ОНЛАЙН-ТРАНСЛЯЦIЯ
19.03.2018 | 13:25

Кіровоградщина: чоловіку з ВІЛ допомогли відновити паспорт

Кіровоградщина: чоловіку з ВІЛ допомогли відновити паспорт
«Торiк у серпнi я впав i отримав переломи рук та ноги. Я втратив свiдомiсть, лежав сам на вулицi, у мене вкрали все, що було в кишенях, - паспорт, грошi. Допоможiть вiдновити паспорт…».

З таким зверненням до Кiровоградського обласного вiддiлення Всеукраїнської благодiйної органiзацiї «Всеукраїнська мережа людей, що живуть з ВIЛ/СНIД» звернувся клiєнт органiзацiї. 

Про це повідомили в КОВ ВБО «Всеукрaїнськa мережa ЛЖВ».

Пiсля отриманих травм, вiн проходив довгий перiод лiкування та реабiлiтацiї у Кiровоградськiй обласнiй лiкарнi. Коли його виписали, вiн з труднощами пересувався на милицях або ж в iнвалiдному вiзку. До речi, щодо останнього, то в цьому посприяли фахiвцi нашої органiзацiї.

Ситуацiю ускладнював факт того, що клiєнт не мав будь-яких рiдних та знайомих, якi могли б допомогти. Також оскiльки клiєнт мав зареєстроване мiсце проживання у мiстi Харковi. Тому вiн мав би їхати до цього мiста, щоб отримувати паспорт. Тому наш юрист звернувся до багатьох державних структур, зокрема, i до Державної мiграцiйної служби, яка й дозволила громадянину отримати паспорт у мiстi Кропивницькому.

"Вiдповiдно до п. 47 Постанови Кабiнету Мiнiстрiв України вiд 25 березня 2015 р. № 302 у разi прийняття документiв вiд особи, яка не може пересуватися самостiйно у зв’язку з тривалим розладом здоров’я, за зверненням такої особи або її законного представника, оформленим у письмовiй формi, здiйснюється виїзд працiвника територiального органу/територiального пiдроздiлу Державної мiграцiйної служби, уповноваженого суб’єкта за мiсцем проживання особи. Тобто Державна мiграцiйна служба мала б здiйснити виїзд додому до громадянина, однак в даному випадку ситуацiю ускладнило те, що громадянин мав зареєстроване мiсце проживання у місті Харковi, хоча i проживає в м. Кропивницькому. Натомiсть, ми дiйшли до компромiсу: Державна мiграцiйна служба дозволила звернутися не за зареєстрованим мiсцем проживання, як передбачено законодавством, й громадянин самостiйно дiставався потрiбного вiддiлу ДМС у Кропивницькому, а не в Харковi. Також важливим є те, що особа одразу зверталася до Нацiональної полiцiї, що значно полегшило процес зiбрання документiв", - коментує юрист Кiровоградського обласного вiддiлення Всеукраїнської благодiйної органiзацiї «Всеукраїнська мережа ЛЖВ» Арсен Арутюнян.
"Наразi ми маємо змогу надавати юридичнi консультацiї спiльно з Громадською спiлкою «Українська Гельсiнська спiлка з прав людини» в рамках пiдписаного Меморандуму про спiвпрацю. Зручнiсть отримання послуг полягає в тому, що громадська приймальня знаходиться в Кропивницькому на базi Громадської органiзацiї «Територiя успiху». Спiвпраця полягає в наданнi безоплатної правової допомоги отримувачам послуг, у тому числi надає правову допомогу у справах досудового захисту. В рамках даного Меморандуму Громадська спiлка «Українська Гельсiнська спiлка з прав людини» надає безоплатну правову допомогу - порушення права на конфiденцiйнiсть дiагнозу та розголошення ВIЛ-позитивного статусу, дiагнозу наркозалежностi, вiдмова в проведеннi хiрургiчного втручання, порушення права на отримання медичної допомоги, вiдмова у працевлаштуваннi або звiльнення з роботи у зв’язку з ВIЛ-позитивним статусом або захворюванням на туберкульоз або перебуванням в програмi ЗПТ", - коментує голова правлiння Кiровоградського обласного вiддiлення Всеукраїнської благодiйної органiзацiї «Всеукраїнська мережа ЛЖВ» Юлiя Чабанюк.

Нагадуємо, що ВIЛ-позитивнi особи та їх рiднi можуть звернутися за правовою допомогою до наших фахiвцiв за адресою: м. Кропивницький, вул. Преображенська, 2 (будинок побуту), 6 поверх, каб. 610, тел.: 24 – 69 – 04, офiцiйна сторiнка у соцмережi Фейсбук.

179 0
НОВИНИ

Найсвіжіші та найголовніші новини за сьогодні на Ukr.net.

Sinoptik.ua - погода в Україні та Світі.

KINOafisha.ua - всі фільми в кінотеатрах України.

Електронна пошта №1- простий та зручний e-mail ім'я@ukr.net.Найсвіжіші та найголовніші новини за сьогодні на http://www.ukr.net.

Sinoptik.ua - погода в україні та світі.

KINOafisha.ua - всі фільми в кінотеатрах України.

Базар avtosale.ua - місце, де можна купити найкраще авто.