ОНЛАЙН-ТРАНСЛЯЦIЯ

Яким буде процес передачі земель ОТГ

Яким буде процес передачі земель ОТГ

 

За словами першого заступника Міністра аграрної політики та продовольства України Максима Мартинюка, він має бути максимально оперативним, прозорим та комфортним для усіх сторін

 За даними Міністерства, процес передачі землі технічно розпочався в лютому поточного року, і наразі вже третина громад отримали землі. Загальний обсяг переданих земель перевищує 360 тис. га.  І це найкращий доказ того, що земельні ресурси розглядаються ними як основний фактор спроможності, а рішення Уряду № 60-р від 31.01.2018 було не просто довгоочікуваним, а вкрай необхідним. Планується, що процес переходу земель в місцеве управління буде завершено до кінця поточного року.

Як відомо, дев’ять об’єднаних територіальних громад Кіровоградщини уже отримали сільгоспземлі від Уряду. Загальна кількість земель, переданих ОТГ у комунальну власність, становить 14,420 тис.га, що розташовані на територіях Великосеверинської, Соколівської, Катеринівської, Первозванівської, Тишківської сільських, Смолінської, Компаніївської селищної та Помічнянської та  Бобринецької міських об’єднаних територіальних громад. Сьогодні даний процес триває.

Слід зауважити, реформа децентралізації почалася рівно чотири роки тому, аби розвивати потенціал, який мають місцеві громади. За цей час вона стала незворотною: передача фінансових і адміністративних повноважень вже закріплена законодавчо. На цьому наголосив Сергій Кузьменко, голова облдержадміністрації під час апаратної наради, коментуючи тему міжбюджетних відносин між районами і новоствореними ОТГ.

Кошти, які виділяються з держбюджету для ОТГ, дають можливість людям отримувати якісні послуги.

143 0
НОВИНИ

Найсвіжіші та найголовніші новини за сьогодні на Ukr.net.

Sinoptik.ua - погода в Україні та Світі.

KINOafisha.ua - всі фільми в кінотеатрах України.

Електронна пошта №1- простий та зручний e-mail ім'я@ukr.net.Найсвіжіші та найголовніші новини за сьогодні на http://www.ukr.net.

Sinoptik.ua - погода в україні та світі.

KINOafisha.ua - всі фільми в кінотеатрах України.

Базар avtosale.ua - місце, де можна купити найкраще авто.