ОНЛАЙН-ТРАНСЛЯЦIЯ
11.12.2017 | 11:01

Iнцидент у Кропивницькому не повинен повторитися: розроблено законопроект, який забороняє олiгархам вiдключати соцзаклади вiд теплопостачання

Iнцидент у Кропивницькому не повинен повторитися: розроблено законопроект, який забороняє олiгархам вiдключати соцзаклади вiд теплопостачання

Депутати вiд партiї “Наш край” внесуть до парламенту законопроект, що забороняє вiдключення вiд теплопостачання закладiв соцiальної сфери. Про це повiдомив спiвголова партiї Олександр Мазурчак.

На його переконання, потрiбно заборонити постачальникам вiдключати пiдприємства ТКЕ, якi опалюють суспiльно важливi об’єкти, вiд газопостачання.

“Партiя “Наш край” пiдготувала проект змiн до законiв, що запобiгатимуть вiдключенню об’єктiв соцiальної iнфраструктури та їхнiх постачальникiв тепла вiд газу. Депутати вiд партiї внесуть його до Верховної Ради”, – зазначив Олександр Мазурчак.

За словами спiвголови партiї “Наш край”, сьогоднi власники пiдприємств, якi постачають газ, можуть на власний розсуд в будь-який момент залишити школи, садки та лiкарнi без тепла.

“Недосконале законодавство дозволяє сьогоднi власнику облгазу чи мiськгазу вiдключити у будь-який момент пiдприємство теплокомуненерго вiд постачання тепла за наявностi боргу. Першими пiд удар попадають житловi будинки та об’єкти соцiальної iнфраструктури, якi, не маючи боргiв, залишаються узимку без тепла. Потрiбно гарантувати безумовне постачання тепла у школи, садки та лiкарнi”, – зазначив Олександр Мазурчак.

Вiн згадав нещодавню надзвичайну ситуацiю у Кропивницькому, коли через дiї керiвництва ВАТ “Кiровоградгаз” дитячi садки та школи залишились без тепла.

У розпал опалювального сезону, 27 листопада ВАТ “Кiровоградгаз” припинив газопостачання семи котельням теплогенеруючих пiдприємств, якi мали заборгованiсть за газ. Понад сотня будинкiв, 3 дитсадки та двi школи на 3 доби залишились без тепла.

Завдяки спiльним зусиллям мiської влади, громадських активiстiв вдалося вiдновити тепло i зупинити гуманiтарну катастрофу.

Законодавчу iнiцiативу пiдтримали у Кропивницькому.

"Дiї керiвництва "Кiровоградгазу" не сумiснi нi зi здоровим глуздом, нi з законодавством. Монополiсти не повиннi керувати життєво важливими процесами й мають чiтко розумiти всю вiдповiдальнiсть за дiї проти суспiльства. Розроблений нашими колегами з Києва законопроект - важлива необхiднiсть, особливо в умовах, коли процесами державного значення керують бiзнесмени, якi взагалi не бажають йти на дiалог з владою чи громадою. Останнiй випадок яскравий приклад - керiвник "Кiровоградгазу" не прийшов навiть на сесiю", - прокоментував голова мiської органiзацiї партiї "Наш край" Вадим Дрига.

Як вiдомо, 27 листопада в Кропивницькому ВАТ "Кiровоградгаз" вiдключило вiд опалення 7 котелень, посилаючись на значну заборгованiсть з боку мiста. Утiм, мiська влада проiнформувала керiвництво ВАТ «Кiровоградгаз» про те, що «безпосередньо НАК "Нафтогаз України" затримує пiдписання договорiв реструктуризацiї та видiлення номiнацiй газу для мiських теплогенеруючих пiдприємств, що значно ускладнює їх роботу». У "Кiровоградгазi" iнформацiю проiгнорували та вимкнули газ для 7 котелень, якi опалюють житловi будинки, 2 школи та 3 дитячi садочки.

453 0
НОВИНИ

Найсвіжіші та найголовніші новини за сьогодні на Ukr.net.

Sinoptik.ua - погода в Україні та Світі.

KINOafisha.ua - всі фільми в кінотеатрах України.

Електронна пошта №1- простий та зручний e-mail ім'я@ukr.net.Найсвіжіші та найголовніші новини за сьогодні на http://www.ukr.net.

Sinoptik.ua - погода в україні та світі.

KINOafisha.ua - всі фільми в кінотеатрах України.

Базар avtosale.ua - місце, де можна купити найкраще авто.