ОНЛАЙН-ТРАНСЛЯЦIЯ

І ще раз про обрізування зелених насаджень у Кропивницькому: Дерева і білочка

І ще раз про обрізування зелених насаджень у Кропивницькому: Дерева і білочка

Спілкуючись з ініціаторами, виконавцями або «адвокатами» обрізки чи спилу дерев, я неодноразово чув такі виправдання: «та дерево ж хворе/старе/гниле/дурне». «А хто це сказав?», - цікавився я. «А для чого комусь казати, якщо і так видно!», - чув у відповідь.

Чомусь є такі люди, найчастіше це бізнесмени, власники різних там аптек-кафе-магазинів, які чомусь вважають себе також і фахівцями по догляду за деревами. Далі приклад того, як ті, хто не має спеціальної освіти, може помилятись.

У одному з дворів у центрі Кропивницького росли і ростуть зараз дерева, яким більше піввіку. А недалеко живе вісімдесятилітній дідусь, який пригадує, як висаджував деякі з них, зокрема шовковицю ще у 60-х роках. Шовковиця, що не плодоносила, мала величезну крону, яка накривала половину двору. Але декілька років тому внаслідок сильного вітру були зламані кілька живих великих гілок. Через декілька місяців вже в безвітряну погоду самі по собі впали ще кілька великих гілок. На щастя, ніхто не постраждав, але мешканці будинку забили тривогу. Дерево старе та гниле - це добре видно: кора на нижній частині стовбура відпадає. На зборах мешканці вирішили звернутись до міськвиконкому з проханням спиляти дерево. А разом з шовковицею вирішили спиляти і тополю, на якій крізь сухі пробивалось всього кілька живих гілок. За заявою до дерев виїхала комісія з міськвиконкому та склала акт обстеження, згідно  якого дерева не можна було спилювати. Комісія дала висновок, що дерева потребують лише обрізки. В ті часи обрізка проводилась навесні. Спеціалісти «Тресту зеленого господарства» обрізали тополю, залишивши пеньок вище трьох поверхів, а у шовковиці обрізали довгі бічні гілки, а висоту зменшили до другого поверху. Деякі мешканці будинку були обурені такою «щадною» обрізкою. Інші були розчаровані тим, яким «голим» став виглядати двір. Але найбільш постраждала білочка, у якої було гніздо в сухій тополі. Білочка довго металась навколо вишки, а потім і біля розкуйовдженого гнізда на землі. Невдовзі бездомну білочку збила машина на жвавій вулиці…

Відтоді минуло майже 5 років. До шовковиці обмежили доступ пса, який за розміром ледь не вдвічі більше свого господаря, який щодобово «орошав» дерево під час вигулу. Гілки дерев відросли. Шовковиця знову затіняє двір, а на тополі знову поселилась білочка. Її гніздо знаходиться на пеньку тополі, який обріс з усіх боків новими гілками. Білочка регулярно збирає горіхи та жолуді у дворі. Також вона полюбляє по дротах перебігати від даху до даху будинків, чим неабияк дивує перехожих. 

Виявилось, що фахівці, які проводили обстеження дерев, були праві. Деревам була необхідна лише обрізка. Не останню роль зіграли і фахівці зеленгоспу, які коли хочуть, здатні виконати правильну обрізку. 

Шкода, що деякі люди вважають себе «богами», владними над рослинами та тваринами. Не лише людина може впливати на екосистему. Екосистема безпосередньо впливає на людину та її здоров’я. Не забуваймо про це.

656 0
НОВИНИ

Найсвіжіші та найголовніші новини за сьогодні на Ukr.net.

Sinoptik.ua - погода в Україні та Світі.

KINOafisha.ua - всі фільми в кінотеатрах України.

Електронна пошта №1- простий та зручний e-mail ім'я@ukr.net.Найсвіжіші та найголовніші новини за сьогодні на http://www.ukr.net.

Sinoptik.ua - погода в україні та світі.

KINOafisha.ua - всі фільми в кінотеатрах України.

Базар avtosale.ua - місце, де можна купити найкраще авто.