ОНЛАЙН-ТРАНСЛЯЦIЯ

Хто «кришує» стихійну торгівлю у Кропивницькому? ДОКУМЕНТ

Хто «кришує» стихійну торгівлю у Кропивницькому? ДОКУМЕНТ

Стихійна торгівля проблема давня: одні звикли продавати, де попало, інші – купувати прямо під ногами. Низький рівень доходів, необхідність продавати, аби вижити - так здебільшого пояснють явище стихійної торгівлі у містах України. Та з огляду на те, хто породжує і стимулює незаконну торгівлю у Кропивницькому, такий агрумент тут не діє. Адже на цьому заробляють зовсім не бабусі, які продають городину, а заможні депутати, офіційні статки яких не перевищуються реальних доходів пересічного пенсіонера. 

За даними  РК, «такса» за «кришування» незаконних торгівельних кіосків у Кропивницькому складає від 3 до 5 тисяч гривень на місяць з кожного, в залежності від місця їх розташування. Тобто, організувавши всього 5 незаконних точок, щомісяця можна отримуватидохід по 15-20 тисяч гривень. 

У Кропивницькому є підприємці, які "живуть" з МАФів – одні в них торгують, інші, більш впливові і статусні, їх будують і здають в оренду, отримуючи щомісяця свою «таксу»,і паралельно, вирішуючи усі проблеми з такими дрібницями, як розміщення на комунікаціях, чи за 20 сантиметрів від проїжджої частини.

Напевне, це просто збіг і член земельної комісії міської ради кількох каденцій міської ради Віталій Бєлов так само, як і решта пересічних кропивничан, в порядку "живої" черги і довгих оббивань чиновницьких порогів отримав по місту десятки земельних ділянок, де будує власні, або "дає дозволи" на розміщення чужих МАФів. Очевидно, за таким принципом він отримав в оренду на 25 років і пам’ятку садово-паркового мистецтва сквер «Слави». Але про все по-порядку.

Нещодавно депутат міської ради Віталій Бєлов озвучив на сесії міськради запит про запровадження мораторію на видачу дозволів під розміщення МАФів та створення комісії, яка б зайнялася інвентаризацією існуючих торгівельних споруд. Така ініціатива наштовхнула також й "РК" дослідити тему незаконної торгівлі, адже за суцільними рядами МАФів місто у соцмережах стали називати "будкоградом". Нам вдалося з’ясувати низку доволі цікавих фактів, які геть не в’яжуться із тезами про необхідність припинення стихійної торгівлі, озвучуваними Бєловим з певною тенденційністю, на сторінках одного місцевого видання.  

Узаконена стихійка

Зокрема, цікавий факт спливає з Постанови Кіровського районного суду від 30 червня 2016 року, яка є у розпорядженні редакції. У ній ідеться, що «до суду від Кіровоградського ВП ГУ НП в Кіровоградській області надійшли матеріали у відношенні громадянина, за скоєння правопорушення, передбаченого ч. 1 ст. 160 КУпАП України (Торгівля з рук у невстановлених місцях)».

Було встановлено, що непрацюючий чоловік 16 травня цього року о 12-23 год. по вул. Попова, біля магазину АТБ здійснював торгівлю полуницею без належних документів у невстановленому місці, чим вчинив адміністративне правопорушення. Дільничний інспектор склав на чоловіка адмінпротокол. А цікаві факти з’ясувалися вже у залі суду.

«В судовому засіданні, призначеному на 07.06.2016 року ОСОБА_1 пояснив, що у нього є договір оренди з ПП «Лайнбуд-Кір», згідно якого він має всі права здійснювати торгівлю, не порушуючи ніякі норми (а.с.15). Дільничним інспектором до суду не надано документів, які б спростували доводи ОСОБА_1, а тому суддя Павелко ухвалив закрити провадження у зв’язку з відсутністю в діях чоловіка складу адміністративного правопорушення. 

Як відомо, власником ПП «Лайнбуд-Кір» є Віталій Бєлов. А вулиця Попова, в тому числі й земельна ділянка під щойно зведеними МАФами, входить в межі його депутатського округу. Про збіг обставин, говорити зайве.

Не секрет, що ділянка землі біля АТБ на Попова стала за останні кілька років доволі «популярною» у стихійників. Щосезону там продають фрукти, овочі, м'ясо і рибу цілими вантажними машинами. Із описаного вище, зрозуміло чому. І було б все як по маслу, якби цьогоріч новий начальник управління торгівлі Сергій Горбовський не виїздив у складі муніципального патрулю на рейди, щоб нарешті ліквідувати місце "стихійки". Йому вдалося перевести торговців на сусідній через дорогу торгівельний майданчик, а місце біля АТБ і 5-ї поліклініки звільнити від торгашів. І як не дивно -  бабусь з власноруч вирощеними овочами серед них не виявилось. Усі вони звичайні підприємці-перекупщики, які незаконно збувають товар одразу у кількох точках по всьому місту, наймаючи реалізаторів. Про що Горбовський неодноразово заявляв у ЗМІ. Не виключено, що анти-кампанія, що шириться соцмережами проти нового начальника управління, пов’язана саме з його активною позицією в цьому питанні, адже як показує судова постанова, торгують на цьому місці завдяки домовленостям з ПП "Лайнбуд-Кір". Цікаво, що світлини, які  публікували під вигаданими аккаунтами в соцмережах задля дискредитації Горбовського, за дивним збігом обставин, пізніше були передані Віталієм Бєловим міському голові з настановою розібратися, чому в місті так багато "стихійки". Щоб "припинити" свавілля з ліквідацією незаконної торгівлі в себе на окрузі й не тільки, депутат має серйозний намір увійти до складу тимчасової комісії з інвентаризації МАФів. Чи врахує цей факт заступник міського голови Олександр Грабенко при формуванні складу зазначеної комісії, дізнаємось на одному з найближчих сесійних засіданнях. 

Оренда скверу

Після серії публікацій у ЗМІ інформації про наявність у Бєлова низки земельних ділянок і кіосків, депутат вимушений був публічно зізнатися, що все-таки має МАФи на вулицях Попова, Пацаєва і Полтавській. І це при тому, що у своїй декларації за 2015 рік він не вказав жодного з них. Проте, депутат знову опинився у дуже незручному становищі, адже на території пам’ятки садово-паркового мистецтва скверу «Слави», який орендує його дружина, Ольга Бєлова, РК виявив цілих пять торгівельних споруд. Принаймні, такий висновок можна зробити із відповіді управління земельних відносин та охорони навколишнього природного середовища на запит редакції.

«Між Кіровоградською міською радою та Бєловою О. О. укладено договір оренди землі від 15.04. 2008 р. №40838700006 на земельну ділянку розташовану на розі вулиць Академіка Тамма та Соборної загальною площею 780,00 кв. м під розміщення торговельного комплексу. Договір укладено на 25 років», - йдеться у відповіді. До речі, чомусь у кадастровій карті оренда скверу не відображається. Чи не тому, що землі памяток садово-паркового мистецтва в оренду передавати заборонено законом? 

На території площею 780 кв.м. розміщено ще чотири МАФи. Як бачимо з документу, офіційно, дружина депутата здає в оренду земельну ділянку лише під один МАФ - кіоск громадського харчування ФОПа Алеян Г.С. Ще один пересувний причіп стоїть на підставі рішення виконкому міської ради від 13.07.2009 р. №838 Про внесення доповнень до рішення виконавчого комітету Кіровоградської міської ради від 16 березня 2007 року №362». 

Ще два МАФИ «Продукт «Єрмоліно» та «Молоко домашнє» паспорти прив’язки на розміщення у міськраді не отримували. Тобто, стоять незаконно. Як повідомили у міськраді на наш запит, питання щодо демонтажу цих об’єктів буде розглянуте найближчим часом. А тим часом, підприємці на сусідньому з МАФами ринку говорять, що орендарі таких споруд сплачують до 500 грн за кв. м. І точно не в бюджет міста. 

Крім цього, "РК" з'ясував, що родина Бєлова володіє ще щонайменше трьома підприємствами, крім "Лайнбуд-Кір", більшість яких зареєстровані на особу, прізвище та ім'я, по-батькові якої повністю співпадає з прізвищем, ім'ям, по-батькові його тещі Остроушко Ганни Петрівни. "Прогрес Кіровоград", "Одісея-КІР", "Сервіс Кіровоград" - компанії, інформацію про які видає видає навіть Google. Більшість з низ зареєстровано за адресою проспект Правди, 28, за якою знаходиться Дендропарк. Але більше про це згодом.

Наразі важливо, що до комісії з інвентаризації МАФів, яку ініціював створити Бєлов, не мають увійти зацікавлені особи, яким, безперечно є і він сам.  

До речі, за інформацією РК, саме зараз Бєлов намагається затвердити містобудівні умови, щоб почати будівництво МАФів на газонній частині біля того ж Полтавського ринку, де ростуть зараз молоді берізки.

2551 0
НОВИНИ

Найсвіжіші та найголовніші новини за сьогодні на Ukr.net.

Sinoptik.ua - погода в Україні та Світі.

KINOafisha.ua - всі фільми в кінотеатрах України.

Електронна пошта №1- простий та зручний e-mail ім'я@ukr.net.Найсвіжіші та найголовніші новини за сьогодні на http://www.ukr.net.

Sinoptik.ua - погода в україні та світі.

KINOafisha.ua - всі фільми в кінотеатрах України.

Базар avtosale.ua - місце, де можна купити найкраще авто.