ОНЛАЙН-ТРАНСЛЯЦIЯ
27.02.2017 | 18:35

Голови фракцій КМР поговорили про проведення сесії, першочерговість питань і шантаж

Голови фракцій КМР поговорили про проведення сесії, першочерговість питань і шантаж

Сьогодні у міській раді відбулася погоджувальна нарада керівників фракцій щодо проведення чергового сесійного засідання, оскільки попереднє фактично було зірване. 

Як писав РК, частина депутатів була відсутня, а частина з опозиційних до міської влади політичних сил відмовилась голосувати за запропонований головуючим порядок денний із сотні питань. Натомість депутати з «Батьківщини», «Свободи», «Самопомочі» і частини «БПП» вимагали поставити на голосування свій порядок денний із 4 питань, а решту із сотні питань пропонували розглядати включаючи окремо кожне до порядку денного. 

Вказані 4 питання стосувалися депутатських запитів, надання матеріальної допомоги, зниження ставок єдиного податку для підприємців ІІ групи та скасування рішення виконкому про підвищення тарифів на проїзд. Фракції «Наш край» та «Рідне місто» направили до секретаря міськради звернення з пропозицією провести наступне сесійне засідання якнайшвидше, адже низка соціально важливих питань залишилися невирішеними через зрив сесії.

«Сесійне засідання було зірване, бо частина депутатів вирішили, що їх 4 питання є важливішими від інших. Я все ж наполягаю, що у тому порядку денному, який виносився на сесію, є також багато важливих питань. При чому, три з чотирьох, запропонованих вами і так були у порядку денному. … Щодо зниження ставок єдиного податку, на терміновості якого наполягали,  було домовлено, що це питання розглядатиметься на спільному засіданні депутатських комісій. І навіть на той момент перед сесією, коли на погоджувальній нараді говорилося про це, вже було пізно. Адже уже було 20 лютого, підприємці сплатили податки. І коли ви говорили, що це дуже нагальне питання, розуміли, що потяг вже пішов. Тобто до 20 березня, коли підприємці мають сплачувати податок, час на прийняття рішення є. Тому на сесії я не бачив нагальності ставити його третім», -  повідомив Андрій Табалов на початку наради. 

Посадовець також роз’яснив, що поставити на попереднє сесійне засідання питання про скасування підвищення тарифів було неможливо, адже воно не пройшло 20-денний термін оприлюднення згідно з Законом «Про доступ до публічної інформації». Наразі ж питання опрацьоване, викладене як проект рішення і немає сумніву, що буде включене до порядку денного. Щодо питання про зниження ставок єдиного податку підприємцям, Андрій Табалов зазначив, що це питання було погоджене на депутатській бюджетній комісії, є згода знизити ставки до 10% і рішення обов’язково буде прийняте. 

«Більше того, хочу надати, що порядок денний був складений із такої кількості питань, які неможливо втиснути в одне сесійне засідання, я пропоную щоб земельні питання розглядалися на окремому засіданні. Також були звинувачення, що я не хотів ставити на голосування так званий альтернативний порядок денний, я вам скажу, що в Регламенті такого поняття взагалі не існує. Єдине, що ми повинні зробити, поставити за основу правильно за процедурою опублікований проект порядку денного. Все інше є порушенням законодавства, і ті прийняті рішення можна буде скасувати у судовому порядку», - зазначив посадовець. 

Залишилися при своїй позиції партійці з опозиційних сил. Зокрема керівник фракції партії «Батьківщина» у міськраді Олександр Цертій наполіг проводити сесію у запропонованій його колегами формі.

«Я не можу не висловити обурення, що пропозицію чотирьох депутатських фракцій щодо альтернативного порядку денного не поставили на голосування. Ви проігнорували нашу думку. Для нас це незрозуміло, що це за відношення до депутатів», - зазначив депутат.  

Керівник фракції «Опоблоку» Анна Ніжнікова висловила позицію своїх колег, що роботу сесії варто продовжувати шляхом затвердження порядку денного за основу, а запропоновані депутатами питання включати окремо. 

«Як на мене, ваша фракція («Батьківщина» - авт.) зараз намагається показати, що Андрій Табалов без міського голови не може провести сесію. І поки ваші вимоги щодо 4 питань не будуть виконані, робота сесії блокуватиметься, адже ви не голосуєте за порядок денний за основу. …Тобто, є лише 4 ваші питання, а всі решта, виходить неважливі», - висловив позицію фракції «Рідне місто» Олександр Шамардін. 

«Чому? Вони теж важливі, але ці важливіші», - не погодився Олександр Цертій. 

Він наполіг, щоб питання по тарифах, ставкам єдиного податку, депутатським запитам та матеріальній допомозі стояли першими у порядку денному. 

«Три питання окрім тарифів стоять у порядку денному. Щодо тарифів, я консультувався, навіть, якби це питання було проголосоване на сесії і скасоване рішення виконкому, тариф би не змінився. Тому що ми усі прекрасно розуміємо, що вже підписане рішення виконкому і перевізники уклали договори. Це усе завело б нас у суди. …На мій погляд, як би хто що не говорив, зараз стоїть завдання заблокувати роботу депутатського корпусу», - зазначив Олександр Шамардін.  

«Я так не вважаю. Проводьте сесію, призначайте її на завтра, післязавтра», - відповів Цертій. 

Секретар міськради запропонував депутатам затвердити за основу винесені на сесію 100 питань, першими трьома поставити питання депутатських запитів, надання матеріальної допомоги, зниження ставок податку. Далі посадовець запропонував розглядати питання порядку денного, а скасування підвищення тарифів розглянути в рамах сесійного засідання перед земельними питаннями, оскільки питання дискусійне, займе багато часу, виступити з цього приводу побажало чимало активістів, представники Громадської ради. 

«Усі питання, які ви вимагаєте, вони будуть у порядку денному», - наголосив секретар міськради. 

«Давайте включимо першочергово ці 4 питання, а далі по порядку денному. Адже й до інших включених питань у нас є зауваження», - відзначив Олександр Цертій. 

«Тоді, виходить, із вашого боку йде шантаж. Тобто, є голоси – працюйте, якщо нема - роботи не буде», - сказав Олександр Шамардін. 
«Як на мене, легше із порядку денного зі ста питань виключити кілька спірних, ніж до порядку з 4 питань, як ви пропонуєте, додавати сотню», - зазначив Андрій Табалов. 

Зрештою депутати розійшлися так і не домовившись про проведення чергового сесійного засідання. 

420 0
НОВИНИ

Найсвіжіші та найголовніші новини за сьогодні на Ukr.net.

Sinoptik.ua - погода в Україні та Світі.

KINOafisha.ua - всі фільми в кінотеатрах України.

Електронна пошта №1- простий та зручний e-mail ім'я@ukr.net.Найсвіжіші та найголовніші новини за сьогодні на http://www.ukr.net.

Sinoptik.ua - погода в україні та світі.

KINOafisha.ua - всі фільми в кінотеатрах України.

Базар avtosale.ua - місце, де можна купити найкраще авто.