ОНЛАЙН-ТРАНСЛЯЦIЯ

Як перейменують вулиці нашого Рідного міста

Як перейменують вулиці нашого Рідного міста

Топонімічна комісія винесла до обговорення нові назви для 116 вулиць, які пропонували громадські активісти та члени комісії. Серед них також є вулиці наших мікрорайонів: Кущівки, Катранівки, Великої Балки та Завадівки.

Депутат міської ради та представник політичної партії «Рідне місто» Олександр Шамардін проявив небайдужість до думки жителів мікрорайонів стосовно обраних назв для вулиць, на яких вони проживають.
Тому прес-службою політичної партії «Рідне місто» було проведено опитування серед місцевого населення, щоб дізнатись чи погоджуються люди з назвами, винесеними топонімічною комісією.
Так мешканці вулиці Свердлова категорично відмовляються від запропонованого найменування на честь Євгена Сверстюка. Натомість хочуть назвати її Вознесенська, оскільки на вулиці колись стояла церква Вознесіння Господнього, одна з найперших церков у Кіровограді. Також це колишня назва вулиці.
Кіровоградці, які проживають на вулиці 40 років жовтня, хоч і не погоджуються з вибором найменування, присвячене Івану Усенку, біографія, походження і діяльність якого для них цілком невідома, так і не змогли визначитись у виборі назви. Також не погоджуються з новим найменуванням жителі вулиці 50 років радянської армії. Вулицю хочуть перейменувати у Бориса Завадовського. Люди кажуть, що будуть плутати співзвучні вулиці, оскільки неподалік знаходиться вулиця Завадівська. Натомість вулицю 50 років радянської армії небайдужий житель Кіровограда запропонував приурочити на честь Героя Радянського Союзу Павла Федоровича Луньова, який народився і проживав по вулиці Ковпака. Значна кількість місцевих мешканців також підтримала цей варіант.
Погодились із запропонованою назвою лише жителі вулиці Уляновська, яку планують перейменувати на честь Володимира Івасюка, та вулиці Кропоткіна – на честь кіровоградця Дмитра Придатка, загиблого воїна АТО.
Також на честь ще одного загиблого воїна АТО, кіровоградця Ігоря Горовенка, пропонують перейменувати свою вулицю жителі Красносільської.
На жаль, не усі взяли участь у виборі назви для своєї вулиці. Так жителям вулиці Урицького, Красіна та провулку Красіна байдуже як їх перейменують.
За пропозиціями мешканців мікрорайонів Кущівки, Завадівки та Катранівки вулиці Красносільська, Свердлова та 50 років радянської армії депутати від політичної партії «Рідне місто» Олександр Шамардін, Катерина Шамардіна та Тетяна Волкожа надали колективне звернення секретарю міської ради Володимиру Смірнову з проханням врахувати пропозиції мешканців щодо назв вулиць нашого Рідного міста.
«Якщо вулиці Рідного міста вирішили перейменувати, то, в першу чергу, жителі цих вулиць мають право обрати назву, яка їм подобається. Обов’язок влади – прислуховуватись до думки кіровоградців, оскільки саме вони житимуть на цих вулицях і носитимуть їхню назву», - зазначив Олександр Шамардін.

У середу, 17 лютого, топонімічна комісія погодила 9 назв вулиць нашого Рідного міста.

Комісія врахувала бажання мешканців вулиці та провулку Свердлова та вирішила повернути колишню назву – Вознесенська. Також не виникло питань щодо пропозиції перейменувати вулицю 50 років Радянської армії на честь Героя Радянського Союзу Павла Луньова та вулицю Красносільську - на Ігоря Горовенка.

«Топонімічна комісія розглянула продуктивну колективну роботу, яку підготувала ціла група людей: депутат міської ради Олександр Шамардін і керівники квартальних комітетів із Катранівки, Кущівки та Завадівки. Вони прислали пакет документів зі зверненнями мешканців вулиць та підписами. Тому подібна робота, аргументована довідками, не може бути не врахована комісією», - зазначив член комісії Сергій Запорожан.

Також членами комісії в рамках закону про декомунізацію погоджено назви інших вулиць Рідного міста, мешканці яких не подали власні варіанти, або погодились із запропонованими:

Вулиця Красіна – Олеся Гончара

Провулок Красіна – Юрія Дарагана

Вулиця Ульянівська – Володимира Івасюка

Вулиця Урицького – генерала Кульчицького

Вулиця Кропоткіна – Дмитра Придатка

40 років жовтня – Івана Усенка

Нові назви будуть внесені до проекту розпорядження міського голови, який Андрій Райкович, відповідно до законодавства про декомунізацію, має підписати до 21 лютого. 


749 0
НОВИНИ

Найсвіжіші та найголовніші новини за сьогодні на Ukr.net.

Sinoptik.ua - погода в Україні та Світі.

KINOafisha.ua - всі фільми в кінотеатрах України.

Електронна пошта №1- простий та зручний e-mail ім'я@ukr.net.Найсвіжіші та найголовніші новини за сьогодні на http://www.ukr.net.

Sinoptik.ua - погода в україні та світі.

KINOafisha.ua - всі фільми в кінотеатрах України.

Базар avtosale.ua - місце, де можна купити найкраще авто.