в кінотеатрах України.

Електронна пошта №1- простий та зручний e-mail ім'я@ukr.net.Найсвіжіші та найголовніші новини за сьогодні на http://www.ukr.net.

Sinoptik.ua - погода в україні та світі.

KINOafisha.ua - всі фільми в кінотеатрах України.

Базар avtosale.ua - місце, де можна купити найкраще авто.