ОНЛАЙН-ТРАНСЛЯЦIЯ
23.09.2017 | 16:45

Кіровоградщина: батьки учнів куцеволівської школи заявляють про туберкульоз та насилля у навчальному закладі. ФОТО

Кіровоградщина: батьки учнів куцеволівської школи заявляють про туберкульоз та насилля у навчальному закладі. ФОТО

У четвер, 21 вересня, відбулась прес-конференція представників  батьків з села Куцеволівка Онуфріївського району на базі прес-клубу Кропивницького. Прес-конференція стосувалась одразу двох проблемних ситуацій.

«19 вересня нас, батьків дев’ятикласників, викликала медсестра з лікарні. Ми приїхали, нас завели в кабінет до головного лікаря терапевта-педіатра і повідомили, що дівчинка з нашого класу захворіла туберкульозом і нашим дітям у зв’язку з цим треба пройти профілактичний курс лікування», - розповідає Наталія Лавецька,член батьківського комітету учнів Куцеволівської ЗОШ І-ІІІ ступенів.

Підозру в батьків викликав той факт, що ліки видали безкоштовно, без інструкцій та без рецептів. Також батьків попросили не ставити додаткових запитань і просто «годувати» своїх дітей пігулками.

«Нам Тамара Олексіївна Кушка сказала, щоб про це ніхто не знав, щоб це було таємницею», - зазначила Наталія Лавецька, член батьківського комітету учнів Куцеволівської ЗОШ І-ІІІ ступенів.

Найбільший подив у батьків викликало ознайомлення з лікарською інструкцією до виданого препарату «Ізоніазид», який має цілу низку побічних дій. Виявилось, що цей препарат з профілактичною метою приймають максимум два місяці, однак дев’ятикласникам Куцеволівської ЗОШ його видали на три.

Батьки підозрюють адміністрацію школи в приховуванні епідемії туберкульозу.

«Нам його дали на три місяці безкоштовно, хоча курс профілактики – 2 місяці найдовше. Вибачте – значить, уже в школі спалах туберкульозу. Якщо в нас у класі 18 дітей, одна з яких захворіла й не спілкувалася з нашими дітьми, а 17 чоловік змусили вживати ліки - значить, від нас щось приховують», - підсумувалаНаталія Лавецька.


В ситуації, що склалася, батьки учнів Куцеволівської школи вирішили не мовчати, не піддаватися на вмовляння директора школи, а натомість звернутися до депутатів районної ради, обласної ради.

Другий інцидент стався у другій половині жовтня ще 2016-го року. Другокласники Куцеволіської ЗОШ познущались олівцем над своїм однокласником. Мати постраждалого хлопчика стверджує, що зверталась у всі можливі органи районного рівня, але ніхто не відреагував належним чином.

«Ми викликали поліцію, яка одразу не приїхала. Вони приїхали через три дні. Я звернулась до відділу освіти, в райдержадміністрацію, в поліцію – скрізь зверталась і виступала на районній сесії, яка була в березні цього року. Відділ освіти через поліцію дав мені висновок, що моя дитина не постраждала.  А в мене є висновок психолога, що дитина постраждала. У мене є свідки», - Інна Волошина, мати постраждалого хлопчика.

За словами дітей, ситуація трапилась у класі на перерві. Через вкрай важкий психологічний стан другокласника батькам довелось перевести його до деревіївської школи у сусіднє село.

Окрім того, жінка стверджує, що не лише не знайшла справедливості, але й сама постраждала: «Коли ми перевели дитину в деревіївську школу, директор зібрав збори, на яких звів на мене наклеп - понарозповідав, що я сказала, що це - не батько дитини. У мене є аудіо-запис цього наклепу. Я про це говорила в поліції, але ніхто не хоче ні в чому допомагати».

Нині дитина оговталась від шоку – з хлопчиком усе добре, він залюбки відвідує школу та товаришує з новими однокласниками.  Але Інна Волошина все-таки хоче довести цю справу до кінця. Її мета – покарати винних і мінімізувати ризики для інших дітей.

Правозахисник, керівник ГО «Українська правозахисна агенція» Павло Дейнеко зазначив, що наразі разом з батьками хлопчика, постраждалого від насилля в куцеволівській школі, він готує звернення до суду з приводу стягнення компенсації моральної шкоди на підставі висновка незалежного експерта психолога з Кременчука та звернення до уповноваженого з прав дитини при Президенті України Миколи Кулеби.  Окрім того, планують створити на обласному рівні спільну комісію із представників відділу охорони здоров’я та відділу освіти для того, аби розібратись – хто винен.

За словами Наталі Лавецької, 20 вересня в Онуфріївці мав відбутись колегіум, що урегулював би подальші дії стосовно цих ситуацій. Але на даний момент, як стверджує Павло Дейнеко, ніякої інформації немає.

Кореспонденту не вдалося взяти коментар з приводу інцидентів у директора куцеволівської школі. Редакція РК  готова оприлюднити позицію дирекції навчального закладу. 


530 0
НОВИНИ

Найсвіжіші та найголовніші новини за сьогодні на Ukr.net.

Sinoptik.ua - погода в Україні та Світі.

KINOafisha.ua - всі фільми в кінотеатрах України.

Електронна пошта №1- простий та зручний e-mail ім'я@ukr.net.Найсвіжіші та найголовніші новини за сьогодні на http://www.ukr.net.

Sinoptik.ua - погода в україні та світі.

KINOafisha.ua - всі фільми в кінотеатрах України.

Базар avtosale.ua - місце, де можна купити найкраще авто.