ОНЛАЙН-ТРАНСЛЯЦIЯ
08.06.2017 | 19:09

Гриценко про ринок землі: Задум простий, як валянок, скупити за 20 тисяч гривень за гектар і продати за 20 тисяч євро. ВІДЕО

Гриценко про ринок землі: Задум простий, як валянок, скупити за 20 тисяч гривень за гектар і продати за 20 тисяч євро. ВІДЕО

Сьогодні, 8 червня, в Кропивницькому з робочим візитом побував лідер політичної партії «Громадянська позиція» Анатолій Гриценко. Політик провів прес-конференцію для місцевих ЗМІ. Крім нього участь у прес-конференції взяв переобраний нещодавно вдруге головою Кіровоградської обласної організації Олександр Жимінюк. Зважаючи на значну кількість журналістів, відведеної на спілкування години виявилося замало, аби всі встигли поставити запитання. Анатолій Гриценко на початку розмови зазначив, що планує цього дня зустрітися ще з партактивом із трьох регіонів – Кіровоградщини, Дніпропетровщини та Запоріжжя.

Анатолій Степанович висловив кілька важливих позицій, в першу чергу щодо до повернення Україною до курсу на вступ до НАТО.

- Сьогодні Парламент проголосував за те, щоб відновити в наших стратегічних документах стратегічний курс в НАТО. В 2003-му році в Законі «Про основи національної безпеки» це було відображено… Але в 2010-ому, коли Янукович прийшов до влади, цей пункт прибрали. Потім, коли Порошенко прийшов до влади, він його не відновив, а включив «акуратно-гігієнічне» формулювання про забезпечення критеріїв для вступу в НАТО, - зауважив екс-міністр оборони і нагадав, що НАТО – це найпотужніший блок на планеті, який гарантує безпеку країн-учасниць.

Він висловив сподівання, що відтепер всі посадовці та державні інституції працюватимуть над реалізацією поставлених цілей, що вступ до НАТО не залишиться просто гаслом.

Другим пунктом, на якому зупинився політик, було земельне питання.

- Протягом місяця можлива спроба нинішньої президентської команди прихопити землю, відкривши ринок землі. Ми представляємо партію демократичну по своїй суті і підтримує ринкові засади, але в нинішніх умовах це не буде ринок і навіть базар, це буде скупівля кількома родинами землі за безцінь. Вони навіть називають вартість. Приблизно по 20 тисяч гривень за гектар.

Анатолій Гриценко припускає, що в умовах зубожіння населення, селяни радо продаватимуть свої паї і за меншою ціною, тим самим обкрадаючи самих себе, бо реальна вартість землі – понад 20 тисяч євро за гектар.

- В них задум простий, як валянок – скупити по 20 тисяч гривень, через кілька років продати за 20 тисяч євро і втекти. Ми категорично проти цього, коли є змога користуватися бідністю населення, коли фермери не мають грошей, щоб купити цю землю по реальній ціні, коли обвалили свідомо гривню з 8 гривень за долар до 26 гривень, коли всі стратегічні ресурси зосереджені в руках кількох родин. Вони зміцнять свій олігархат. Але це не дасть поштовху для економіки і розвитку аграрного сектору. Наша партія разом з іншими зробить все можливе, щоб не допустити того, що на початку 90-их було зроблено з ваучерами. В них є всі важелі, хай запроваджують ефективний інститут оренди землі з правом передачі в спадок, з правом застави в банку для отримання обігових коштів. Десятки країн високорозвинених і технологічних працюють з орендою без приватної власності. І це розвиток їх економіки не стримує. Розвиток стримує, коли у нас сьогодні дали землю, а завтра забрали, рейдерство, коли кредити недоступні, коли на митниці бар’єри, і ключове – коли ми пишаємося тим, що країна стає рекордсменом з експорту зерна, а не продовольчої продукції. Ми повинні експортувати не зерно, а продовольчу продукцію, щоб додана вартість залишалася в нас, щоб кадри залишалися в нас, щоб села не спивалися, а розвивалися, щоб були робочі місця і механізація...

Більше (в чому небезпека мінських угод та яким нам мають повернути Донбас, хто повинен відповісти за його окупацію) дивіться на ВІДЕО.


 

1117 0
НОВИНИ

Найсвіжіші та найголовніші новини за сьогодні на Ukr.net.

Sinoptik.ua - погода в Україні та Світі.

KINOafisha.ua - всі фільми в кінотеатрах України.

Електронна пошта №1- простий та зручний e-mail ім'я@ukr.net.Найсвіжіші та найголовніші новини за сьогодні на http://www.ukr.net.

Sinoptik.ua - погода в україні та світі.

KINOafisha.ua - всі фільми в кінотеатрах України.

Базар avtosale.ua - місце, де можна купити найкраще авто.