ОНЛАЙН-ТРАНСЛЯЦIЯ
12.04.2017 | 14:58

Юридичне управління презентувало депутатам зміни до Регламенту міськради Кропивницького щодо запитів

Юридичне управління презентувало депутатам зміни до Регламенту міськради Кропивницького щодо запитів

Сьогодні депутати, які входять до постійної комісії з питань архітектури, будівництва, реклами, регулювання земельних відносин та охорони навколишнього природного середовища розглянули проект рішення про внесення змін до Регламенту роботи міськради. Попри відсутність кворуму, адже земельну комісію продовжують бойкотувати депутати із фракцій «Батьківщина», «Свобода» і «РПЛ», депутати, які прийшли на засідання вирішили заслухати внесені на порядок денний комісії питання. 

Начальниця юридичного управління міської ради Марина Смаглюк презентувала проект змін до Регламенту, яким пропонується врегулювати процедуру подачі депутатських запитів.

«Цими змінами ми хочемо зробити більш якісною процедуру внесення на розгляд запитів депутатів. І щоб ці запити узгоджувалися із нормами чинного законодавства. Я не буду нагадувати, як у нас часто із голосу вносяться запити, які не завжди сприймаються усно та не цілком відповідають законодавству. Ми не першопрохідці у цьому питанні. Я була на навчанні у Київській міській раді та Верховній Раді із цього приводу. Так, Київська міська рада із початку каденції впровадила такі зміни. У них процедура організована таким чином, що депутат спочатку має внести своє депутатське звернення, яке розглядається відповідними виконавчими органами. Якщо звернення не розглянуте у визначені строки, тоді депутат може внести запит», - пояснила начальниця управління.

У запропонованих змінах визначено, що до порядку денного міської ради вноситимуть лише ті депутатські запити, по яких буде підтверджена інформація, що від депутата були звернення  і не надійшло необхідного реагування. Запити мають бути подані до міської ради за 2 робочі дні до проведення сесійного засідання. 

«По усій країні такі питання виникають, коли на початку засідань розглядають цілі піар-акції, які не зажди мають конструктив. Якщо дивитися по закону, то звернення і запит фактично одне й те ж саме. Але запит передбачає миттєве реагування, а запит, те саме, але публічно оголошується, що депутати це підтримали. Ми робили аналітику по таких питаннях, то є міста у Хмельницькій і Житомирській області так працюють», - зазначила Марина Смаглюк. 

За словами посадовця, вказані зміни згідно із законодавством, можуть регулюватися регламентом міськради. 

Також передбачається спрощення процедури надання матеріальної допомоги. Як пропонує юридичне управління, матеріальну допомогу планують виділяти шляхом депутатських звернень, а не запитів, що на кілька місяців скоротить очікування виділення коштів. 

«Депутатський запит може бути внесений за умови, якщо попередньо депутатське звернення з цього ж питання направлялось до суб'єктiв, визначених частиною 1 цiєї статтi Регламенту, i у встановлений строк адресат запиту ухилився вiд вирiшення порушеного питання, або ж депутат не задоволений результатами розгляду його звернення чи йому не надiйшла вiдповiдь на його депутатське звернення. До депутатського запиту має бути долучена копiя попередньо направленого депутатського звернення, а також копiя вiдповiдi на нього (у разi наявностi). Текст депутатського запиту повинен мiстити перелiк поданих депутатом депутатських звернень з цього питання. Депутатськi запити, що не вiдповiдають цим вимогам розгляду на вiдповiдному пленарному засiданнi не пiдлягають.
На пленарному засiданнi мiської ради розглядаються письмовi та уснi депутатськi запити, що вiдповiдають вимогам частини 1, 2 цiєї статтi Регламенту, та якi були поданi (повiдомленi) до управлiння апарату Кiровоградської мiської ради не пiзнiше 2-х дiб до часу проведення пленарного засiдання», -
йдеться у проектi рiшення.

Нагадаємо, міський голова Кропивницького Андрій Райкович неодноразово заявляв, що депутатам необхідно роз’яснити вимоги до депутатських запитів, адже нині на кожній сесії тривалий час розглядаються лише запити

202 0
НОВИНИ

Найсвіжіші та найголовніші новини за сьогодні на Ukr.net.

Sinoptik.ua - погода в Україні та Світі.

KINOafisha.ua - всі фільми в кінотеатрах України.

Електронна пошта №1- простий та зручний e-mail ім'я@ukr.net.Найсвіжіші та найголовніші новини за сьогодні на http://www.ukr.net.

Sinoptik.ua - погода в україні та світі.

KINOafisha.ua - всі фільми в кінотеатрах України.

Базар avtosale.ua - місце, де можна купити найкраще авто.